Dėl Saudo Arabijos žurnalisto nužudymo penkiems asmenims gresia mirties bausmė

Saudo Arabija ketvirtadienį paskelbė, kad sieks mirties bausmės 5 žmonėms, kurie buvo apkaltinti įgyvendinę Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggi žmogžudystę šalies konsulate Stambule. Šalis ginasi, kad Saudo Arabijos princas niekuo dėtas, o nužudymą suorganizavo saugumiečiai.
Tokią informaciją paskelbė Shaalanas al-Shaalanas, Saudo Arabijos prokuroro pavaduotojas.
Ponas Al-Shaalanas teigė, kad dėl žurnalisto nužudymo šiuo metu suimtas 21 žmogus, 11-kai pateikti kaltinimai ir jų bylos keliaus į teismą.
JAV taip pat įvedė sankcijas 17 Saudo Arabijos piliečių, kurie, JAV vertinimu, yra prisidėję prie spalio 2 d. įvykdytos žmogžudystės.
Saudo Arabijos prokuroras taip pat nurodė, kad sieks mirties bausmės 5 asmenims, kurie davė įsakymą įvykdyti nusikaltimą ir jį koordinavo. Ponas Al-Shaalanas taip pat pažymėjo, kad Saudo Arabijos princas Mohammedas bin Salmanas neva nėra susijęs su įvykdyta žmogžudyste ir apie ją nieko nežinojęs. Jis tikino, kad tyrimo metu paaiškėjo, jog nužudymą užsakė šalies Saugumo vadovo Geno Ahmedo al-Assiro pasiųstos derybininkų grupės vadovas. Neva saugumiečiai turėjo įkalbėti žurnalistą grįžti į Saudo Arabiją, iš kurio jis jau kurį laiką buvo pasitraukęs ir gyveno Amerikoje.
Ketvirtadienio vakarą apie princo nekaltumą kartojo ir Adelas al-Jubeiras, Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras, kuris sakė, kad šalies princas visiškai niekuo nėra susijęs su p. Khashoggi žmogžudyste.
Vis dėlto Turkijos pareigūnai teigė, kad visiškai neįtikėtina, kad p. Khashoggi galėjo būti nužudytas be Saudo Arabijos princo žinios. Recepas Tayyipas Erdoganas, Turkijos prezidentas, taip pat teigė, kad įsakymai atėjo iš aukščiausio lygio Saudo Arabijos vyriausybės.
VŽ primena, kad Saudo Arabija savo versiją dėl žurnalisto dingimo keitė net kelis kartus, o pats žurnalisto nužudymas sukėlė tarptautinę įtampą.
Praėjus trims savaitėms nuo žurnalisto mirties po to, kai jis įėjo į Saudo Arabijos konsulatą Stambule ir iš jo niekada nebeišėjo, tiek Turkija, tiek Saudo Arabija pateikė labai skirtingas versijas apie tai, kas nutiko p. Khashoggi.
Saudo Arabija pakeitė savo pirminę poziciją, esą žurnalistas iš konsulato išėjo gyvas ir sveikas, tačiau galiausiai po tarptautinio spaudimo pripažino, kad žurnalistas yra negyvas ir kad mirė neva įsivėlęs į muštynes su Saudo Arabijos pareigūnais šalies konsulate Stambule. Vėliau Saudo Arabijos prokuroras vis dėlto patvirtino, kad žmogžudystė buvo planuota, o ne netyčinė, kaip šalis skelbė anksčiau.
Turkijos pareigūnai nuo pat pradžių tvirtino, kad p. Khashoggi nužudė su Saudo Arabijos valdžia siejama 15 smogikų grupė, kuri buvo pasiųsta į Stambulą iš Rijado nusikaltimo dieną.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti