Kas tai? Prekės ženklas

„Eglės sanatorijos“ gyventojams – nauji patogumai 

Publikuota: 2018-09-11

Žodžiai „sanatorija“ ar „reabilitacija“ ne visada kelia malonias asociacijas. Visgi šiandien ilsintis sanatorijoje galima pasijusti tarsi keturių žvaigždučių viešbutyje, iš kurio išvykstama pasisėmus ne tik malonių akimirkų, bet ir sveikatos.

Dviejuose Lietuvos kurortuose įsikūrusiai „Eglės sanatorijai“ – jau daugiau nei keturios dešimtys metų. Daugelį metų ji buvo neatsiejama Druskininkų dalis, viena seniausių miesto sanatorijų. Sukauptą patirtį ir natūralaus gydymo tradicijas „Eglės sanatorija“ atsinešė ir į Birštoną – čia pušyno apsuptyje, Nemuno pakrantėje 2013 m. atidarytas gyvenamasis kompleksas ir gydymo centras.

Išlaikiusi tradicijas, bet gerokai pasikeitusi – tokia šiandien „Eglės sanatorija“. Jos atsinaujinimas ne betikslis. „Tai, ką mes šiandien vadiname lubomis, rytoj gali būti grindys“, – taip paprastai, bet vaizdingai pokyčių esmę nusako Arvydas Balčius, „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai. Sanatorijoje jis dirba jau 20 metų. Net 24 dienas trunkantį poilsio sanatorijoje kelialapį anuomet gaudavo ligos ar tiesiog sunkaus fizinio krūvio gamyklose nualinti žmonės. Šiandien sanatorijų koridoriuose kur kas dažniau galima sutikti ne ligonius, o tuos, kurie ieško atgaivos nuo gyvenimo tempo, nesibaigiančio lėkimo, streso, sėdėjimo prie kompiuterio ir nuolatinio buvimo sausuose, uždaruose biuruose. Daugelis jų organizmui „perkrauti“ turi tik savaitgalį ir viešbučius ar viešnages SPA centre vis dažniau iškeičia į visavertį poilsį ir sveikatinimo procedūras sanatorijoje.

Naujas sanatorijos standartas

Norintiems pabėgti nuo rutinos, pasimėgauti komfortišku poilsiu ir drauge sustiprinti sveikatą dabar – dar tinkamesnis metas. „Eglės sanatorija“ šiemet žengė didelį žingsnį į priekį, galutinai palikdama istoriškai susiklosčiusį sanatorijų įvaizdį praeityje. Jei anksčiau pirmuoju smuiku sanatorijose grieždavo medicininė paslaugų pusė, procedūros bei jų specialistai, o aplinka ir gyvenimo  kokybė tarsi nuslinkdavo į antrą planą, tai šiandien pasikeitęs žmonių gyvenimo būdas, tempas, darbo pobūdis ir lūkesčiai brėžia naują standartą ir sanatorijoms. Vis dažniau ne tik poilsines, bet ir sveikatinimo paslaugas imama rinktis pagal siūlomą komforto lygį.

 „Žmogų veikia visuma – ir mintys, ir jausmai, ir veiksmai, ir aplinka. Kai visa tai teikia džiaugsmą, sveikatinimo, gijimo procesai organizme paspartėja. Juk ne veltui sakome, kad namuose ir sienos gydo. Todėl šiuolaikinė sanatorija apima ne tik naujausias diagnostikos, gydymo metodikas, sveikatingumo programas ir kvalifikuotus specialistus, bet ir aplinką, tenkinančią kiekvieno žmogaus norus ir poreikius“, – samprotauja A. Balčius.

Dabar atsinaujinusi „Eglės sanatorija“ savo svečius kviečia pasirinkti vieną iš trijų komforto lygių – klasikinį Economy, pilnai atnaujintą komfortišką Standard arba itin aukšto komforto lygio Comfort. Būtent Standard laikomas naujuoju ne tik „Eglės sanatorijos“, bet ir sanatorijos bendrąją prasme standartu, „aukso viduriu.“

Visiškai atnaujinti kambariai, duris atvėrę vasaros pradžioje, galimybė neišeinant į lauką ir nesibaiminant blogo oro ar vasariškos kaitros pasiekti gydyklą bei mineralinio vandens biuvetę – tai pagrindiniai patogaus gyvenimo privalumai atsinaujinusioje „Eglės sanatorijoje“. 3 mln. Eur kainavęs projektas įgyvendintas Druskininkuose: stiklinė galerija sujungė vieną gyvenamųjų korpusų su sanatorijos gydykla, atnaujinti B korpuso kambariai bei senoji mineralinio vandens biuvetė.

 Visgi kurį komforto lygį bepasirinktumėte, gydymo paslaugų kokybė „Eglės sanatorijose“ Druskininkuose ir Birštone bus tokia pat aukšta. Anot A. Balčiaus, diferencijuoti sanatorinį gydymą būtų neetiška, nes norint sužadinti organizme sveikatinimo procesus būtina tiek procedūrų, kiek reikia rezultatui pasiekti – ir nei mažiau, nei daugiau.

Nauda ir sveikiems

Sanatorijas vis dažniau renkasi ir šeimos su mažais vaikais ar draugų kompanijos – ir vieniems, ir kitiems norisi ištrūkti nuo įtraukiančios kasdienybės rutinos. Dalis „Eglės sanatorijos“ pokyčių skirti būtent jiems.

Šeimoms įrengti šeimyniniai kambariai, kuriuose mažieji gyventojai ras vaikiškus chalatus, patogius laiptukus vonios kambaryje ir panašius patogumus, o tėvai – virtuvėlę, kad nereikėtų sukti galvos, kur pašildyti maistą mažyliui. Šeimoms itin patogu apsistoti naujo – connecting – tipo kambariuose, kurie yra atskiri, bet sujungti tarpusavyje. Beje, juos itin dažnai renkasi ir jaunesnio amžiaus draugų kompanijos, norinčios būti kartu, bet išsaugoti privatumą.

„Sveikas gyvenimo būdas vis aktyviau skverbiasi į jaunų žmonių kasdienybę. Jaunimo, atvykstančio pailsėti ir sustiprinti organizmą, kasmet vis daugėja, kartu jie ir aktyvūs, domisi naujovėmis. Jie yra viena iš priežasčių, kodėl  „Eglės sanatorijoje“ per pastaruosius metus atsirado net 6 naujos inovatyvios procedūros, progresyvūs sveikatinimo metodai, mankštos. Džiugu, kad jauni žmonės rūpinasi savo sveikata ir stengiasi užbėgti ligoms už akių“, – pasakoja sanatorijos Rinkodaros ir pardavimų direktorius Edgaras Briedys.

Sanatorinio gydymo poveikis reikšmingas visiems, ne tik pagyvenusiems ar nusiskundimų turintiems – viskas priklauso nuo to, kiek žmogus rūpinasi savo sveikata. Net ir keletas dienų, praleistų sanatorijoje, atneš naudos.

„Jauni žmonės nori ištrūkti iš didmiesčių, pailsėti, atstatyti organizmo gyvybines jėgas – tik dažniausiai neturi tam daug laiko. Sanatorinio gydymo procedūros ir atvykus savaitgaliui yra tokios pat, kaip įprastos, tačiau gerokai intensyvesnės. Organizmas išstumiamas iš komforto būsenos, tačiau subalansuotos procedūros sužadina sveikatinimo reakcijas. Per savaitgalį gauto impulso užtenka, kad grįžus į darbus jaustumeisi darbingesnis, energingesnis“, – tikina A. Balčius.

Anot jo, neturint rimtų susirgimų, sanatorijoje pakanka apsilankyti kartą per du metus. Jeigu dar kartas nuo karto ištrūksite savaitgaliui, organizmas sugebės išlikti sveikas ir darbingas.

Išties raktas tiek į sėkmingą gydymą, tiek į sveikatinimą yra ne kas kita, kaip harmonija. „Komfortiškos gyvenimo sąlygos, kokybiškos ir efektyvios gydomosios procedūros, įvairus ir pilnavertis laisvalaikis sudaro tobulą balansą, kuris būtinas tiek norintiems pasveikti, tiek atvykusiems tiesiog pailsėti. Visgi labai svarbu pabrėžti, kad „Eglės sanatorijos“ prioritetas buvo ir išliks daugybę metų puoselėjamos gydomosios tradicijos. Todėl sanatorija garantuoja, kad visiems, nepriklausomai nuo pasirinkto komforto lygio, suteiks vienodas, aukščiausios kokybės sanatorinio gydymo paslaugas“, - patikina direktorius medicinai A. Balčius.

FOTOGALERIJA Atsinaujinusi „Eglės sanatorija“ (5 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Danijoje traukinio katastrofa pražudė 6 žmones

Trečiadienį ant Danijos didžiojo Belto tilto, kuris jungia Zelandijos ir Fiuno salas įvyko traukinio avarija,...

Komisija prašo daugiau galių stabdyti TV programas, jei būtų bandoma paveikti rinkimus 1

Siūloma leisti Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) skubiai stabdyti televizijos programas, jei...

Rinkodara
12:50
Baigdama kadenciją prezidentė lankysis Davose, Varšuvoje, Tokijuje, Vatikane

Per pirmąjį šių metų pusmetį kadenciją baigianti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė vyks su vizitais į...

Dekreto dėl V. Sinkevičiaus pareigų pavadinimo pakeitimo nebus

Virginijus Sinkevičius automatiškai nuo 2019 m. sausio 1 d. tapo ekonomikos ir inovacijų ministru, todėl...

Metai, neleisiantys nuobodžiauti

Peržengus 2019-ųjų slenkstį pranašauti galima daug ką, tačiau tik laikas iš tikrųjų patvirtina arba paneigia...

Valdininkų armijos susitraukimas įžvelgiamas tik su lupa Premium 14

Vyriausybė neskuba įgyvendinti pažado gerokai sumažinti valdininkų skaičių. Dabar teigiama, kad jis ims...

Po D. Trumpo administracijos pokyčių – nerimas Europai Premium

Nors Baltųjų rūmų administracijoje pokyčiai pastaruoju metu nėra netikėtas įvykis, prieš šventinį laikotarpį...

Patys, viską patys, arba Jūsų pensija Premium

Valstybė beveik atviru tekstu sako (norintiems girdėti), kad jau tikrai atėjo laikas būsimos pensijos...

Verslo klasė
2019.01.01
VŽ Premium metų TOP 10: žlugęs sandoris, milijardinė JAV milžinės investicija, NT rinkos rekordas

Verta prisiminti geriausius tik VŽ prenumeratoriams skirtus tekstus, kurie taip pat sulaukė didelio...

Rinkodara
2019.01.01
NASA sėkmingai įgyvendino istorinį praskriejimą

JAV kosmoso agentūra NASA antradienį patvirtino, kad jai pavyko misija, kuria siekta praskrieti pro...

Verslo aplinka
2019.01.01
Ką darytų Wendy Kopp, tapusi Lietuvos švietimo ministre? Premium

Wendy Kopp niekada nevedė pamokų vaikams. Tačiau apie švietimo pokyčius ją kviečia kalbėti į Pasaulio...

Verslo klasė
2019.01.01
Kim Jong Unas perspėjo D. Trumpą dėl JAV sankcijų šaliai

Kim Jong Unas, Šiaurės Korėjos diktatorius, pasinaudojo savo naujametiniu kreipimųsi į tautą, kad įspėtų...

Verslo aplinka
2019.01.01
Keičiasi dviejų ministerijų pavadinimai

Antradienį keičiasi dviejų ministerijų pavadinimai – Švietimo ir mokslo ministeriją pervadinama į Švietimo,...

Verslo aplinka
2019.01.01
Ko Lietuvoje ir pasaulyje laukti 2019-aisiais?

Lietuva turės naują prezidentą, Europos Sąjunga – naują Parlamentą ir Komisiją, bet praras Jungtinę...

Verslo aplinka
2019.01.01
Rinkiminiais 2019-aisiais prezidentė linki išminties

Sveikindama tautą su Naujaisiais metais prezidentė Dalia Grybauskaitė palinkėjo, kad rinkimų kupinais...

Verslo aplinka
2019.01.01
Dvidešimtmečio sulaukusio euro taikinys – dolerio užimtos teritorijos Premium 2

Prieš 20 metų įvestas euras per šį laikotarpį išaugo iki antros populiariausios pasaulio valiutos, tačiau...

Verslo aplinka
2018.12.31
Investuotojai Lietuvoje šiemet „augino raumenis“

2018 m. žinomų užsienio įmonių, pranešusių apie sprendimą investuoti Lietuvoje, nebuvo daug, o metų pabaigą...

Verslo aplinka
2018.12.31
2009 m. krizę tiriantis S. Jakeliūno komitetas pateikė klausimus D. Grybauskaitei 3

2009 m. krizės aplinkybes tiriantis Seimo biudžeto ir finansų komitetas oficialiai pateikė klausimus...

Verslo aplinka
2018.12.31
A. Merkel: Vokietija didins savo tarptautinį vaidmenį

2019 m. Vokietija prisiims daugiau atsakomybės tarptautinėje arenoje ir veiks, vadovaudamasi savo...

Verslo aplinka
2018.12.31
Už kyšininkavimą nuteistas Druskininkų NVSC vadovas

Kauno apygardos teismas kaltu dėl kyšininkavimo pripažino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie...

Verslo aplinka
2018.12.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau