Apeliacinis teismas išplėtė bausmę buvusiam Šiaulių ligoninės direktoriui

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį ne tik neišteisino už kyšininkavimą nubausto buvusio Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus Petro Simanavičiaus, bet ir išplėtė nuobaudą uždraudė jam eiti vadovaujamas pareigas trejus metus
Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Šiaulių apygardos teismo 2018 m. kovo 7 d. nuosprendį, kuriuo p. Simavičius buvo pripažintas kaltu ir nuteistas tik pinigine bauda, praneša teismas.
Teismas praneša, kad šiuo nuosprendžiu atmetė p. Simavičiaus skundą, kuriuo prašoma jį išteisinti. Teisėjų kolegija buvusiam direktoriui už korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką atliekant profesines pareigas (50 Eur kyšio paėmimą) paskyrė baudžiamojo poveikio priemonę atėmė teisę trejus metus dirbti vadovaujamą darbą valstybės ar savivaldybių institucijose, įstaigose ar įmonėse. Taip pat skyrė jam 75 MGL baudą (2.824,5 Eur), kurią jis turi sumokėti per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
Primenama, kad pirmosios instancijos teismas pripažino, kad p. Simavičius priėmė kyšį už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, tai yra už tai, kad į jį besikreipusiam asmeniui būtų išduotas trijų dienų nedarbingumo pažymėjimas, nefiksuojant ir kaip nedarbingumo priežasties nenurodant alkoholio vartojimo. Tačiau teisėjų kolegija konstatuoja, kad tokia pirmosios instancijos teismo išvada neatitinka byloje esančių įrodymų ir suformuotos teismų praktikos. Teisėjų kolegija pripažįsta, kad p. Simavičius priėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, tai yra už tai, kad į jį besikreipusiam asmeniui būtų atliktas sveikatos patikrinimas išduodant nedarbingumo pažymėjimą. Iš liudytojų parodymų ir baudžiamojoje byloje ištirtų įrodymų nustatyta, kad į ligoninę atvykusiam vyriškiui skubi medicinos pagalba buvo reikalinga.
Petras Simavičius pripažįstamas kaltu dėl to, kad jis savo naudai tiesiogiai priėmė 50 eurų kyšį už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, o būtent: jis, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu Respublikinės Šiaulių ligoninės generaliniu direktoriumi, nurodė jam pavaldžiai darbuotojai išduoti pacientui trijų dienų nedarbingumo pažymėjimą, atlikti kraujo tyrimus ir surašyti reikiamus dokumentus. Vykdydama nurodymą, medikė tą pačią dieną ligoninės patalpose užpildė asmens ambulatorinio gydymo apskaitos kortelę, paciento apžiūros protokolą, atliko kraujo tyrimus, nustatė sveikatos būklės sutrikimą ir išdavė nedarbingumo pažymėjimą, rašoma teismo nuosprendyje.
Teisėjų kolegijos vertinimu, p. Simavičiui bausmė paskirta įvertinus visas bausmei skirti reikšmingas aplinkybes.
Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
VŽ rašė, šioje baudžiamojoje byloje dėl papirkimo savo kaltę pripažinęs asmuo 2017 m. rugpjūčio 21 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo patvirtintu prokuroro nutarimu atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, paskiriant baudžiamojo poveikio priemonę įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Išskirta iš didelės apimties tyrimo
Ši baudžiamoji byla buvo atskirta iš STT Šiaulių valdybos atliekamo didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo ir kitų nusikaltimų, pasisavinant ligoninės lėšas, neskaidriai vykdant viešuosius pirkimus ir atliekant kitus neteisėtus veiksmus. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas, šių metų kovą, po Šiaulių apygardos teismo nuosprendžio aiškino ikiteisminį tyrimą atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
VŽ rašė, kad dar 2016 m. vasarį paaiškėjo, kad šiame tyrime figūravo ir UAB Eurovaistinė, kurios tuometinė generalinė direktorė Kristina Jakubauskienė dėl įtarimų korupcijos byloje paliko bendrovę . Tuomet STT įtarė, jog Šiaulių ligoninės direktorius Simanavičius buvo žadėjęs vieno vaistinių tinklo atstovams paveikti jam pavaldžius gydytojus, kad šie, skirdami ar išrašydami kompensuojamus vaistinius preparatus pacientams, tikslingai rekomenduotų juos įsigyti tik šių vaistinių tinkle. Mainais už tai šio tinklo vaistinėse turėjo būti priimtos ir išskirtinėmis sąlygomis realizuojamos direktoriaus artimam asmeniui priklausančios medicininės priemonės. Eurovaistinė tąsyk tvirtino, kad minėtomis prekėmis tinkle niekada nebuvo prekiaujama.
VŽ primena, kad didelės apimties tyrime dėl korupcinių nusikaltimų įtarimai buvo pareikšti ligoninės generaliniam direktoriui, strateginio valdymo direktorei, infrastruktūros direktoriui ir kitiems asmenims. Šiame tyrime kaip liudytoja buvo apklausta ir tuometinė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.
Sveikatos apsaugos ministras kovo 1 d. atleido p. Simanavičių iš ligoninės vadovo pareigų, nuo kurių jis buvo nušalintas nuo 2015 m. spalio mėn., prasidėjus ikiteisminiam tyrimui.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti