Pchenjanas pažadėjo sunaikinti raketų bandymų poligoną

Kim Jong Unas, Šiaurės Korėjos lyderis, pažadėjo sunaikinti pagrindinį šalies raketų bandymų poligoną Tongchang-ri tarptautinių stebėtojų akivaizdoje ir galbūt net išmontuoti šalies branduolinių bandymų kompleksą Yongbyon, tačiau tik tokiu atveju, jeigu JAV sutiktų imtis atitinkamų atsakomųjų priemonių iš savo pusės.
Kokių konkrečiai atsakomųjų priemonių turėtų imtis JAV Šiaurės Korėjos lyderis nedetalizavo, pranešė Reuters.
Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, savo Twitter paskyroje paskelbė, jog Kim Jong Unas sutiko įsileisti branduolinių ginklų inspektorius ir galutinai išmontuoti raketų bandymų ir paleidimo poligoną, stebint tarptautiniams ekspertams. Iki tol nevyks nei raketų, nei branduoliniai bandymai.
Taip pat Šiaurės ir Pietų Korėjos susitarė rengti bendras vasaros Olimpines žaidynes 2032 m., ką p. Trumpas taip pat įvardijo kaip labai įdomias naujienas. Šis žingsnis yra vertinamas kaip svarbus pasiekimas abipusiam pasitikėjimui kurti.
Kim Jong Unas taip pat paskelbė besiruošiantis antrajam susitikimui su Moon Jae-inu, ir į Seulą jis turėtų vykti artimiausiu metu, skelbia naujienų agentūra AFP. Tai būtų pirmasis Šiaurės Korėjos lyderio vizitas į Seulą po Korėjos karo 1950-1953 metais.
Šiuo metu JAV turėtų atidžiai stebėti, ar Šiaurės Korėjos žingsniai yra nuoširdūs ir šalies pasiryžimas veda į naują derybų dėl branduolinio nusiginklavimo lygmenį. Jeigu Šiaurės Korėja tikrai nori uždaryti bandymų paviljoną ir įsileisti ekspertus, tai būtų tik pirmieji, bet jau aiškūs žingsniai, galintys pastūmėti procesą į priekį. Vis dėlto išlieka vienas pagrindinių klausimų, kokia kaina Šiaurės Korėja savo pažadus įgyvendintų ir ko tiksliai mainais reikalautų iš JAV, CNN sakė Michaelas Fuchsas, vyriausiasis Center for American Progress ekspertas.
Jeffrey Lewisas, ginklų kontrolės ekspertas, teigia, jog Yongbyon iš pat pradžių buvo pastatytas su tikslu jį paaukoti ir numato, kad Pchenjanas turi dar bent vieną tokį patį kompleksą.
Vašingtonas reikalauja iš Pchenjano konkrečių veiksmų link branduolinio nusiginklavimo, ir šiuos žingsnius jie siekia pamatyti dar prieš patiems įgyvendinant Šiaurės Korėjos reikalavimus, kurių vienas yra panaikinti šaliai taikomas ekonomines sankcijas. Kim Jong Unas ir Moon Jae-inas po susitikimo paskelbė esantys pasiruošę pradėti amžių be karo.
Mes susitarėme paversti Korėjos pusiasalį taikos kraštu, kuris yra laisvas nuo branduolinių ginklų ir branduolinės grėsmės, spaudos konferencijos metu po susitikimo sakė Kim Jong Unas.
VŽ primena, kad Kim Jong Unas pareiškė siekį dirbti ties visiška Korėjos pusiasalio denuklearizacija per savo du pirmuosius šiemet vykusius susitikimus su Pietų Korėjos prezidentu ir istorinį susitikimą su p. Trumpu birželį Singapūre.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti