Europa ir Kinija perspėja, kad prekybos karas gali iššaukti ekonomikos recesiją

Kinija ir Europos Sąjunga (ES) tikina, kad protestuos prieš prekybinį protekcionizmą, kurį pastaruoju metu demonstruoja JAV, ir įspėja, kad vienašališkais veiksmais rizikuojama nugramzdinti pasaulio ekonomiką į recesiją.
Liu He, Kinijos vicepremjeras ir prezidento Xi Jinpingo patarėjas ekonomikos klausimais, Bloomberg pirmadienį spaudos konferencijos metu po susitikimo su Jyrkiu Katainenu, Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotoju, sakė, kad Kinija ir ES susitarė ginti daugiašalę prekybos sistemą. Tiek ES, tiek kinai ruošiasi atsakyti į JAV tarifų grasinimus.
Vienašališkumas ir prekybinė įtampa išaugo visose didžiosiose ekonomikose. Kinija ir ES griežtai nepritaria prekybiniam vienašališkumui ir protekcionizmui ir mano, kad tokie veiksmai gali privesti prie turbulencijų ir recesijų pasaulio ekonomikoje, sakė p. Liu He.
Tiek Kinija, tiek ES susiduria su Donaldo Trumpo, JAV prezidento, spaudimu, kuris tikisi pertvarkyti dabar egzistuojančią prekybos sistemą, kurią jis laiko nukreipta prieš didžiausią pasaulio ekonomiką JAV.
Po mėnesių mėnesius besitęsusios retorikos ir grasinimų, prekybinė kova įsivažiuoja, penktadienį europiečiai įvedė 3,3 mlrd. USD vertės tarifus amerikietiškai produkcijai, kaip atsaką į JAV prekybos barjerus aliuminio ir plieno importui.
O tai išprovokavo JAV grasinimus įvesti naujus muitus Europietiškiems automobiliams.
Mokysis iš Europos
Vėliau šią savaitę JAV iždo departamentas turėtų pristatyti naujas taisykles Kinijos technologijų kompanijų investicijoms JAV, o tai dar labiau spaudžia kinus.
JAV nuo liepos 6 d. įves 34 mlrd. USD vertės tarifus Kinijos importui, o p. Trumpas yra pagrasinęs įvesti papildomus muitus dar 200 mlrd. USD vertės kiniškoms prekėms. Jeigu JAV lyderis įgyvendintų tokius sprendimus tai Kinijos ekonomikos augimą sumažintų puse procentinio punkto ir pakenktų pačios Amerikos ekonomikai, teigia Bloomberg kalbinti ekspertai.
Kai konfliktas dėl prekybos įsibėgėjo, Kinija nusprendė prisiderinti prie Europos ir veikti panašiais principais.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti