Kas tai? Prekės ženklas

„Eglės sanatorijos“ gyventojams – nauji patogumai 

Publikuota: 2018-09-11

Žodžiai „sanatorija“ ar „reabilitacija“ ne visada kelia malonias asociacijas. Visgi šiandien ilsintis sanatorijoje galima pasijusti tarsi keturių žvaigždučių viešbutyje, iš kurio išvykstama pasisėmus ne tik malonių akimirkų, bet ir sveikatos.

Dviejuose Lietuvos kurortuose įsikūrusiai „Eglės sanatorijai“ – jau daugiau nei keturios dešimtys metų. Daugelį metų ji buvo neatsiejama Druskininkų dalis, viena seniausių miesto sanatorijų. Sukauptą patirtį ir natūralaus gydymo tradicijas „Eglės sanatorija“ atsinešė ir į Birštoną – čia pušyno apsuptyje, Nemuno pakrantėje 2013 m. atidarytas gyvenamasis kompleksas ir gydymo centras.

Išlaikiusi tradicijas, bet gerokai pasikeitusi – tokia šiandien „Eglės sanatorija“. Jos atsinaujinimas ne betikslis. „Tai, ką mes šiandien vadiname lubomis, rytoj gali būti grindys“, – taip paprastai, bet vaizdingai pokyčių esmę nusako Arvydas Balčius, „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai. Sanatorijoje jis dirba jau 20 metų. Net 24 dienas trunkantį poilsio sanatorijoje kelialapį anuomet gaudavo ligos ar tiesiog sunkaus fizinio krūvio gamyklose nualinti žmonės. Šiandien sanatorijų koridoriuose kur kas dažniau galima sutikti ne ligonius, o tuos, kurie ieško atgaivos nuo gyvenimo tempo, nesibaigiančio lėkimo, streso, sėdėjimo prie kompiuterio ir nuolatinio buvimo sausuose, uždaruose biuruose. Daugelis jų organizmui „perkrauti“ turi tik savaitgalį ir viešbučius ar viešnages SPA centre vis dažniau iškeičia į visavertį poilsį ir sveikatinimo procedūras sanatorijoje.

Naujas sanatorijos standartas

Norintiems pabėgti nuo rutinos, pasimėgauti komfortišku poilsiu ir drauge sustiprinti sveikatą dabar – dar tinkamesnis metas. „Eglės sanatorija“ šiemet žengė didelį žingsnį į priekį, galutinai palikdama istoriškai susiklosčiusį sanatorijų įvaizdį praeityje. Jei anksčiau pirmuoju smuiku sanatorijose grieždavo medicininė paslaugų pusė, procedūros bei jų specialistai, o aplinka ir gyvenimo  kokybė tarsi nuslinkdavo į antrą planą, tai šiandien pasikeitęs žmonių gyvenimo būdas, tempas, darbo pobūdis ir lūkesčiai brėžia naują standartą ir sanatorijoms. Vis dažniau ne tik poilsines, bet ir sveikatinimo paslaugas imama rinktis pagal siūlomą komforto lygį.

 „Žmogų veikia visuma – ir mintys, ir jausmai, ir veiksmai, ir aplinka. Kai visa tai teikia džiaugsmą, sveikatinimo, gijimo procesai organizme paspartėja. Juk ne veltui sakome, kad namuose ir sienos gydo. Todėl šiuolaikinė sanatorija apima ne tik naujausias diagnostikos, gydymo metodikas, sveikatingumo programas ir kvalifikuotus specialistus, bet ir aplinką, tenkinančią kiekvieno žmogaus norus ir poreikius“, – samprotauja A. Balčius.

Dabar atsinaujinusi „Eglės sanatorija“ savo svečius kviečia pasirinkti vieną iš trijų komforto lygių – klasikinį Economy, pilnai atnaujintą komfortišką Standard arba itin aukšto komforto lygio Comfort. Būtent Standard laikomas naujuoju ne tik „Eglės sanatorijos“, bet ir sanatorijos bendrąją prasme standartu, „aukso viduriu.“

Visiškai atnaujinti kambariai, duris atvėrę vasaros pradžioje, galimybė neišeinant į lauką ir nesibaiminant blogo oro ar vasariškos kaitros pasiekti gydyklą bei mineralinio vandens biuvetę – tai pagrindiniai patogaus gyvenimo privalumai atsinaujinusioje „Eglės sanatorijoje“. 3 mln. Eur kainavęs projektas įgyvendintas Druskininkuose: stiklinė galerija sujungė vieną gyvenamųjų korpusų su sanatorijos gydykla, atnaujinti B korpuso kambariai bei senoji mineralinio vandens biuvetė.

 Visgi kurį komforto lygį bepasirinktumėte, gydymo paslaugų kokybė „Eglės sanatorijose“ Druskininkuose ir Birštone bus tokia pat aukšta. Anot A. Balčiaus, diferencijuoti sanatorinį gydymą būtų neetiška, nes norint sužadinti organizme sveikatinimo procesus būtina tiek procedūrų, kiek reikia rezultatui pasiekti – ir nei mažiau, nei daugiau.

Nauda ir sveikiems

Sanatorijas vis dažniau renkasi ir šeimos su mažais vaikais ar draugų kompanijos – ir vieniems, ir kitiems norisi ištrūkti nuo įtraukiančios kasdienybės rutinos. Dalis „Eglės sanatorijos“ pokyčių skirti būtent jiems.

Šeimoms įrengti šeimyniniai kambariai, kuriuose mažieji gyventojai ras vaikiškus chalatus, patogius laiptukus vonios kambaryje ir panašius patogumus, o tėvai – virtuvėlę, kad nereikėtų sukti galvos, kur pašildyti maistą mažyliui. Šeimoms itin patogu apsistoti naujo – connecting – tipo kambariuose, kurie yra atskiri, bet sujungti tarpusavyje. Beje, juos itin dažnai renkasi ir jaunesnio amžiaus draugų kompanijos, norinčios būti kartu, bet išsaugoti privatumą.

„Sveikas gyvenimo būdas vis aktyviau skverbiasi į jaunų žmonių kasdienybę. Jaunimo, atvykstančio pailsėti ir sustiprinti organizmą, kasmet vis daugėja, kartu jie ir aktyvūs, domisi naujovėmis. Jie yra viena iš priežasčių, kodėl  „Eglės sanatorijoje“ per pastaruosius metus atsirado net 6 naujos inovatyvios procedūros, progresyvūs sveikatinimo metodai, mankštos. Džiugu, kad jauni žmonės rūpinasi savo sveikata ir stengiasi užbėgti ligoms už akių“, – pasakoja sanatorijos Rinkodaros ir pardavimų direktorius Edgaras Briedys.

Sanatorinio gydymo poveikis reikšmingas visiems, ne tik pagyvenusiems ar nusiskundimų turintiems – viskas priklauso nuo to, kiek žmogus rūpinasi savo sveikata. Net ir keletas dienų, praleistų sanatorijoje, atneš naudos.

„Jauni žmonės nori ištrūkti iš didmiesčių, pailsėti, atstatyti organizmo gyvybines jėgas – tik dažniausiai neturi tam daug laiko. Sanatorinio gydymo procedūros ir atvykus savaitgaliui yra tokios pat, kaip įprastos, tačiau gerokai intensyvesnės. Organizmas išstumiamas iš komforto būsenos, tačiau subalansuotos procedūros sužadina sveikatinimo reakcijas. Per savaitgalį gauto impulso užtenka, kad grįžus į darbus jaustumeisi darbingesnis, energingesnis“, – tikina A. Balčius.

Anot jo, neturint rimtų susirgimų, sanatorijoje pakanka apsilankyti kartą per du metus. Jeigu dar kartas nuo karto ištrūksite savaitgaliui, organizmas sugebės išlikti sveikas ir darbingas.

Išties raktas tiek į sėkmingą gydymą, tiek į sveikatinimą yra ne kas kita, kaip harmonija. „Komfortiškos gyvenimo sąlygos, kokybiškos ir efektyvios gydomosios procedūros, įvairus ir pilnavertis laisvalaikis sudaro tobulą balansą, kuris būtinas tiek norintiems pasveikti, tiek atvykusiems tiesiog pailsėti. Visgi labai svarbu pabrėžti, kad „Eglės sanatorijos“ prioritetas buvo ir išliks daugybę metų puoselėjamos gydomosios tradicijos. Todėl sanatorija garantuoja, kad visiems, nepriklausomai nuo pasirinkto komforto lygio, suteiks vienodas, aukščiausios kokybės sanatorinio gydymo paslaugas“, - patikina direktorius medicinai A. Balčius.

FOTOGALERIJA Atsinaujinusi „Eglės sanatorija“ (5 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Centrinės valdžios biudžeto perviršis artėja link 500 mln. Eur

Per 2018 m. 8 mėn. centrinės valdžios perviršis siekė 469,5 mln. Eur ir sudarė 1,05% prognozuojamo šių metų...

Finansai
11:38
JAV ir Kanada pasiekė naują prekybos susitarimą

JAV ir Kanada kartu su Meksika pasiekė naują prekybos susitarimą, kuris turėtų pakeisti NAFTA (Šiaurės...

Makedonijos referendumas dėl pavadinimo pakeitimo: pristigo balsų

Makedonijoje referendumas dėl šalies pavadinimo pakeitimo į Šiaurės Makedonijos neįvyko: rinkėjų aktyvumas...

Rinkimai Zanavykų apygardoje: laimėjo konservatorė I. Haase

Vienmandėje Zanavykų apygardoje rinkimuose į laisvą Seimo nario vietą, preliminariais duomenimis, laimėjo...

Zanavykų apygardoje renkamas Seimo narys

Zanavykų vienmandatėje apygardoje, kur vyksta antrasis Seimo nario rinkimų turas, sekmadienį iki 12 val. jau...

Verslo aplinka
2018.09.30
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas plačiau pravėrė duris arbitražui

Kasmet pagrindinėje Lietuvos arbitražo institucijoje – Vilniaus komercinio arbitražo teisme – pradedama nuo...

Verslo aplinka
2018.09.30
Indonezijoje po žemės drebėjimo ir cunamio tęsiamos dingusiųjų paieškos

Sekmadienio rytą Lietuvos laiku Indonezijos Sulawesi saloje esančiame Palu mieste gelbėtojai rankomis...

Verslo aplinka
2018.09.30
E. Muskas traukiasi iš „Teslos“ valdybos pirmininko pareigų, sumokės baudą 19

Elonas Muskas privalo atsisakyti „Teslos“ valdybos pirmininko kėdės ir sumokėti baudą – toks sprendimas...

Verslo aplinka
2018.09.30
Ką gali ir ko negali 50+ kartos darbuotojai Premium 15

50+ karta yra racionali, moka įveikti iššūkius, dirbti kūrybingai ir at­sakingai, siekti re­zul­tato, tačiau...

Vadyba
2018.09.29
„Tvarkiečiams“ Žemaitaitis vadovaus dar dvejus metus 4

Parlamentinei partijai „Tvarka ir teisingumas“ Remigijus Žemaitaitis, Seimo narys, šią savaitę išrinktas...

Verslo aplinka
2018.09.29
Paksas traukiasi iš partijos „Tvarka ir teisingumas“, burs naują judėjimą 13

Buvęs parlamentinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis, per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintas...

Verslo aplinka
2018.09.29
Lietuvoje lankysis Jungtinės Karalystės princas Edvardas

Lietuvoje lankysis Jungtinės Karalystės princas Edvardas.

Verslo aplinka
2018.09.29
Landsbergis: reikia ginti partijų parlamentinį būvį, kad nepavirstų gaujomis 13

Visuomeninių komitetų dalyvavimas rinkimuose kelia grėsmę politinėms partijoms ir parlamentinei...

Verslo aplinka
2018.09.29
Gražulis: pirmadienį pasitrauksiu iš „tvarkiečių“ partijos 2

Petras Gražulis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ ilgametis narys šeštą kadenciją Seimo nariu renkamas nuo...

Verslo aplinka
2018.09.29
Konservatoriai turi būti žmonių partija, sako Landsbergis 11

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) turi būti atsvara tik valdžios siekiantiems...

Verslo aplinka
2018.09.29
„Tvarkiečių“ kongresas prasidėjo policijos apsilankymu 1

Parlamentinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ kongresas, kur renkama nauja partijos vadovybė, šeštadienį...

Verslo aplinka
2018.09.29
Indoneziją nusiaubė žemės drebėjimas ir jo sukeltas cunamis 1

Penktadienį Indoneziją sudrebino galingas 7,5 balo žemės drebėjimas bei jo sukeltas cunamis. Pranešama apie...

Verslo aplinka
2018.09.29
Mažų pajamų skolininkams siūlomos palankesnės pinigų išieškojimo sąlygos 4

Seimui siūloma nuo gruodžio nustatyti dar žemesnes skolų išieškojimo ribas tiems skolininkams, kurių pajamos...

Verslo aplinka
2018.09.29
Dėl rinkimų Zanavykų apygardoje Lietuvoje draudžiama rinkimų agitacija 1

Šiąnakt įsigaliojo draudimas užsiimti agitacija Seimo nario rinkimuose Zanavykų vienmandatėje apygardoje.

Verslo aplinka
2018.09.29
Rusijoje bręsta blogi ženklai Putino valdžiai Premium 19

Du Rusijos valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ remiami kandidatai pralaimėjo per gubernatorių rinkimus...

Verslo aplinka
2018.09.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau