Graikų politikas Y. Varoufakis dalyvaus Vokietijos EP rinkimuose

Yanis Varoufakis, buvęs Graikijos finansų ministras, dalyvaus Europos parlamento rinkimuose Vokietijoje.
Paties p. Varoufakio 2016 m. įkurta tarptautinė partija Demokratijos Europoje judėjimas (DiEM25) sekmadienį paskelbė jį savo kandidatu Vokietijoje vyksiančiuose EP rinkimuose.
Ponas Varoufakis, Atėnų universiteto ekonomikos profesorius, dirigavęs Graikijos finansams nuo 2015 m. sausio iki liepos, buvo ir tebėra uolus Berlyno taupymo politikos kritikas. Tad jo sprendimas Vokietijoje siekti EP nario mandato skamba kaip oksimoronas.
Tačiau p. Varoufakis su tuo nesutinka. Jo pozicija kad Vokietiją, o ir visą Europos Sąjungą, būtina gelbėti nuo pražūties, į kurią stumia kaip tik nehumaniška taupymo politika. Ir jis pasiryžęs būti šiuo gelbėtoju.
Gelbės Europą
Ponas Varoufakis sekmadienį surengtoje spaudos konferencijoje Berlyne pareiškė, kad taupymo politika, kuri pirmiausia buvo išbandyta Graikijoje, o vėliau išplito po visą Europą, įskaitant ir Vokietiją, esą sukėlė sisteminę krizę. Taupymo politikos pasekmės, anot p. Varoufakio, yra itin mažos investicijos į žmones ir žaliąsias technologijas. Didėja nelygybė, kyla kainos, brangsta būstas. Dėl to Europa yra suskaldyta, Graikija skendi depresijoje, Italijoje šeimininkauja rasistiški populistai, o Vokietijos visuomenė supriešinta. Štai kodėl, anot p. Varofakio, ant popieriaus Vokietija maudosi piniguose, tačiau pagrindinės šalies partijos kraujuoja, o Vokietijos politikos centrui dėl taupymo politikos iškilo egzistencinė grėsmė.
Pono Varoufakio nuomone, susiveržti diržus prasidėjus krizei buvo didžiausia Europos klaida, o jos autorius pagrindinis graikų politiko idėjinis priešininkas, Wolfgangas Schaeuble, buvęs Vokietijos finansų ministras.
VŽ primena, kad p. Varoufakis ir p. Shaeuble ne kartą susikirto dėl visiškai priešingo požiūrio į fiskalinę drausmę, kurią p. Varoufakis yra pavadinęs kankinimu skandinant.
Ponas Schaeuble buvo tas žmogus, kuris į Tarptautinio valiutos fondo (TVF) skambučius su prašymu suteikti Graikijai daugiau laiko skoloms grąžinti atsakydavo trumpu ne.
Ponas Varoufakis, savo ruožtu, buvo tapęs savotiška tarptautine žiniasklaidos žvaigžde, išsiskirdamas ne tik savo aprangos stiliumi ar pomėgiu visur keliauti motociklu, bet ir kiekviena proga dėstoma nuomone, esą Europą galima priversti nuolaidžiauti tiesiog sakant ne jos reikalavimams.
Pono Schaeuble 2014 m. suformuotas biudžetas leido Vokietijai pirmą kartą nuo 1969-ųjų nesiskolinti šis faktas yra gavęs pavadinimą juodas nulis ir naudojamas CDU rinkiminėse kampanijose.
Tuo metu p. Varoufakis aršiai kritikavo sprendimus, kurie Graikiją pasmerkė ilgus dešimtmečius skęsti skolose.
Jo teigimu, Pietų Europos šalims per krizę taikytos gelbėjimo priemonės tik pagilino jų skolą, kurią atiduoti teks dar ir ateities kartoms.
Tiesa, pačioje Graikijoje p. Varoufakis vertinamas gana prieštaringai. Vieni jį prisimena kaip aršų ES ir euro, o ypač Vokietijos, kuri tuo metu
Graikijoje simbolizavo visų problemų priežastį, kritiką, kiti kaip prastą derybininką su Briuseliu Atėnams siekiant palankesnių skolos grąžinimo sąlygų.
VŽ primena, kad Graikijos skola, Eurostato duomenimis, ir šiuo metu tebėra yra didžiausia ES ir siekia 179,7% BVP.
[infogram id="05bc2bf7-03e0-46d5-b919-0e697b968b5c" prefix="NxD" format="interactive" title="ES šalių valstybės skola 2018Q2"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti