Eurobarometras: mažėja lietuvių, manančių, kad padėtis ES gerėja

Pagal narystės Europos sąjungoje (ES) naudos savo šaliai vertinimą lietuviai yra treti didžiausi optimistai Bendrijoje. Tačiau tikėjimas, kad ES reikalai gerėja, ima blėsti.
Naujausia Eurobarometro apklausa, rugsėjį atlikta Europos Parlamento (EP) užsakymu, parodė, kad 68% lietuvių mano, jog narystė ES Lietuvai yra teigiamas dalykas (ES vidurkis - 62%), o 88% įsitikinę, kad ji atnešė naudos jų tėvynei - didesnis procentas užfiksuotas tik Airijoje ir Maltoje, o ES vidurkis - 68%. Beje, nors naudos tėvynei vertinimas tarp europiečių yra gerokai kuklesnis nei lietuvių, tai vis tiek didžiausias rodiklis nuo pat 1983-iųjų.
Jeigu Jungtinės Karalystės (JK) pavyzdžiu Lietuvoje būtų surengtas referendumas, 67% šalies gyventojų pasisakytų už pasilikimą ES ir 12% už išstojimą.
35% apklaustų lietuvių mano, kad padėtis jų tėvynėje gerėja (balandį taip teigė 32%), 43% kad blogėja, o 14% neturi nuomonės. Nors apie padėtį ES lietuvių nuomonė gerokai palankesnė, nuo pavasario Lietuvoje sumažėjo manančių, kad padėtis ES gerėja nuo 53 iki 43%, o 22% lietuvių mano, jog padėtis ES blogėja. 59% apklaustų lietuvių patenkinti tuo, kaip demokratija veikia ES (Sąjungos vidurkis 49%), 42% patenkinti demokratijos veikimu jų tėvynėje - 5 proc. punktais daugiau nei balandį).
41% lietuvių įsitikinę, jog nedarbas yra pagrindinė grėsmė, nuo kurios juos turėtų ginti ES. 38% teigia, kad tokia grėsme yra skurdas ir atskirtis, 29% nelegali imigracija. Terorizmą lietuviai laiko gerokai mažesne grėsme nei vidutinis europietis. Paklausti apie tai, kokias vertybes EP turėtų ginti pirmiausia, lietuviai paminėjo žmogaus teises pasaulyje (50%), žodžio laisvę (40%) ir ES valstybių solidarumą (38%). Tai panašu į vidutinio europiečio nuomonę. Nuo pavasario Lietuvoje pastebimai išaugo teigiančių, kad viena svarbiausių vertybių yra lyčių lygybė (nuo 32 iki 40%).
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti