Pokyčiai Vyriausybėje: valdantieji ir opozicija vertina skirtingai
FOTOGALERIJA LR Vyriausybė (13 nuotr.)
Valdančiosios koalicijos politikai tvirtina, kad Vyriausybės vadovo sprendimas pakeisti tris ministrus yra reikalingas žingsnis, siekiant tęsti pertvarkas jautriose srityse. Tuo metu opozicijos atstovai įžvelgia koalicijos ir Vyriausybės kėslus bėgti nuo atsakomybės, galbūt net ir išprovokuoti kabineto griūtį artėjant prezidento rinkimams.
Ramūnas Karbauskis, valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas, pirmadienį žurnalistams sakė, kad premjero Sauliaus Skvernelio sprendimas atstatydinti švietimo, kultūros ir aplinkos ministrus yra sveikintinas ir teisingas, ryžtingas žingsnis.
Esame su premjeru kalbėję, kad Vyriausybės kadencijos vidurys yra gera proga imtis ryžtingų veiksmų peržiūrint tam tikrų sričių atsakomybę, atsisakant įtampų jose. Bet kuriuo atveju pokyčiai turėjo būti, nes dar ir artėja Vyriausybės sudėties peržiūrėjimas po prezidento rinkimų. Todėl gerai, kad tie pokyčiai padaryti jau dabar, sakė p. Karbauskis.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Vyriausybės mediumo proga didžiausias kabineto perkratymas
LVŽS vadovas teigė, kad su juo kol kas nebuvo derinta, kas galėtų tapti naujais ministrais vietoje Jurgitos Petrauskienės, Lianos Ruokytės-Jonsson ir Kęstučio Navicko.
Mes dar nesudėliojom planų dėl keičiamų ministrų kandidatūrų, čia pirmiausia reikėtų paties premjero klausti. Bet tikrai nekeisim principo, kad turi būti skiriami politinę paramą turintys profesionalai, kalbėjo jis.
Ponas Skvernelis, pirmadienį pranešęs apie švietimo ir mokslo, kultūros ir aplinkos ministrų numatomą pakeitimą, kol kas atsisakė įvardinti, kas galėtų tapti naujaisiais ministerijų vadovais.
Gediminas Kirkilas, valdančiosios Socialdemokratų darbo partijos pirmininkas, komentuodamas premjero sprendimą, pirmadienį žurnalistams sakė: Vyriausybės pertvarkymas yra reikalingas, jis ne vieną dieną brendo. Man tai nebuvo netikėta. Tai premjero sprendimas ir jo matymas, aš jo nekomentuoju, nes jis mato ir supranta, kaip būtų geriausia jo kabinetui.
Prie valdančiosios koalicijos šį rudenį prisijungusios Tvarkos ir teisingumo partijos vadovas Remigijus Žemaitaitis suabejojo, ar sprendimas atsisakyti trijų ministrų paslaugų yra logiškas ir teisingas.
Tai dar atviras klausimas, nes kiekvienas ministras eina į postą, kad gintų savo poziciją, imtųsi pertvarkos ir darytų ne visada populiarius darbus. Todėl tai tam tikra prasme atsiribojimas nuo atsakomybės. Taigi, nebūtinai tai yra geras žingsnis, teigė p. Žemaitaitis.
Opozicijos atstovai atkreipė dėmesį, kad p. Petrauskienės atstatydinimas iš švietimo ministrų leidžia valdantiesiems išvengti nemalonios interpeliacijos ja procedūros Seime, kartu ir visos Vyriausybės darbo įvertinimo. Opozicijos inicijuota interpeliacija švietimo ministrei turėjo būti svarstoma antradienio plenariniame posėdyje.
Nors ministrų pakeitimas atveria duris diskusijai ir galimam politinių partijų susitarimui, kuris mažintų visuomenėje kylančias socialines įtampas, premjeras, pranešęs apie trijų ministrų keitimą, panašu, pripažįsta savo klaidas. Tačiau sisteminės problemos niekur nedings pats Vyriausybės vadovas ir jo ministras yra atsakingi už minimalios valstybės projekto įgyvendinimą, įsitikinęs Gintautas Paluckas, opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkas.
Eugenijus Gentvilas, opozicinio Liberalų sąjūdžio vadovas, užsiminė manąs, kad keisdamas ministrus premjeras bando išprovokuoti savo atstatydinimą taip bandydamas pasitraukti į prezidento rinkimų kampaniją. Jo nuomone, p. Skverneliui norisi pasitraukti ir kaip reformatoriui, ir kaip aukai.
Opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sutinka su vertinimais, kad premjeras ir jo vadovaujama Vyriausybė dabar yra gilioje pasitikėjimo krizėje, todėl esą turėtų pasitraukti.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti