Po susitikimo su Putinu Trumpas pridarė žalos savo šaliai ir sąjungininkams

Publikuota: 2018-07-16
Atnaujinta 2018-07-16 21:45

Pirmadienį akis į akį Suomijos sostinėje Helsinkyje pirmą kartą susitiko Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, ir Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas. Už uždarų durų abu lyderiai aptarė opiausias dvišalių santykių problemas, Sirijos klausimą, branduolinių ginklų neplatinimą ir kt.

Abiejų lyderių susitikime dalyvavo tik jie du ir vertėjai. Vėliau įvyko abiejų lyderių bendra spaudos konferencija. Jos metu daugiausiai  žiniasklaidos dėmesio sulaukė klausimai apie Rusijos kišimąsi į JAV prezidento rinkimus, tačiau Putinas tokią informaciją, kaip jau ne kartą, paneigė. Trumpas savo ruožtu sukritikavo FTB ir JAV teisingumo departamentą ir nuo kritikos dėl kišimosi į rinkiminę kampaniją Rusijai susilaikė, nors pažymėjo, kad „išsamiai aptarė šį klausimą ir Rusijos prezidentas stipriai ir nenugalimai tokią informaciją paneigė“.

Nors Putinas pripažino, kad jam palanku, kad rinkimus laimėjo p. Trumpas.

Spaudos konferencijos metu abu lyderiai apsikeitė pagiriamaisiais žodžiais vienas kitam, o Trumpas pareiškė, kad Rusijos ir JAV santykiai per keturias valandas pasikeitė. Abu lyderiai vertino susitikimą kaip ypač sėkmingą, o Putinas pareiškė, kad pagaliau „pakloti pamatai tolimesniam abiejų šalių santykių gerinimui“.

Anot Rusijos prezidento, pirmasis klausimas, kurį abi šalys galėtų išspręsti sėkmingai yra Sirijos klausimas, tačiau žurnalistams nepatikslinta, koks konkrečiai veiksmų planas leistų tai padaryti.

Po susitikimo netyla jo aptarimas. Populiari išvada - Putinas laimėjo, o Trumpas pridarė žalos savo šaliai ir sąjungininkams.

21:45 Nacionalinės žvalgybos direktorius: įrodymai yra ir jų bus dar daugiau

Nacionalinės žvalgybos direktorius Danas Coatsas išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad yra surinkti įrodymai, kad Rusija kišosi į  JAV rinkimus 2016 m. Pasak jo, tyrimas tebevyksta ir įrodymų bus tik dar daugiau. „Mes ir toliau vykdysime žvalgybą, ginančią mūsų nacionalinį saugumą,“ - pridūrė jis.

21:22 Atstovų rūmų pirmininkas: nėra abejonių, kad Rusija kišosi

Paulas Ryanas, Atstovų rūmų pirmininkas, respublikonas, taip pat išplatino pareiškimą, kuriuo atsiriboja nuo prezidento Trumpo pasiųstų signalų. Jis pareiškė, kad prezidentas turi vertinti tai, kad Rusija nėra JAV sąjungininkė, nes šių šalių moralinės vertybės iš esmės skiriasi. „Nėra abejonių, kad Rusija kišosi į mūsų rinkimus ir toliau kenkia demokratijai pasaulyje, – pareiškime rašo p. Ryanas, pabrėžiantis, kad tokius įtarimus patvirtino tiek teisėsauga ir žvalgyba, tiek ir Atstovų rūmų žvalgybos komitetas. – JAV ir toliau turi siekti, kad Rusija atsakytų už savo veiksmus ir baigtų atakuoti demokratijas.“

21:07 JAV sąjungininkų neoficialios reakcijos

CNN reporteriai iš įvairių šalių pateikia savo įžvalgas, kurios remiasi šaltiniais, kurie dažnai negali būti įvardijami oficialiai, tačiau nuotaikas atspindi. 

Pavyzdžiui, vienos JAV sąjungininkės svarbus diplomatas pavadino p. Trumpo pasirodymą pasibjaurėtinu, o kitos šalies diplomatas - gąsdinančiu. Neįvardijamas Ukrainos diplomatas sunkiai valdė emocijas: „Aš tiesiog sprogstu čia, kaip ir daugybė žmonių iš viso pasaulio, kuriems Amerika yra brangi.“

20:49 Buvę JAV ambasadoriai Rusijoje šokiruoti

Johnas Beyerle'as, buvęs JAV ambasadorius Rusijoje 2008-2012 m., CNN eteryje sakė, kad esąs šokiruotas šiandieninio JAV ir Rusijos prezidentų susitikimo. Jis pabrėžė, kad yra dalyvavęs įvairiuose susitikimuose tarp JAV ir Rusijos vadovų, tačiau tokios laikysenos, kaip p. Trumpo, dar neteko matyti. Jis pabrėžė, kad p. Trumpo pareiškimai padarė daug žalos JAV ir Amerikos sąjungininkams. Pono Beyerle'o pirmtakas ambasadoje, Williamas Josephas Burnsas, taip pat pabrėžė, kad p. Trumpo susitikimas buvo gėdingas ir žalingas.

20:37 Nuvylė ir respublikonų, ir demokratų senatorius

JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, senatorius Bobas Corceris, kuris priklauso p. Trumpą remiančiai Respublikonų partijai, žurnalistams sakė, kad tai, ką išgirdo po Trumpo ir Putino susitikimo, jį labai nuliūdino ir nuvylė, jis apgailestavo, kad Trumpo komentarai apie JAV vykdomą tyrimą dėl Rusijos galimo kišimosi į JAV rinkimus, kenkia pačioms JAV, nes pasėtos abejonės sava teisėsauga ir žvalgyba.  Jis mano, kad Putinas, deja, tik sustiprino savo pozicijas ir yra šio susitikimo neginčijamas laimėtojas.

Pono Trumpo kritikas, senatorius iš demokratų stovyklos, Markas Warneris buvo dar griežtesnis ir apkaltino prezidentą tiesiog į akis meluojant Putinui ir visiems. Jam užkliuvo p. Trumpo pareiškimas, kad JAV daug kas abejoja atliekamu tyrimu.

20:28 CNN studijos analitikai: gėdinga ir pavojinga

Tiesiogiai spaudos konferenciją transliavusi JAV televizija CNN, kurios ypač nemėgsta p. Trumpas, iš karto po jos ėmėsi analizuoti JAV ir Rusijos prezidentų pasisakymus. Televizijos studijoje esantys žurnalistai, politologai ir politikai negailėjo kritikos savo šalies prezidentui. Susitikimą jie vadino „išsipildžiusiu blogiausiu scenarijumi“, nes p. Trumpas ne tik nekonfrontavo su Putinu, bet dargi ir kritikavo savo šalies teisėsaugą, žvalgybą ir eilinį kartą užsipuolė buvusią konkurentę demokratę Hillary Clinton. Analitikai vadino tokį JAV prezidento elgesį ne tik nederamu, bet gėdingu ir netgi pavojingu.

19:03 Lavrovas labai laimingas dėl šiandienos susitikimo

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigė, kad Trumpo ir Putino susitikimas praėjo labai sėkmingai.

„Fantastika. Geriau nei super“,– „CNN“ citavo Lavrovą.

18:57 Putinas: taip, norėjau, kad rinkimus laimėtų Trumpas

Rusijos prezidentas pripažino, kad norėjo, kad 2016 m. JAV prezidento rinkimus laimėtų Donaldas Trumpas.

„Taip, norėjau, kad jis laimėtų, nes jis ketino normalizuoti santykius su Rusija“,– bendros spaudos konferencijos Helsinkyje metu sakė Putinas.

18:55 Trumpas: aš iškėliau kišimosi į rinkimus klausimą

Donaldas Trumpas susitikimo su Rusijos prezidentu metu palietė ir galimą Rusijos kišimąsi į JAV prezidento rinkimus 2016 m., kuriuos jis laimėjo.

Ponas Trumpas teigė, kad jis šį klausimą aptarė su Putinu, ir jį jis iškėlė dėl to, kad „tai buvo žinutė, kurią geriausia perduoti asmeniškai, skyrėme didelę laiko dalį apie tai pakalbėti“.

Vis dėlto JAV prezidentas nepateikė jokių detalių, kaip Putinas atsakė į JAV metamus kaltinimus.

Paklaustas apie šiandienos JAV prezidento „Twitter“ žinutes, kuriuose jis teigė, kad Amerikos „kvailumas“ yra atsakingas už Rusijos-JAV santykių pablogėjimą, jis teigė, kad žodžių neišsižada ir kad Rusija taip pat turėtų būti laikoma kalta dėl dvišalių santykių.

„Aš manau, kad JAV buvo kvailos, mes visi buvome kvaili. Manau, kad mes visi esame tie, kurie dėl to kalti. JAV ir Rusija žengs pirmyn. Manau, kad mes turime galimybę padaryti daug puikių dalykų“,– sakė Trumpas.

Ponas Trumpas taip pat teigė, kad jo rinkiminė kampanija buvo skaidri ir jis lengvai laimėjo prieš savo oponentę Hillary Clinton ir kad gėda, kad menkiausias šešėlis krenta ant mūsų pečių“,– sakė JAV prezidentas.

„Interfax“ žurnalistas paklausė Trumpo apie ankstesnius komentarus, kuriuose jis teigė, kad Putinas yra varžovas, p. Trumpas į tai atsakė, kad Putinas yra geras varžovas, o tai yra komplimentas.

18:32 Putinas: Šaltasis karas jau praėjo

Bendroje Rusijos prezidento ir JAV lyderio spaudos konferencijoje Helsinkyje Rusijos prezidentas sakė, kad derybos buvo „nuoširdžios“ ir „naudingos“.

„Manau, kad derybos buvo sėkmingos, mes diskutavome apie dvišalius santykius, intensyvi atmosfera neturi jokio pagrindo, Šaltasis karas jau praėjo ir mes turime problemas spręsti kartu“, – sakė Rusijos lyderis.

„Kaip dvi didžiausios branduolinės valstybės mes nešame atsakomybę už tarptautinį saugumą. Aš manau, kad svarbu, apie ką mes ir diskutavome, kurti dialogą tarp JAV ir Rusijos dėl branduolinės ginkluotės balanso“, – sakė Putinas.

Putinas taip pat pagyrė Trumpą dėl Korėjos pusiasalio.

„Progresas Korėjos pusiasalyje didžiąją dalimi yra Trumpo nuopelnas“,– teigė Putinas.

Rusijos prezidentas nepamiršo ir kaltinimų iš JAV dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus 2016 m.

„Aš turiu paminėti, kad Rusija niekada nesikišo ir niekada nesikiš į JAV vidaus politiką ir turiu pakartoti tai dar kartą“,– sakė Putinas.

„Vis dar išlieka daug problemų, mes negalėjome išspręsti jų visų, tačiau, manau, kad mes einame labai teisinga kryptimi“, – spaudos konferencijos metu sakė Rusijos prezidentas.

18:32 Trumpas: dialogas buvo produktyvus

JAV prezidentas spaudos konferencijos metu kalbėjęs po Putino teigė, kad dialogas su Rusija buvo „produktyvus“ ir „praėjo labai gerai“.

„Nesutarimai tarp mūsų valstybių yra gerai žinomi ir mes juos šiandien diskutavome. Bet daugelį jų mes išspręsime, mes turėsime rasti būdą, kuriuo bendradarbiautumėme ten, kur mūsų interesai sutampa“,– sakė Trumpas.

„Mūsų santykiai tikrai pasikeitė iš tų, kurie buvo prieš beveik keturias valandas“,– sakė JAV prezidentas.

Ir dar kartą padėkojo ir pasveikino už puikiai suorganizuotą Pasaulio futbolo čempionatą.

18:08 Išvestas protestuotojas

Kol laukiama prasidėsiančios Trumpo ir Putino spaudos konferencijos iš salės, kurioje turėtų vykti spaudos konferencija išvestas, žurnalistas. Jis rankose turėjo plakatą, tačiau kol kas neaišku, kas jame buvo parašyta ir kodėl jis buvo išvesdintas apsaugos.

16:45 Trumpas: gera pradžia

Donaldas Trumpas po akistatos su Rusijos prezidentu teigė, kad susitikimas buvo „gera pradžia. Labai labai gera pradžia visiems“, kuri truko daugiau nei 2 val. Šiuo metu teigiama, kad dviejų lyderių susitikimas jau baigėsi, dabar vyksta darbo pietūs kartu su abiejų šalių prezidentų patarėjais. Kol kas lieka neaišku, kada prasidės bendra spaudos konferencija, nes Putinas, kaip ir į daugelį kitų susitikimų su užsienio šalių lyderiais, vėlavo, taip pat ilgiau užtruko abiejų prezidentų susitikimas už uždarų durų.

16:30 Dvi darbotvarkės

Putino ir Trumpo susitikimas neturi formalios darbotvarkės, tačiau Rusijos ambasada Vašingtone socialiniame tinkle „Twitter“ išplatino pranešimą, kuriame nurodė, kad planuojami keli darbotvarkės aspektai. Tai: dvišalių santykių normalizavimas, Ukraina, Sirija, Korėjos pusiasalis, terorizmas.

Prieš pat Trumpui pozuojant fotografams kartu su Rusijos lyderiu, jis sakė, kad su Rusijos prezidentu ketina aptarti prekybos, Kinijos, karinius klausimus, taip pat branduolinio ginklo neplatinimo klausimus.

16:23 Trumpo ir Putino susitikimas akis į akį tęsiasi

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas už uždarų durų diskutuoja jau daugiau nei 90 min., nors numatytas susitikimo laikas už uždarų durų buvo 90 min. Šiuo metu diskusijos vis dar vyksta, praneša CNN žurnalistai.

16.07 Pašiepė buvusi kandidatė į JAV prezidentus

Prieš pat Trumpo ir Putino susitikimą buvusi kandidatė į JAV prezidentus Hillary Clinton savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pasiūlė klausimą, kurį galima užduoti JAV prezidentui po Pasaulio futbolo čempionato Rusijoje.

„Puikus pasaulio futbolo čempionatas. Klausimas Prezidentui Trumpui susitikimo su Putinu metu: ar žinote, už kurią komandą žaidžiate?“.

16.03 Žiniasklaidai – atskiri spaudos centrai

JAV ir rusų žurnalistai, sekantys dviejų šalių vadovų susitikimą, dirba atskirose patalpose. Renginio organizatoriai pasirūpino atskirti Kremliaus ir Baltųjų rūmų žiniasklaidos atstovus.

Spaudos centras nuo įvykio vietos – Prezidento rūmų Helsinkyje – nutolęs apie tris kilometrus.

15.55 Planuoja bendrą spaudos konferenciją

Abu lyderiai po akis į akį susitikimo už uždarų durų planuoja bendrą spaudos konferenciją. Spaudos konferencija turėtų prasidėti 16 val. 50 min.

Šiuo metu Trumpas ir Putinas kalbasi už uždarų durų tik su dviem vertėjais. Prieš pat privatų pokalbį su JAV prezidentu, Putinas teigė, kad su Trumpu palaikė reguliarų ryšį telefonu ir buvo susitikę kituose renginiuose.

Tačiau, anot Rusijos prezidento, „atėjo laikas, kai turime aptarti daugelį tarptautinių problemų ir jautrių klausimų“,– pažymėjo Putinas.

15.47 Iššaukė ne vieną protestą

Viršūnių susitikimas tarp JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino Helsinkyje iššaukė ne vieną protestą.

Už abortus pasisakantys aktyvistai, dėvintys p. Trumpo kostiumus, taip pat antifašistai ir už gėjų teises pasisakantys demonstrantai protestavo prieš JAV lyderio vizitą.

15.41 Pokalbis akis į akį

JAV ir Rusijos prezidentų pokalbis akis į akį prasidėjo. Pokalbyje dalyvaus tik du prezidentai ir du vertėjai. Kaip CNN teigia neįvardijamas JAV diplomatas, taip kalbėtis su Putinu p. Trumpas norėjo tam, kad geriau su juo susipažintų asmeniškai. Be to, jį erzina iš jo administracijos nutekanti informacija.

Galiausiai p. Trumpas nenori, kad kiek kitokios, nei jis pats, pozicijos besilaikantys padėjėjai trukdytų jam kalbėtis su Putinu.

15.29 Lavrovas ir Pompeo

JAV valstybės sekretorius Mike‘as Pompeo ir Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, taip pat Helsinkyje paraleliai diskutuoja abiem šalims aktualiais klausimais. Tai pirmasis Lavrovo ir p. Pompeo susitikimas nuo to laiko, kai Pompeo buvo paskirtas JAV valstybės sekretoriumi.

15.27 JAV prezidento pareiškimas

Putino pirmuosius žodžius JAV prezidentui, atsakė ir Trumpas. Pozuodamas nuotraukoms fotografams jis dėkojo Putinui už gerai organizuota Pasaulio futbolo čempionatą ir trumpai aptarė klausimus, apie kuriuos ketina diskutuoti su Rusijos prezidentu.

„Visų pirma, pone prezidente, noriu pasveikinti jus su tikrai geru pasaulio čempionatu, tai tikrai vienas geriausiai organizuotų čempionatų, iš to ką esu girdėjęs, taip pat sveikinu ir jūsų pačių komandą, aš pats ne kartą stebiu šį žaidimą, žiūrėjau ir finalą ir buvo labai įdomu. Svarbiausia, mes turime labai daug dalykų, apie kuriuos turime pasikalbėti, turime išdiskutuoti viską, pradedant prekyba, karinius dalykus, Kiniją, truputį kalbėsime apie Kiniją, mūsų bendrą draugę. Mes nelabai gerai sutarėme pastaruosius kelis metus, tačiau tikiu, kad galiausiai mes turėsime nepaprastus santykius. Aš ne kartą sakiau ir manau, kad ne kartą esate tai girdėjęs, kad sutarti su Rusija yra geras dalykas, o ne blogas. Manau, kad pasaulis nori mus matyti geruose santykiuose, nes esame branduolinės valstybės, mes turime 90 proc. branduolinio arsenalo pasaulio ir tai nėra geras dalykas, todėl mes apie tai kalbėsime tarp visų kitų dalykų, kuriuos aptarsime“.

15:05 Rusijos prezidento pareiškimas

Pozuodamas nuotraukai su JAV prezidentu Putinas rusiškai kreipėsi į JAV lyderį. 

„Nusipelnęs prezidente, esu patenkintas, galėdamas su jumis susitikti čia, Suomijoje. Mes palaikėme nuolatinį ryšį telefonu nuo paskutinio mūsų susitikimo, ir akivaizdu, kad atėjo laikas pasikalbėti verslo kalba, nes pasaulyje vyksta tiek daug procesų, kuriuos turime aptarti“.

videoklipas::1

15:01 Aptars „Nord Stream 2“

Donaldui Trumpui susitikimo su Vladimiru Putinu metu teks aptarti ir „Gazprom“ dujotiekį, Baltijos jūra sujungsiantį Rusiją ir Vokietiją – „Nord Steam 2“.

JAV prezidentas už šį projektą kritikavo Vokietiją tiek per kątik vykusį NATO viršūnių suitikimą, tiek ir anksčiau. Anot jo, „Vokietija yra visiškai priklausoma nuo Rusijos“ dėl į šalį importuojamų energetinių išteklių, o šis dujotiekis priklausomybę tik dar labiau pagilins.

Kremlius, kita vertus, laikosi kitos nuomonės. Maskva tokius JAV prezidento pasisakymus yra nurašiusi kaip Vašingtono mėginimą Europoje susikurti nišą JAV išgaunamoms ir suskystintu pavidalu eksportuojamoms gamtinėms dujoms.

„Gazprom“ ir „Nord Stream 2“ projekto vystytojai dujotiekį laiko ekonominiu projektu ir yra nelinkę bandyti įžvelgti politinių rizikų. Lenkija, Lietuva, Danija ir kai kurios kitos ES šalys projektui priešinasi teigdamos, kad taip Ukraina bus palikta viena dorotis su Rusijos energetiniu ginklu.

14:35 Susitikimas vėlavo

JAV prezidentas Donaldas Trumpas atvyko į Helsinkį susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Viršūnių susitikimas prasidėjo 45 min. vėliau negu suplanuota, nes Rusijos prezidentas vėlavo.

JAV prezidento administracija CNN sakė, kad numatytoje Putino ir Trumpo susitikimo darbotvarkėje nėra klausimo dėl karinių pratybų Baltijos šalyse sustabdymo.

Praėjusią savaitę JAV prezidentas po NATO viršūnių susitikimo sakė, kad neatmestų galimybės sustabdyti karines pratybas Baltijos šalyse, „jeigu Putinas to paprašytų“.

Prieš pat susitikimą Donaldas Trumpas sakė, kad santykiai su Rusija „niekada nebuvo tokie blogi“ ir apkaltino JAV politikus nesugebėjus jų palaikyti.

Savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje JAV prezidentas dėl to apkaltino savo pirmtakų „kvailumą“ ir „suklastotą“ tyrimą dėl galimo Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus.

Tokį Amerikos prezidento pasisakymą iškart išnaudojo ir Rusijos užsienio reikalų ministerija savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje išplatinusi pareiškimą, kad sutinka su tokiu p. Trumpo pastebėjimu, kad dvišaliai santykiai buvo blogi dėl JAV „kvailumo“ ir „raganų medžioklės“.

14:30 Lyderių akistata

JAV pareigūnai išdėstė tris priežastis, kodėl Baltieji Rūmai prašė Rusijos pusės išskirtinai akis į akį susitikimo.

Baltieji rūmai teigia, kad toks prašymas rusams buvo pateiktas derinant lyderių susitikimo detales per pastaruosius mėnesius.

Trumpas teigė, kad norėjo akis į akį susitikimo dėl to, kad geriau pažintų Putiną kaip lyderį-asmenybę. Baltųjų rūmų šeimininkas taip pat išreiškė pyktį, kad susitikimų su buvusiais užsienio šalių lyderiais metu jautri informacija išlįsdavo į viešumą, todėl šįkart jis neva nenori, kad jautri informacija pasiektų viešumą.

Trumpas taip pat nenori, kad kurie nors jo administracijos pareigūnai prisiimtų kietąją poziciją Rusijos klausimu, įsiterptų arba sutrukdytų jam pokalbių su Putinu metu.

Komentarai prie šio straipsnio negalimi, dėl neapykantos skatinimo ar patyčių kurstymo
 

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Konservatoriai renkasi: I. Šimonytės ir V. Ušacko požiūris į šeimą skiriasi 16

Dėl galimybės tapti konservatorių kandidatu į prezidentus besivaržančių diplomato Vygaudo Ušacko ir Seimo...

Verslo aplinka
2018.10.22
Išlaikyti teismus vienam Lietuvos gyventojui kainavo 26 Eur

Prieš dvejus metus kiekvienam Lietuvos gyventojui teismų išlaikymas kainavo 26 Eur.

Verslo aplinka
2018.10.22
Paveldosaugininkas: dėl negaliojančio Trakų senamiesčio plano niekas nesikeis 1

Teismui neskundžiama nutartimi negaliojančiu pripažinus daugiau nei prieš dvidešimtmetį patvirtintą Trakų...

Statyba ir NT
2018.10.22
Lietuvos politikai ir politologai: JAV pasitraukimas iš branduolinės sutarties gali sukelti įtampą 4

Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras tikisi, kad JAV privers Rusiją laikytis vidutinio nuotolio...

Verslo aplinka
2018.10.22
CNN paviešino vaizdo įrašą, paneigiantį Saudo Arabijos versiją dėl žurnalisto mirties 6

Pirmadienį CNN paskelbtame vaizdo įraše, kurį žiniasklaidos priemonė gavo iš šaltinio Turkijoje, matoma, kad...

Verslo aplinka
2018.10.22
Miško savininkai: aplinkos ministras pataikauja garsiau rėkiantiems 3

Miško savininkai neigiamai vertina nuo 2019 m. numatomus taikyti apribojimus atlikti kirtimo darbus maždaug...

Agroverslas
2018.10.22
SEB ekonomistai: perkaitimo ženklų kol kas nematyti 8

Besitęsiant ilgiausiam augimo periodui kol kas nematyti ekonomikos perkaitimo ženklų, tačiau perspėjančių...

Verslo aplinka
2018.10.22
Latvijos verslininkas arbitraže siekia iš Lietuvos atgauti 18,4 mln.USD 2

Latvijos verslininkas Olegas Roščinas, siekiantis iš Lietuvos atgauti 18,4 mln. USD (apie 16 mln. Eur),...

Verslo aplinka
2018.10.22
Oro tarša kai kuriose savivaldybėse viršija normas 3

Aplinkos ministerija kreipėsi į savivaldybes, kurias įspėjo dėl padidėjusios oro taršos smulkiosiomis...

Verslo aplinka
2018.10.22
Į stadiono konkursą grąžinto rangovo pasiūlymo tikisi sulaukti per 1-2 mėnesius 17

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) sprendimu į Vilniaus nacionalinio stadiono statybų konkursą grąžinta UAB...

Statyba ir NT
2018.10.22
Lenkijos savivaldos rinkimų testas: PiS laimi regionuose, bet pralaimi didmiesčiuose

Lenkijos valdančioji partija „Teisė ir teisingumas“ (PiS), jau kuris laikas užsitraukusi Europos Sąjungos...

Verslo aplinka
2018.10.22
J. Rojaka tapo ūkio ministro patarėja 1

Jekaterina Rojaka, buvusi ilgametė DNB banko vyriausioji ekonomistė, pirmadienį pradėjo dirbti Ūkio...

Vadyba
2018.10.22
Vyriausybė iš interneto pašalino viešų posėdžių įrašų archyvą

Vyriausybė iš savo oficialių paskyrų „Youtube“ ir „Facebook“ pašalino viešų posėdžių įrašų archyvą, skelbia...

Verslo aplinka
2018.10.22
STT: visuomenė negali gauti informacijos apie valstybės ir savivaldybių NT 2

Visuomenė neturi galimybių gauti informacijos apie viešojo sektoriaus subjektų valdomą, naudojamą ir...

Statyba ir NT
2018.10.22
Seimas neeiliniuose posėdžiuose vertins premjerą ir apsvarstys veto

Šią savaitę Seime bus surengti neeiliniai posėdžiai, skirti aktualijoms – opozicijos reikalavimui įvertinti...

Verslo aplinka
2018.10.22
Dėl „Brexit“ Lietuva vaistų registravimui turės papildomai skirti 200.000 Eur 1

Jungtinei Karalystei (JK) traukiantis iš Europos Sąjungos (ES), Lietuvai teks papildomai skirti...

Verslo aplinka
2018.10.22
Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai turės nutraukti 2,35 mln. Eur vertės konkursą 1

Vilniaus savivaldybės valdoma bendrovė Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai turi nutraukti vieną iš...

Verslo aplinka
2018.10.22
Valstybės įmonės vs verslas: vieniems – pranašumai, kitiems – konkurencijos žabangos 2

Valstybės valdomos įmonės (VVĮ) ir savivaldybių valdomos įmonės (SVĮ) ir toliau aktyviai žengia į rinką,...

Verslo aplinka
2018.10.22
Ekspertai: valstybė vis labiau kišasi ten, kur tarpsta laisva rinka   Premium 7

Viena dažniausiai pasikartojančių savivaldybių valdomų įmonių veikla yra autotransporto ir technikos nuoma.

Verslo aplinka
2018.10.22
Auga prokuratūros biudžetas: teisėsauga ruošiasi saugoti pranešėjus

Vyriausybė kitąmet numatė didesnį Generalinės prokuratūros biudžetą, o tai iš dalies susiję su teisėsaugos...

Verslo aplinka
2018.10.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau