Bavarijoje valdančioji CSU patyrė istorinį smūgį

Vokietijos Bavarijos žemės parlamento Landtago- rinkimai tapo skaudžiu smūgiu valdančiajai koalicijai priklausančiai Krikščionių socialinei sąjungai CSU. Svarbią dalį jos rinkėjus ir vėl pasiglemžė populistinė Alternatyva Vokietijai AfD.
Rinkimai tapo istoriniais tokio žemo pasitikėjimo CSU nebuvo sulaukusi. Apskritai, CSU yra pratusi prie vienvaldystės - nuo 1962 m. vos vienos kadencijos metu, 2008-2013 m. jiems teko valdyti su koalicijos partneriais, rašo Spiegel. Šiemet ši situacija vėl kartojasi ir šįkart daugumos užsitikrinimui reikia dar daugiau partnerių.
Balsavusių piliečių apklausa, vadinama Exit poll, rodo, kad CSU neteko absoliučios daugumos žemės parlamente už ją balsavo 35,7% į rinkimus atėjusių žmonių, praneša Vokietijos visuomeninio transliuotojo televizijos ARD ir ZDF.
Nors ši partija, apklausų duomenimis, surinko daugiausiai balsų, visgi tai nelaikoma pergale, nes jos populiarumas stipriai sumenko apie 12 proc. punktų, nes 2013 m. už ją balsavo 47,7%. CSU yra broliškoji partija Krikščionių demokratų sąjungos CDU, kuriai vadovauja kanclerė Angela Merkel. CSU vadovas buvęs Bavarijos premjeras ir dabartinis vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis, kuris garsėja nesutarimais su p. Merkel. Apžvalgininkų nuomone, įtampa tarp CDU ir CSU bei bendradarbiavimas su SPD nuvylė dalį CSU rinkėjų.
Dabartinis CSU ministras pirmininkas Bavarijoje Markusas Soederis prakalbo apie skausmingus rezultatus, kuriuos reikės priimti kaip pamoką ir daryti išvadas. Tačiau jis taip pat pareiškė, kad rezultatas visgi rodo, kad rinkėjai patikėjo CSU mandatą formuoti valdančiąją daugumą. Ponas Soederis siunčia signalus, kad norėtų apie galimą bendradarbiavimą kalbėtis su mažąja partija Laisvieji rinkėjai, kuri orientuojasi į savivaldos problemas, ir kuri, anot Exit poll užėmė trečią vietą, gavusi apie 11,6% balsų.
CSU ir CDU per praėjusius šalies parlamento Bundestago rinkimus irgi patyrė skaudžių praradimų, valdančiojoje koalicijoje pavyko likti tik sutarus sudaryti Didžiąją koaliciją su ideologiniais oponentais socialdemokratais SPD.
SPD Bavarijos rinkimuose irgi skaičiuoja praradimus rinkėjų pasitikėjimas smuko iki 9,7% atiduotų balsų, kai prieš penkerius metus už socdemus balsavo dvigubai daugiau.
Antroje vietoje pagal apklausas atsidurs žalieji Die Grünen (18,8%), kurie per penkerius metus pasidvigubino rinkėjų skaičių. Tikėtina, kad jie atėmė balsus iš nusilpusių kairiųjų socdemų.
Ketvirtoje vietoje iš karto įsitvirtino pirmą kartą į žemės parlamentą išrinkti populistai Alternatyva Vokietijai AfD, gausiantys, pasak apklausos, 10,9% balsų.
Liberalai Laisvieji demokratai FDP gaus apie 5%, o radikalūs kairieji Die Linke gaus apie 3% balsų ir greičiausiai į parlamentą nepateks.
Šiuose Bavarijos parlamento rinkimuose teisę balsuoti turėjo 9,5 mln. piliečių, iš jų 600.000 baluoti galėjo pirmą kartą. Dėl 200 mandatų varžėsi 1.923 kandidatai iš 18 partijų ir rinkimų sąrašų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti