JAV planuoja atsaką į Rusijos agresiją prieš Ukrainą Kerčės sąsiauryje

JAV į Juodąją jūrą ruošiasi siųsti karo laivą kaip atsaką į Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje, kai buvo apšaudyti ir perimti trys Ukrainos laivai ir jūreiviai. Tokią informaciją skelbia CNN, remdamasi savo šaltiniais.
Pentagonas paprašė JAV valstybės departamento informuoti Turkijos vyriausybę dėl JAV planų nusiųsti karo laivą į Juodąją jūrą ir pridūrė, kad tokio žingsnio bus imtasi dėl Maskvos agresijos prieš Ukrainą Kerčės sąsiauryje, kuris jungia Juodąją ir Azovo jūras. Pastaroji naudojama tiek Ukrainos, tiek Rusijos.
Remiantis 1936-aisiais ratifikuota Montreux konvencija, JAV valstybės departamentas turi informuoti Turkijos vyriausybę dėl karinių laivų judėjimo Dardanelų ir Bosforo sąsiauriais, kurie jungia Viduržemio ir Juodąją jūras.
VŽ primena, kad Rusija net ir raginama tarptautinės bendruomenės Ukrainai kol kas nesutinka grąžinti nei sulaikytų Ukrainos laivų, nei jūreivių. Savo ruožtu Ukraina antradienį pranešė, kad Rusija iš dalies grąžino Ukrainai prieigą prie šalies Azovo jūros uostų krovininei laivybai.
Mikeas Pompeo, JAV valstybės sekretorius, antradienį kalbėdamas NATO konferencijoje Briuselyje teigė, kad aljansas vystys kolektyvinį atsaką, kuris parodytų rusams, kad toks jos agresyvus elgesys prieš Ukrainą yra nepriimtinas.
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius taip pat ragino Europos Sąjungą (ES) įvesti papildomas sankcijas Rusijai.
VŽ rašė, kad lapkričio 25 d. Ukrainos karinės jūrų pajėgos pranešė, kad trys jų laivai du mažieji šarvuotieji kateriai Berdiansk ir Nykopol bei vilkikas Jany Kapu plaukė per Kerčės sąsiaurį šalia Maskvos aneksuoto Krymo ir mėgino pasiekti Mariupolio uostą Azovo jūroje. Pasak kariškių, vilkikas taranuotas, apšaudytas vienas iš katerių. Incidento metu Rusijos karinės pajėgos perėmė tris laivus.
Ukraina pranešė, kad nukentėjo šeši jos kariai, Rusijos federalinė saugumo tarnyba nurodė, kad per operaciją sužeisti trys Ukrainos jūrininkai ir kad jiems suteikta medicinos pagalba.
Rusija tvirtina, kad ėmėsi veiksmų prieš ukrainiečius, nes šie įplaukė į jų teritorinius vandenis, tačiau jų vandenimis jie tapo tik po to, kai Rusija aneksavo Krymą, o tarptautinė bendruomenė Krymo kaip Rusijos dalies nepripažįsta.
Po ilgų diskusijų Ukrainos Aukščiausioji Rada nutarė dalyje šalies teritorijos skelbti 30 dienų karinę padėtį. Tai pirmas kartas nuo pat 2014 m. Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos, kuomet Ukraina paskelbė karinę padėtį.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti