JK užsienio reikalų sekretorius įspėjo ES dėl „Brexit“ be susitarimo padarinių

Jeremy Huntas, Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų sekretorius, teigia, kad išlieka tikimybė, kad JK derybos su Europos Sąjunga (ES) gali ir neprivesti prie susitarimo po Brexit, tačiau, anot p. Hunto, vis daugiau ES šalių suvokia kokia klaida tai būtų.
Tai, kalbėdamas bendroje spaudos konferencijoje su Edgaru Rinkevičiumi, Latvijos užsienio reikalų ministru, trečiadienį sakė p. Huntas.
JK užsienio reikalų sekretorius teigė, kad trumpuoju laikotarpiu, jeigu JK nepavyktų užsitikrinti susitarimo su ES po Brexit, finansų rinkos tikrai nukentėtų, tačiau JK ekonomika ilgojoje perspektyvoje rastų būdą kaip klestėti ir būti sėkminga.
Dėl ko man kur kas neramiau, tai kokį geostrateginį poveikį tai turėtų JK ir jos Europos draugų santykiuose, nurodė p. Huntas.
JK užsienio reikalų sekretorius šiomis dienomis lankėsi po Europos sostines bandydamas laimėti ES valstybių narių palaikymą p. May Brexit vizijai. Prieš trijų dienų kelionę į Suomiją, Latviją, Daniją ir Nyderlandus p. Huntas paragino Europos Komisiją pakeisti savo požiūrį, kad JK ir ES galėtų pasiekti susitarimą po oficialaus JK pasitraukimo iš Bendrijos. Prieš tai p. Huntas lankėsi Austrijoje ir Prancūzijoje.
JK svaro kursas krito žemyn po JK ministrų įspėjimų, kad JK rizikuoja pasitraukti iš Bendrijos be susitarimo. Theresos May, JK premjerės, vyriausybei lieka vis mažiau laiko išvengti chaoso, kurį sukeltų toks JK pasitraukimas iš ES, tačiau nuo gruodžio mėnesio vis dar nėra jokio reikšmingo progreso tokio susitarimo ieškant.
Ponas Rinkevičius teigė, kad tikimybė, kad JK derybos su Bendrija nepavyks ir JK pasitrauks iš ES be susitarimo yra 50/50. Tą pačią mintį jis išsakė ir BBC Radio 4 programai, tačiau pridūrė, kad vis dėlto išlieka optimistiškai nusiteikęs.
JK užsienio reikalų sekretorius spaudos konferencijos metu sakė, kad nenori kalbėti apie tikimybę dėl Brexit be susitarimo. VŽ primena, kad praėjusią savaitę JK tarptautinės prekybos sekretorius Liamas Foxas įvertino, jog tikimybė, kad JK pasitrauks iš ES be susitarimo yra 60/40.
Žinoma, kad egzistuoja tikimybė, kad nepavyks pasiekti susitarimo. Vis dėlto manau, kad vis daugiau valstybių suvokia, kad tai būtų labai labai didelė klaida ne tik JK, bet ir visai ES, pridūrė p. Huntas vizito Rygoje metu.
Ponas Huntas teigė, kad likusios 27 ES valstybės narės turi suderinti bendrą derybinę poziciją, tačiau paragino siekti pragmatiškumo ir partnerystės su JK.
Daryti bet ką, kas galėtų grasinti tai partnerystei, būtų didžiulė geostrateginė klaida. Reikėtų ištisų kartų, kad tai išgydytų ir nemanau, kad tai būtų naudinga kokiai nors Europos šaliai, kuri yra ar nėra ES, pridūrė p. Huntas.
Poniai May reikia ne tik susiderėti susitarimą, kuris įtiktų Europos Komisijai ir 27 Bendrijos narių vyriausybėms, bet ir užtikrinti, kad tiek ir už Brexit, tiek ir prieš Brexit pasisakantiems jos Konservatorių partijos nariams būtų priimtinas susitarimas su ES po to, kai JK oficialiai pasitrauks iš Bendrijos.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti