Ministrai parengė parlamentarams darbo rudeniui

Vyriausybė į Seimo rudens sesiją rugsėjį susirinksiantiems parlamentarams parengė daugiau nei šimtą teisės aktų projektų, tarp kurių nemažai verslui aktualių klausimų. Tiesa, nemenka dalis projektų dar nėra registruota Seime belieka tikėtis, kad tai ne juodraščiai, o iki galo apsvarstyti ir suderinti teisės aktai, kad parlamentarai galėtų konstruktyviai darbuotis.
Tradiciškai Seimo rudens sesijos pagrindiniu akcentu tampa ateinančių metų valstybės biudžetas svarbiausio šalies finansinio dokumento svarstymas paprastai užtrunka ne vieną savaitę, galutiniai taškai būna sudėliojami gruodžio pradžioje.
Ūkio ministerija teikia Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pakeitimo projektą jame apibrėžiamos įmonės įtraukimo į Startuolių sąrašą ir išbraukimo iš jo sąlygos, be to, šiame sąraše esantys startuoliai, atitinkantys tam tikrus kriterijus, gali naudotis valstybinio socialinio draudimo lengvata.
Ministerija taip pat parengė Investicijų įstatymo pakeitimus tikimasi, kad jie padės privilioti į šalį stambių didelės pridėtinės vertės gamybos investicijų projektų. Jiems numatomas specialus reguliavimas siūloma tokiems investuotojams mažinti administracinę naštą, būtinų procesų skaičių ir trukmę. Geresnės sąlygos numatomos ir laisvųjų ekonominių zonų įmonėms siūloma joms sudaryti galimybę nuomojamą žemę išsipirkti investiciniam projektui vykdyti, taip pat pagreitinti teritorijų planavimo procedūras.
Pataisų laukia ir daugybę kartų tobulintas Viešųjų pirkimų (VP) įstatymas. Ši sritis, nors teisės aktai kaitaliojami metų metais, vis dar yra dažnų ginčų objektas, o viešuosiuose pirkimuose neretai atsiranda ir neskaidrumo bei galimos korupcijos ženklų. Šįkart Ūkio ministerija, atsižvelgdama į perkančiosioms organizacijoms praktikoje kylančias problemas, patikslina nuostatą, pagal kurią perkančioji organizacija gali vertinti, kiek tiekėjo siūlomas atlyginimas darbuotojams viršija jo nustatytą minimalų darbo užmokestį. Viešuosiuose pirkimuose renkant ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą vis dar sunkiai kelią skinasi kainos ir kokybės santykio kriterijus. VP įstatymo pakeitimais siekiama skatinti naudoti būtent šį kriterijų.
Beje, pakeitimai palies ir pačią Ūkio ministeriją jei Seimas pritars, bus keičiamas jos pavadinimas: turėsime Ekonomikos ir inovacijų ministeriją.
Teisingumo ministerija keičia kai kurias Notariato įstatymo nuostatas: siūloma panaikinti teisę patiems notarams ir antstoliams suderinti (iš esmės patiems nusistatyti) jiems priimtinus atlyginimo dydžius, jų apskaičiavimo ir mokėjimo tvarką. Notarų atlyginimus ir antstolių skaičiuojamų vykdymo išlaidų dydžius nustatys minėta ministerija, suderinusi su Finansų ministerija.
Vyriausybės parengtame teisės aktų pakete yra Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimai, Pateikiamų ir tiekiamų rinkai tręšiamųjų produktų įstatymo projektas, Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo, Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimai ir kt. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau rugsėjį parlamentarams siūlo svarstyti didelės apimties (ir ne ką mažesnės reikšmės) Seimo nutarimo Dėl demografijos ir integracijos politikos 20182030 m. strategijos patvirtinimo projektą.
VŽ nuomone, reikia tikėtis, kad verslui ir visuomenei svarbūs teisės aktai, keliaujantys ant parlamentarų darbo stalų, yra baigtiniai dokumentai juolab kad jau ne vienas kritikos sulaukęs projektas staiga valdančiųjų buvo pavadintas juodraščiu. Reikia tikėtis, kad ir Seimo nariai, gavę kokybiškai parengtus įstatymus ar jų pakeitimus, dirbs konstruktyviai ir per rudens sesijai skirtą laiką nudirbs visus užsibrėžtus darbus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti