Kas tai? Prekės ženklas

„Eglės sanatorijos“ gyventojams – nauji patogumai 

Publikuota: 2018-09-11

Žodžiai „sanatorija“ ar „reabilitacija“ ne visada kelia malonias asociacijas. Visgi šiandien ilsintis sanatorijoje galima pasijusti tarsi keturių žvaigždučių viešbutyje, iš kurio išvykstama pasisėmus ne tik malonių akimirkų, bet ir sveikatos.

Dviejuose Lietuvos kurortuose įsikūrusiai „Eglės sanatorijai“ – jau daugiau nei keturios dešimtys metų. Daugelį metų ji buvo neatsiejama Druskininkų dalis, viena seniausių miesto sanatorijų. Sukauptą patirtį ir natūralaus gydymo tradicijas „Eglės sanatorija“ atsinešė ir į Birštoną – čia pušyno apsuptyje, Nemuno pakrantėje 2013 m. atidarytas gyvenamasis kompleksas ir gydymo centras.

Išlaikiusi tradicijas, bet gerokai pasikeitusi – tokia šiandien „Eglės sanatorija“. Jos atsinaujinimas ne betikslis. „Tai, ką mes šiandien vadiname lubomis, rytoj gali būti grindys“, – taip paprastai, bet vaizdingai pokyčių esmę nusako Arvydas Balčius, „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai. Sanatorijoje jis dirba jau 20 metų. Net 24 dienas trunkantį poilsio sanatorijoje kelialapį anuomet gaudavo ligos ar tiesiog sunkaus fizinio krūvio gamyklose nualinti žmonės. Šiandien sanatorijų koridoriuose kur kas dažniau galima sutikti ne ligonius, o tuos, kurie ieško atgaivos nuo gyvenimo tempo, nesibaigiančio lėkimo, streso, sėdėjimo prie kompiuterio ir nuolatinio buvimo sausuose, uždaruose biuruose. Daugelis jų organizmui „perkrauti“ turi tik savaitgalį ir viešbučius ar viešnages SPA centre vis dažniau iškeičia į visavertį poilsį ir sveikatinimo procedūras sanatorijoje.

Naujas sanatorijos standartas

Norintiems pabėgti nuo rutinos, pasimėgauti komfortišku poilsiu ir drauge sustiprinti sveikatą dabar – dar tinkamesnis metas. „Eglės sanatorija“ šiemet žengė didelį žingsnį į priekį, galutinai palikdama istoriškai susiklosčiusį sanatorijų įvaizdį praeityje. Jei anksčiau pirmuoju smuiku sanatorijose grieždavo medicininė paslaugų pusė, procedūros bei jų specialistai, o aplinka ir gyvenimo  kokybė tarsi nuslinkdavo į antrą planą, tai šiandien pasikeitęs žmonių gyvenimo būdas, tempas, darbo pobūdis ir lūkesčiai brėžia naują standartą ir sanatorijoms. Vis dažniau ne tik poilsines, bet ir sveikatinimo paslaugas imama rinktis pagal siūlomą komforto lygį.

 „Žmogų veikia visuma – ir mintys, ir jausmai, ir veiksmai, ir aplinka. Kai visa tai teikia džiaugsmą, sveikatinimo, gijimo procesai organizme paspartėja. Juk ne veltui sakome, kad namuose ir sienos gydo. Todėl šiuolaikinė sanatorija apima ne tik naujausias diagnostikos, gydymo metodikas, sveikatingumo programas ir kvalifikuotus specialistus, bet ir aplinką, tenkinančią kiekvieno žmogaus norus ir poreikius“, – samprotauja A. Balčius.

Dabar atsinaujinusi „Eglės sanatorija“ savo svečius kviečia pasirinkti vieną iš trijų komforto lygių – klasikinį Economy, pilnai atnaujintą komfortišką Standard arba itin aukšto komforto lygio Comfort. Būtent Standard laikomas naujuoju ne tik „Eglės sanatorijos“, bet ir sanatorijos bendrąją prasme standartu, „aukso viduriu.“

Visiškai atnaujinti kambariai, duris atvėrę vasaros pradžioje, galimybė neišeinant į lauką ir nesibaiminant blogo oro ar vasariškos kaitros pasiekti gydyklą bei mineralinio vandens biuvetę – tai pagrindiniai patogaus gyvenimo privalumai atsinaujinusioje „Eglės sanatorijoje“. 3 mln. Eur kainavęs projektas įgyvendintas Druskininkuose: stiklinė galerija sujungė vieną gyvenamųjų korpusų su sanatorijos gydykla, atnaujinti B korpuso kambariai bei senoji mineralinio vandens biuvetė.

 Visgi kurį komforto lygį bepasirinktumėte, gydymo paslaugų kokybė „Eglės sanatorijose“ Druskininkuose ir Birštone bus tokia pat aukšta. Anot A. Balčiaus, diferencijuoti sanatorinį gydymą būtų neetiška, nes norint sužadinti organizme sveikatinimo procesus būtina tiek procedūrų, kiek reikia rezultatui pasiekti – ir nei mažiau, nei daugiau.

Nauda ir sveikiems

Sanatorijas vis dažniau renkasi ir šeimos su mažais vaikais ar draugų kompanijos – ir vieniems, ir kitiems norisi ištrūkti nuo įtraukiančios kasdienybės rutinos. Dalis „Eglės sanatorijos“ pokyčių skirti būtent jiems.

Šeimoms įrengti šeimyniniai kambariai, kuriuose mažieji gyventojai ras vaikiškus chalatus, patogius laiptukus vonios kambaryje ir panašius patogumus, o tėvai – virtuvėlę, kad nereikėtų sukti galvos, kur pašildyti maistą mažyliui. Šeimoms itin patogu apsistoti naujo – connecting – tipo kambariuose, kurie yra atskiri, bet sujungti tarpusavyje. Beje, juos itin dažnai renkasi ir jaunesnio amžiaus draugų kompanijos, norinčios būti kartu, bet išsaugoti privatumą.

„Sveikas gyvenimo būdas vis aktyviau skverbiasi į jaunų žmonių kasdienybę. Jaunimo, atvykstančio pailsėti ir sustiprinti organizmą, kasmet vis daugėja, kartu jie ir aktyvūs, domisi naujovėmis. Jie yra viena iš priežasčių, kodėl  „Eglės sanatorijoje“ per pastaruosius metus atsirado net 6 naujos inovatyvios procedūros, progresyvūs sveikatinimo metodai, mankštos. Džiugu, kad jauni žmonės rūpinasi savo sveikata ir stengiasi užbėgti ligoms už akių“, – pasakoja sanatorijos Rinkodaros ir pardavimų direktorius Edgaras Briedys.

Sanatorinio gydymo poveikis reikšmingas visiems, ne tik pagyvenusiems ar nusiskundimų turintiems – viskas priklauso nuo to, kiek žmogus rūpinasi savo sveikata. Net ir keletas dienų, praleistų sanatorijoje, atneš naudos.

„Jauni žmonės nori ištrūkti iš didmiesčių, pailsėti, atstatyti organizmo gyvybines jėgas – tik dažniausiai neturi tam daug laiko. Sanatorinio gydymo procedūros ir atvykus savaitgaliui yra tokios pat, kaip įprastos, tačiau gerokai intensyvesnės. Organizmas išstumiamas iš komforto būsenos, tačiau subalansuotos procedūros sužadina sveikatinimo reakcijas. Per savaitgalį gauto impulso užtenka, kad grįžus į darbus jaustumeisi darbingesnis, energingesnis“, – tikina A. Balčius.

Anot jo, neturint rimtų susirgimų, sanatorijoje pakanka apsilankyti kartą per du metus. Jeigu dar kartas nuo karto ištrūksite savaitgaliui, organizmas sugebės išlikti sveikas ir darbingas.

Išties raktas tiek į sėkmingą gydymą, tiek į sveikatinimą yra ne kas kita, kaip harmonija. „Komfortiškos gyvenimo sąlygos, kokybiškos ir efektyvios gydomosios procedūros, įvairus ir pilnavertis laisvalaikis sudaro tobulą balansą, kuris būtinas tiek norintiems pasveikti, tiek atvykusiems tiesiog pailsėti. Visgi labai svarbu pabrėžti, kad „Eglės sanatorijos“ prioritetas buvo ir išliks daugybę metų puoselėjamos gydomosios tradicijos. Todėl sanatorija garantuoja, kad visiems, nepriklausomai nuo pasirinkto komforto lygio, suteiks vienodas, aukščiausios kokybės sanatorinio gydymo paslaugas“, - patikina direktorius medicinai A. Balčius.

FOTOGALERIJA Atsinaujinusi „Eglės sanatorija“ (5 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Kandidatų į prezidentus reitingai: lyderių trejetas nesikeičia

Gyventojų apklausose toliau pirmauja Gitanas Nausėda, nedaug nuo jo atsilieka Ingrida Šimonytė, trečias –...

D. Bradausko atleidimo iš VMI vadovų pagrindimas – teisėtas

Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė, kad buvo pakankamas teisinis pagrindas prieš dvejus metus Dainorą...

Lietuvoje kuriama startuoliams galinti pagelbėti technologija – neturi analogų pasaulyje Verslo tribūna 2

Lietuvos banko inicijuotas projektas, kurio metu verslo įmonės kuria blokų grandinės technologija (blockchain...

S. Skvernelis: L. Kukuraičio pasiūlymas dėl atlyginimų vežėjams – kompromisinis  9

Lino Kukuraičio, socialinės apsaugos ir darbo ministro, pasiūlymas tolimųjų reisų vairuotojams dienpinigius...

Šiaurės Korėja skelbia išbandžiusi naują taktinį ginklą

Šiaurės Korėja paskelbė, kad išbandė naują taktinį valdomą ginklą su galinga kovine galvute. Tai pirmas toks...

A. Juozaičio laimės ekonomika: tūkstančiai gamintojų, jokių prekybos tinklų Premium 23

Prezidento posto siekiančio filosofo ir buvusio diplomato Arvydo Juozaičio Lietuvai siūlomas laimės...

Per autobuso avariją Portugalijoje žuvo 29 žmonės

Mažiausiai 29 žmonės žuvo per Vokietijos turistus vežusio autobuso avariją Madeiros saloje, Portugalijoje,...

Lietuvoje – galimai šariatas? 23

Alkoholio rinkos prievaizdai vėl rado progą pamojuoti kuokomis – šįkart rūstybė nukrypo didžiausios Baltijos...

EP rinkimų mitams sklaidyti pasitelkti ir „Sostų karai“ Premium

Europos Parlamento (EP) rinkimai apaugę mitais, o 97 mln. europiečių rinkėjų dar nežino, už ką balsuos gegužę...

Lietuvoje kuriami ateities keliai: kur kas atsparesni ir su nanomedžiagomis Verslo tribūna 9

Lietuvos automobilių kelių direkcija, pasinaudodama Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone...

Verslo aplinka
2019.04.17
Ministras L. Kukuraitis vairuotojams dienpinigius siūlo mokėti, jeigu jų alga sieks 2 MMA  23

Socialinės apsaugos ir darbo ministro teigimu, ateityje tolimųjų reisų vairuotojams planuojama leisti...

Nauja liberalų politinė jėga vadinsis Laisvės partija  2

Nauja liberalų politinė jėga vadinsis Laisvės partija, pranešė Aušrinė Armonaitė, viena jos steigėjų Seimo...

Verslo aplinka
2019.04.17
Griežtėja elektroninės prekybos taisyklės 

Europos Parlamentas (EP) trečiadienį pritarė taisyklėms, skirtoms apsaugoti vartotojus nuo klaidinimo...

Prekyba
2019.04.17
Interviu su V. P. Andriukaičiu: tikslas – socialinė Europa su didesniu biudžeto kapšu Premium 5

Į prezidentus kandidatuojantis eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis įsitikinęs, kad Europos Sąjungos...

Verslo aplinka
2019.04.17
„Alibaba“ įkūrėjas: dirbti 12 val. per parą, 6 dienas per savaitę – palaima Premium 14

Kai vis aktyviau diskutuojama apie darbo savaitės trumpinimą bei tokio pokyčio naudą darbuotojams, Jacko Ma,...

Vadyba
2019.04.17
Kai atliekų sektoriaus kontrolė butaforinė, nukenčia vartotojai 1

Elektronikos ir spartaus skaitmenizavimosi amžių ir jo suteiktą komfortą sekė rūpestis: kur dėsime...

Paslaugos
2019.04.17
D. Grybauskaitė: Lietuva pasirengusi prisidėti atstatant Paryžiaus katedrą 25

Lietuva sukrėsta Paryžiaus Dievo Motinos šventovės tragedija, bet yra pilna ryžto padėti Prancūzijai...

2019.04.17
Viskas apie kandidatus į prezidentus – vienoje vietoje 2

„Verslo žinios“ nori padėti savo skaitytojams geriau pažinti kandidatus ir jų pažiūras svarbiausiais...

Verslo aplinka
2019.04.17
Neišnaudotos galimybės: pusę kuklaus eksporto į Kiniją sudaro baldai ir mediena Premium 1

Net 62% Kinijos įmonių pernai susidūrė su vėluojančiais atsiskaitymais, rodo „Coface“ atlikta apklausa. Vis...

Verslo aplinka
2019.04.17
Kinija atsigauna, bet dar trūksta tvaraus augimo įrodymų

Kinijos ekonomika šį ketvirtį paaugo 6,4%, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Toks tempas paneigė...

Verslo aplinka
2019.04.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau