Ekvadoras griežtina reikalavimus „WikiLeaks“ įkūrėjui
FOTOGALERIJA Ekvadoras griežtina reikalavimus Assange'ui (4 nuotr.)
Ekvadoro ambasadoje Londone gyvenančiam WikiLeaks įkūrėjui Julianui Assangeui ambasada įteikė raštą, kuriuo liepia nereikšti savo nuomonės politiniais klausimais, laikytis elementarių higienos normų.
The Guardian duomenimis, WikiLeaks vadovas privalo gauti ambasados darbuotojų sutikimą, norėdamas pasikviesti svečių, taip pat privalo susilaikyti nuo bet kokių komentarų ir veiksmų, kuriuos būtų galima laikyti kišimusi į kitų šalių vidaus reikalus. Rašte p. Assangeui taip pat liepiama rūpintis savo vonios kambario švara ir prausti, maitinti bei prižiūrėti auginamą katę kitaip žadama ją atimti ir atiduoti rūpestingesniam šeimininkui arba gyvūnų globos tarnyboms.
Tiesa, p. Assangeui vėl leista naudotis belaidžio interneto Wifi prieiga (ambasada tą draudė nuo kovo mėn.), tačiau tik asmeniniams reikalams. Australui galima naudotis telefonu ir kompiuteriu, tačiau jam ir jo svečiams draudžiama instaliuoti bet kokią papildomą įrangą taip jis yra pasielgęs anksčiau. Ambasada pasilieka teisę bet kokią aptiktą įrangą atimti pasitelkusi savo apsaugos darbuotojus arba iškviestas Didžiosios Britanijos tarnybas.
Nuo gruodžio 1 d. ambasada atsisako padengti bet kokias išlaidas susijusias su p. Assangeo išlaikymu. Jis turės pats mokėti už maistą, skalbyklą ir sveikatos patikrinimus, kuriuos privalės atlikti kas keturis mėnesius.
Jei australas prašymams nepaklus, ambasada žada nebeteikti informatoriui politinio prieglobsčio.
Tai kalėjimo režimas, kuris kertasi su žmogaus teisėmis ir politinio prieglobsčio normomis, The Guardian sako Carlosas Poveda, p. Assangeo advokatas.
Teisininkas pabrėžia, kad jo klientas iki šiol negali prisijungti prie interneto ir išsiversti ispanų kalba surašyto dokumento.
Kainuoja visiems
Ponas Assangeas Ekvadoro ambasadoje gyvena nuo 2012 m. birželio. Po to, kai 2010 m. Švedijoje buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais, siekdamas išvengti ekstradicijos jis pasiprašė Ekvadoro politinio prieglobsčio ir gavo apsaugą šalies ambasadoje Didžiojoje Britanijoje. 2014 m. rugpjūtį p. Assangeas teigė, kad greitai paliks ambasados teritoriją, tačiau jo pažadas vis dar neišsipildė. Didžiosios Britanijos policija iki 2015 m. vasario budėjo prie Ekvadoro ambasados pastato Naitsbridžo rajone, tai šalies mokesčių mokėtojams atsiėjo 13,5 mln. Eur. Ekvadoro ambasada taip pat kurį laiką samdė tarptautinę apsaugos tarnybą, kad ši tikrintų ir stebėtų p. Assangeo lankytojus, žiniasklaida skelbė, kad tai Ekvadorui kainavo mažiausiai 4,32 mln. Eur. Šių metų liepą Ekvadoro prezidentas Leninas Moreno pareiškė niekada nesižavėjęs p. Assangeo veikla ir užtikrino, kad dėl nuolatinio ambasados gyventojo likimo aktyviai kalbasi su Didžiosios Britanijos atstovais.
Verslo žinios rašė, kad Švedijos prokurorai šiuo metu yra nutraukę bylą dėl p. Assangeui mestų kaltinimų prievartavimu bei tvirkinimu, tačiau Didžiosios Britanijos policija jį nori suimti už tai, kad pažeidė lygtinio paleidimo sąlygas. Ponas Assangeas, kuriam 2017 m. gruodžio 12 d. buvo suteikta Ekvadoro pilietybė, baiminasi ir deportacijos į JAV kur jam grėstų teismas už šimtų tūkstančių slaptų karo Afganistane ir Irake bei diplomatijos tarnybų dokumentų nutekinimą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti