Putinas įspėjo apie galimas naujas ginklavimosi varžybas ir grėsmę Europai

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, trečiadienį teigė, kad šalis bus priversta taikiniu laikyti bet kurią Europos šalį, kuri sutiktų priimti į savo teritoriją JAV vidutinio nuotolio raketas.
Tokį Rusijos prezidento pareiškimą išprovokavo planuojamas Vašingtono sprendimas trauktis iš vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF).
JAV prezidentas sprendimą argumentavo tuo, kad Rusija esą pažeidė 1987 m. Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (angl. Intermediate-Range Nuclear Forces (INF) VŽ) sutartį.
Aš nežinau, kodėl prezidentas Obama nesiderėjo dėl sutarties arba jos nenutraukė. Juk jie (turima omenyje Rusija VŽ) daugelį metų pažeidinėjo susitarimą, - žurnalistams apie savo planus sakė p. Trumpas.
VŽ primena, kad Barackas Obama, buvęs JAV prezidentas, 2014 m. apkaltino Rusiją pažeidus INF sutartį, kuomet ši išbandė tokio tipo raketas. Vis dėlto p. Obama, atsižvelgdamas į Europos valstybių lyderių argumentus, kad sutarties nutraukimas gali įžiebti naujas ginklų lenktynes, susitarimo neišardė.
Kalbėdamas spaudos konferencijoje po susitikimo su Giuseppe Conte, Italijos premjeru, Putinas teigė, kad nori aptarti tai, ką jis pavadino pavojingais JAV planais pasitraukti iš INF.
Anot Rusijos prezidento labai pavojinga išardyti tarptautinę ginklų kontrolės sistemą ir pridūrė, kad iš to nieko kito neliks tik ginklavimosi varžybos.
Rusijos atsakas į tokius JAV žingsnius, pasak Putino, būtų labai greitas ir efektyvus.
JAV nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas antradienį po vizito Maskvoje Putiną informavo, kad JAV ketina įgyvendinti savo planus, nepaisant Rusijos ir kai kurių kitų Europos šalių prieštaravimo, tačiau galutinis sprendimas vis dėlto dar nėra priimtas.
Grėstų ataka
Putinas trečiadienį žurnalistams sakė, kad pagrindinis klausimas yra kur būtų dislokuotos šios raketos ir kad ta Europos šalis, kuri sutiktų jas priimti, taptų galimu Rusijos taikiniu.
Jeigu JAV iš tiesų pasitrauks iš INF sutarties, klausimas yra, ką jie ketina daryti su tomis vidutinio nuotolio raketomis, kurios, pasitraukus iš sutarties, vėl galės būti naudojamos. Jeigu jos bus dislokuotos Europoje, natūraliai mūsų atsakas turės būti atitinkamas ir tos Europos šalys, kurios sutiktų jas priimti, turi suprasti, kad jie savo teritoriją pastato į didelį pavojų,- pareiškė Rusijos prezidentas.
VŽ primena, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį teigė, kad p. Trumpo grasinimą laiko spaudimu Maskvai.
Tai vertinčiau kaip spaudimo priemonę Rusijai paisyti tos sutarties, nes jau ketvertą metų yra faktų, kad Rusija pati nesilaiko šios sutarties, BNS sakė p. Linkevičius.
Ponas Linkevičius teigė, kad JAV pasitraukimas iš susitarimo galėtų paskatinti ginklavimosi varžybas ir papildomą įtampą.
Abu lyderiai, tikimasi, turėtų aptarti šį klausimą Paryžiuje lapkričio 11 d.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti