Saudo Arabija: žurnalisto nužudymas buvo planuotas

Saudo Arabijos prokuratūra patvirtino, kad žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymas buvo iš anksto suplanuotas. Tokią informaciją ištransliavo šalies valstybinė televizija.
Tokios išvados, remiantis televizijos pranešimu, buvo padarytos bendros Turkijos-Saudo Arabijos nusikaltimo tyrėjų grupės. BBC skelbia, kad tyrėjų grupė apklausia visus bylos įtariamuosius.
VŽ primena, kad Saudo Arabija savo versiją dėl žurnalisto dingimo keitė net kelis kartus.
Praėjus trims savaitėms nuo žurnalisto mirties po to, kai jis įėjo į Saudo Arabijos konsulatą Stambule ir iš jo niekada nebeišėjo, tiek Turkija, tiek Saudo Arabija pateikė labai skirtingas versijas apie tai, kas nutiko p. Khashoggi.
Saudo Arabija pakeitė savo pirminę poziciją, kuria iš pradžių tvirtino, kad žurnalistas iš konsulato išėjo gyvas ir sveikas, tačiau galiausiai po tarptautinio spaudimo pripažino, kad žurnalistas yra negyvas ir kad mirė neva įsivėlęs į muštynes su Saudo Arabijos pareigūnais šalies konsulate Stambule. Trečiadienį Saudo Arabijos generalinis prokuroras vis dėlto patvirtino, kad žmogžudystė buvo planuota, o ne netyčinė, kaip šalis skelbė anksčiau.
Turkijos pareigūnai nuo pat pradžių tvirtino, kad p. Khashoggi yra nužudytas su Saudo Arabijos valdžia siejamų 15 smogikų grupės, kurie buvo pasiųsti į Stambulą iš Rijado tą dieną, kai įvyko nusikaltimas. Slepiant nusikaltimą žurnalisto kūnas, remiantis CNN šaltinių Turkijoje informacija, buvo supjaustytas dalimis.
EP pasmerkė
Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas (EP) smerkia Saudo Arabijos žurnalisto nužudymą ir ragina ES valstybes paskelbti šiai šaliai ginklų embargą, rašoma EP pranešime spaudai.
Europarlamentarai paragino atlikti nepriklausomą tarptautinį įvykio aplinkybių tyrimą, kuris padėtų nuteisti kaltininkus. EP nariai mano, jog apie šį nusikaltimą turėjo žinoti Saudo Arabijos princas Mohammadas bin Salmanas.
Europarlamentarai ragina ES valstybes paskelbti ginklų embargą Saudo Arabijai. Jie taip pat prašo ES užsienio politikos vadovę Federicą Mogherini ir ES valstybes būti pasiruošusias imtis tikslinių sankcijų Saudo Arabijai, kurios apimtų draudimą išduoti vizas prie nusikaltimo prisidėjusiems jos piliečiams ir jų turto įšaldymą, teigiama EP atstovybės Lietuvoje pranešime spaudai.
Artėjant lapkričio 5 d. Ženevoje vyksiančiam Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos susitikimui, Europos Parlamentas ragina ES valstybes iškelti klausimą, ar žmogaus teises nuolat pažeidžiančios valstybės, tarp jų ir Saudo Arabija, turėtų būti šios tarybos narės.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti