Porą mėnesių rengs pasiūlymus dėl biudžetininkų algų didinimo

Vyriausybinės darbo grupės nariai per porą mėnesių turi parengti konkrečius pasiūlymus, kaip ir kiek kelti visų viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus. Algų kėlimo programa apims laikotarpį nuo 2020 iki 2025 m.
Penktadienį pirmą kartą posėdžiavo prieš porą savaičių Vyriausybės suformuota speciali darbo grupė, kuriai pavesta sudaryti biudžetininkų - mokytojųš, gydytojų, valstybės ir savivaldybių tarnautojų, statutinių darbuotojų bei kt. - atlyginimų kėlimo planą ateinantiems septyneriems metams.
Ši Vyriausybės vicekanclerio Deivido Matulionio vadovaujama darbo grupė sukurta tęsiantis pedagogų streikams dėl etatinio apmokėjimo sistemos ir didesnių algų. Grupėje dirbs septyni ministrai, profsąjungų ir daugelio politinių partijų atstovai.
Pirmame posėdyje dalyvavo ir premjeras Saulius Skvernelis. Jis pabrėžė, kad Vyriausybė pavedė darbo grupei parengti sisteminius sprendimus dėl biudžetininkų algų nuolatinio ir racionalaus kėlimo.
Turime unikalią galimybę dabar arba niekada padaryti taip, kad mes galėtume priimti sisteminius sprendimus, kalbant apie viešojo sektoriaus modernizavimą, efektyvumą ir tvarų finansavimą. Paprašiau grupės narių atsiriboti nuo įvairiausių, taip pat ir politinių, preferencijų ir ieškotume bendro tikslo, po darbo grupės posėdžio žurnalistams sakė premjeras.
Pasak p. Skvernelio, pirmame posėdyje nekalbėta apie jokias konkrečias sumas, kiek ir kam galėtų būti padidintros algos, nes esą pirmiausia siekiama tinkamai organizuoti darbą, nusistatyti artimiausią darbotvarkę ir principus, kuriais bus vadovaujamasi.
Premjeras informavo, kad darbo grupė rinksis reguliariai - kas savaitę - ir iki kitų metų vasario vidurio, t. y. per du artimiausius mėnesius, yra įsipareigojusi parengti projektą, kaip didinti biudžetininkų algas 20202025 m.
Tai, kad opoziciniai konservatoriai atsisakė dalyvauti grupėje, p. Skvernelio teigimu, yra dar vienas jų politinio cinizmo ir dviveidiškumo įrodymas. Patys konservatoriai tikino, kad nemato prasmės dirbti šioje grupėje, nes ragina Vyriausybę nesidangstyti tokiomis grupėmis, bet tiesiogiai derėtis su streikuojančiais mokytojais dėl darbo užmokesčio augimo.
Laikinai švietimo ir mokslo ministro pareigas einantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis pabrėžė, kad sprendžiant didesnių viešojo sektoriaus darbuotojų, taigi, ir mokytojų algų klausimą, būtinas ir savivaldybių indėlis: Visi suprantame, kad be jų indėlio nepasieksime norimo rezultato, nes būtent savivaldybėse yra panaudojama didesnioji biudžeto dalis panaudojama. Mokykloms nemažą dalį lėšų skiria savivaldybės, todėl jeigu pavyktų sutaupyti tose srityse, kurių kaštus kompensuoja savivaldybės, jos galėtų dalį lėšų skirti ir mokytojų atlyginimui ir tokiu būdu prisidėti prie jų didinimo.
Lietuvos viešajame sektoriuje dirba iš viso beveik 280.000 žmonių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti