Italija pasidavė EK spaudimui ir koreguoja savo biudžeto planą

Giuseppe Conte, Italijos premjeras, įtikino šalies populistų koalicinės vyriausybės lyderius pateikti Europos Komisijai (EK) peržiūrėtą Italijos biudžeto juodraštį ir taip išvengti gresiančių EK baudų dėl fiskalinės drausmės nesilaikymo.
Pono Conte euroskeptiški vicepremjerai Matteo Salvini ir Luigi Di Maio turi didžiausią politinę galią Italijos administracijoje ir ilgą laiką priešinosi bandymams paklusti EK fiskalinės drausmės reikalavimams. Vis dėlto šeštadienio naktį jie susitarė dėl naujo biudžeto varianto, kurį ketinama pateikti Briuseliui. Tokią informaciją Bloomberg suteikė Italijos vyriausybės pareigūnas.
Naujuoju biudžeto planu patvirtinama, kad 2019 m. šalies biudžeto deficito riba bus sumažinta iki 2,04% BVP nuo anksčiau Briuseliui pateikto 2,4% varianto. Italijos vyriausybė biudžete sugebėjo rasti papildomus 3 mlrd. Eur, taip pat sumažintos reikalingų lėšų projekcijos naujoms socialinėms išmokoms. Nuo 9 mlrd. iki 7,1 mlrd. Eur.
Mes susitarėme dėl visko. Naujasis biudžeto variantas turėtų būti tose ribose, kurios tenkintų ES, sakė p. Salvini. Vis dėlto p. Di Maio pareiškė, kad nebus jokių pokyčių ar atidėjimų lėšų skyrimui skurstantiems. Taip pat neplanuojami pokyčiai pensiniam amžiui. Tai buvo pažadai, kuriuos rinkėjams pateikė abiejų populistinių partijų lyderiai ir daugiausiai dėl jų kovojo ir naujame biudžeto plane Briuseliui. Skelbiama, kad mokesčių mažinimas taip pat įtrauktas į biudžetą.
EK greičiausiai galėtų priimti 2,04% BVP Italijos biudžeto deficito ribą, jeigu fiskalinė politika bus pakankamai griežta ir ekonominės prielaidos pagrįstos, Bloomberg nurodė Europos Sąjungos (ES) pareigūnas. Italijos valdančioji koalicija ne kartą teigė, kad mažesnis negu 2% biudžeto deficitas jai yra raudona linija, kurios neketinama peržengti.
Tęsinys po grafiku
[infogram id=ad1cdb62-1fc0-4643-847a-8de712f3c86d prefix=1wa format=interactive title=Verslo aplinka: ES šalių valstybės skola]
Ginčas su ES
Italijos vyriausybė taip pat susitarė dėl taip vadinamų auksinių pensijų mažinimo. Ponas Di Maio ir p. Salvini, kurie anksčiau surėmė ragus dėl biudžeto detalių šiuo metu visiškai sutinka su p. Conte siūlymais pakoreguoti biudžetą pagal EK reikalavimus. Ponas Conte taip pat paneigė Italijos žiniasklaidos informaciją neva p. Conte nori atsistatydinti.
VŽ primena, kad Briuselis atmetė anksčiau pateiktą Italijos 2019 m. biudžeto projektą, kadangi jis, anot vertintojų, nesumažintų šalies viešosios skolos, kaip reikalauja ES taisyklės Italijos populistinė vyriausybė kitais metais buvo suplanavusi padidinti šalies biudžeto deficitą iki 2,4% BVP. Palyginimui, ankstesnės vyriausybės biudžeto plane deficitas neviršijo 0,8% BVP.
Italija šiuo metu yra labiausiai įsiskolinusi ES narė po Graikijos, skaičiuojant šalies skolos ir BVP santykį (131% BVP).
EK Italijai buvo davusi tris savaites ištaisyti 2019 m. biudžeto planą ir pateikti naują, nes šalies biudžetas 2019 m., anot ES, be precedento pažeidžia Bendrijos taisykles.
Tačiau net ir praėjus ES duotam terminui, Italija vis tiek nesutiko laikytis EK rekomendacijų biudžetui. Todėl lapkričio 21 d. ES paskelbė, kad prieš Italiją pradedama perviršinio biudžeto deficito procedūra. Romai liepta pakoreguoti projektą, kad būtų išvengta drausminančių priemonių, įskaitant baudas.
VŽ rašė, kad finansinė bausmė Romai galėtų siekti nuo 0,2% metinio Italijos BVP.
Matysime, ar naujausios biudžeto deficito prognozės pakaks tam, kad būtų užkirstas kelias tolimesniems disputams su ES, teigė Jackas Allenas, vyriausiasis Capital Economics ekonomistas, vertindamas pasirodžiusią informaciją.
Italijos vyriausybė teigė esanti užtikrinta, kad ES nebaus Italijos baudomis.
Mes nusiteikę optimistiškai, Italijos valstybiniam radijui RAI teigė Massimo Garavagalia, Italijos ekonomikos ministerijos atstovas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti