Viešojo sektoriaus profsąjungos sutarė surengti masinę protesto akciją

Trečiadienio vakarą vykusiame susitikime apie 50 profsąjungų susitarė organizuoti visuotinę streikuojančius mokytojus palaikančią akciją.
Sekmadienį Vilniuje viešojo sektoriaus darbuotojai gyva grandine susikibs nuo Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) iki Seimo. Po to visi protesto dalyviai susiburs į mitingą prie Vyriausybės.
Mes daugiau negu dvi valandas diskutavome, kaip padėti mokytojams, kaip sutelkti visuomenę ir kaip apskritai kalbėti su valdžios žmonėmis. Priimtas sprendimas sekmadienį, 14 valandą masinė protesto akcija Vilniuje, kuri yra skirta palaikyti mokytojams. Mes ją vadiname Paskutiniu skambučiu, po renginio sakė visuomenininkas ir žurnalistas Andrius Tapinas, suorganizavęs šį susitikimą.
Pasak streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko, visos profsąjungos buvo vieningos.
Čia buvo Andriaus Tapino iniciatyva palaikyti mokytojus, nes visuomenė tiek tėvai, tiek mokiniai, tiek kitos sritys, tiek medikai, mokslininkai labai palaiko, sutelkt bendram veiksmui, bendrai akcijai su tikslu atkreipti ir parodyti, kad visuomenė palaiko mokytojus, žurnalistams sakė streikuojančios mokytojų profsąjungos pirmininkas p. Navickas.
Po susitikimo Lietuvos medikų sąjūdžio tarybos pirmininkė Živilė Gudlevičienė sakė, kad renginys pirmiausia skirtas palaikyti mokytojus, tačiau atkreipia dėmesį į viso viešojo sektoriaus problemas.
Tai yra kova už bendrą viešąjį sektorių, sakė ji.
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis akcentavo, kad svarbu tiksliai įvardyti ir susitarti, kokios kokybės ir kokio atlyginimo didėjimo viešojo sektoriaus darbuotojai norėtų.
Keliasdešimt pedagogų nuo praėjusio trečiadienio reikalaudami derybų su valdžia nakvoja Švietimo ir mokslo ministerijoje. Ketvirtą savaitę vyksta dalies pedagogų streikas dėl rugsėjį įvesto etatinio darbo apmokėjimo ir didesnių algų.
Pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad dėl susidariusios situacijos atstatydina švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę.
ŠMM: A. Navicko profsąjungos reikalavimams įgyvendinti mažiausiai 302 mln. Eur
ŠMM ketvirtadienį paskelbė patikslinusi duomenis, kiek valstybei kainuotų įgyvendinti streikuojančios Andriaus Navicko vadovaujamos profsąjungos reikalavimus tam papildomai turėtų būti skirti mažiausiai 302 mln. Eur.
Anot ministerijos, norint penktadaliu padidinti pedagogų atlyginimų koeficientus reikėtų apie 151 mln. Eur.
Profesinė sąjunga reikalauja tiek pat kelti ir nepedagoginių švietimo sistemos darbuotojų koeficientus, bet ŠMM teigia galimybės paskaičiuoti tokio reikalavimo kainos neturinti.
Ministerija teigia, kad nekontaktinių valandų didinimas iki 6 val. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų etate pareikalautų apie 11 mln. Eur.
Norint visiems pedagogams taikyti maksimalias koeficientų ribas skaičiuojant atlyginimus, papildomai reikėtų apie 25 mln. Eur.
Tuo tarpu mokinių ir vaikų skaičiaus mažinimas klasėse ir ikimokyklinio ugdymo grupėse iš valstybės biudžeto pareikalautų mažiausiai 49 mln. Eur.
Reikalavimo, kad mokytojo etatą sudarytų 36 val., iš kurių būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų, preliminarus lėšų poreikis 66 mln. Eur.
Prie pranešimo spaudai ŠMM atsiuntė nuorodą į detalesnius paskaičiavimus, kaip gautos išvardytos sumos.
Atnaujintus duomenis ministerija išplatino p. Navicko profsąjungai pareiškus, kad Vyriausybės duomenys apie 300 mln. Eur lėšų poreikį reikalavimams įgyvendinti yra išpūsti.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderis trečiadienį kvietė kelis ekonomistus į ŠMM šiems duomenims aptarti, tačiau ekspertai nebuvo įleisti į ministerijos patalpas, motyvuojant vidaus tvarka.
Pono Navicko profsąjungos inicijuotas pedagogų streikas tęsiasi beveik keturias savaites.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti