Keli šimtai pedagogų mitingavo prie Seimo
FOTOGALERIJA Jurgita Petrauskienė derasi su mokytojų profsąjungomis (5 nuotr.)
Tęsiantis pedagogų streikams dėl etatinio mokytojų apmokėjimo ir didesnių algų, penktadienio pavakare keli šimtai mokytojų, juos palaikančių moksleivių ir kitų žmonių susirinko į mitingą prie Seimo.
Rankose jie laiko mokyklų vėliavas, plakatus su užrašais Teisingumo, Mes nepasiduosime, Mes nusipelnėme gyventi geriau, kt.
Tuo metu opoziciniai konservatoriai ant Seimo langų pakabino iš toli matomus plakatus su užrašu Mes jūsų pusėje.
Šis mitingas vyksta po nesėkmingų derybų Švietimo ir mokslo ministerijoje.
Aš tikiu, kad vis dėlto kompromisas bus pasiektas, kad šiek tiek sistema būtų pagerinta, bent jau pasižiūrėta į ją kitaip. Ne tik dėl pinigų, kiek dėl pačios sistemos, BNS sakė Lina Račkienė iš Alytaus Jotvingių gimnazijos.
Tačiau būtent dėl su finansais susijusiais klausimais per derybas ketvirtadienį kilo daugiausia ginčų.
Ministrė Jurgita Petrauskienė ir profsąjungos iš esmės sutarė dėl maždaug dešimties punktų, kaip taisyti rugsėjį įvestą etatinį mokytojų apmokėjimo modelį ir numatyti daugiau finansavimo švietimo pagalbos specialistams.
Dauguma šių punktų buvo pasiūlyti nestreikuojančių profsąjungų, o dėl Andriaus Navicko vadovaujamos streikuojančios profesinės sąjungos reikalavimų sutarta nebuvo ir derybos buvo atidėtos.
Nepavyko susitarti dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu, nekontaktinių valandų skaičiaus didinimo priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, taip pat pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo, klasių mažinimo, mokytojo etato struktūros keitimo.
Mokytojus už drąsą gyręs p. Navickas žurnalistams teigė, kad derybas tikisi pratęsti jau su kitu švietimo ir mokslo ministru.
Taip jis kalbėjo p. Petrauskienės galimybėmis dirbti suabejojus prezidentei Daliai Grybauskaitei.
Ji turbūt yra pati neįtakingiausia ministrė per visą nepriklausomybės laikotarpį švietimo sistemoje, tvirtino p. Navickas.
Kai ateis nuo pirmadienio naujas ministras, mes galėsime padėti visų bendrą nuomonę ant stalo, pasirašyti, priimti sprendimus. Tikimės, kad šiandien bus paskutinė ministrės darbo diena, pridūrė jis.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderis taip pat teigė optimistiškiau žvelgiantis į galimybę dėl papildomo finansavimo švietimui kalbėtis su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir politinių partijų lyderiais.
Premjeras pirmadienį kviečiasi visas švietimo profsąjungas aptarti jų reikalavimų.
Vyriausybė taip pat inicijavo parlamentinių partijų susitarimą dėl švietimo sistemos gerinimo.
Jos duomenimis, visiems p. Navicko profsąjungos reikalavimams įgyvendinti reikėtų beveik 300 mln. eurų, o vien mokytojų atlyginimų koeficientų didinimas kainuotų maždaug 130 mln. Eur.
Pasak ministro pirmininko, naujas partijų susitarimas apimtų 20202025 m., tačiau p. Navicko profsąjunga papildomo finansavimo mokytojų algoms ir kitiems dalykams tikisi jau kitąmet.
Sprendimų nesulaukę kelios dešimtys pedagogų ketina savaitgalį praleisti Švietimo ir mokslo ministerijoje. Dalis jų čia nakvoja nuo trečiadienio.
Mokytojų streikai tęsiasi tris savaites.
Rašyti komentarą