Liberalų sąjūdžio posėdis: per mažai narių ir raginimai neišsivaikščioti

Penktadienį politinė partija Liberalų sąjūdis susirinko į tarybos posėdį, kuriame pasigirdo raginimai neišsivaikščioti.
Posėdžio pradžioje buvo pastebėta, kad jame yra per mažai tarybos narių, todėl jis negali būti laikomas teisėtu. Posėdyje nepasirodė ir partijos iškeltas į prezidentus, partiją likviduoti siūlantis europarlamentaras Petras Auštrevičius.
Susitikimo metu Eugenijus Gentvilas, Liberalų sąjūdžio pirmininkas tarė kalbą, kad problemų kamuojamą partiją bando sužlugdyti išorės jėgos.
Politinės korupcijos byloje teisiamos bei parlamentinio tyrimo dėl verslo poveikio politikai išvadose figūruojančios partijos vadovai teigė, kad tai daro politiniai konkurentai arba žmonės, nekenčiantys liberalizmo.
Aš taip ir traktuoju tuos įvykius, kaip iš išorės ateinančius bandymus sužlugdyti mus, kalbėjo p. Gentvilas.
Aš nesu sąmokslo teorijų šnekėtojas, (...) bet šitoje vietoje aš laikausi, kad tai yra sąmoningas puolimas prieš partiją, pridūrė jis.
Liberalų sąjūdis šiuo metu kaltinamas kaip juridinis asmuo politinės korupcijos byloje, joje taip pat figūruoja koncernas MG Baltic ir Darbo partija.
Kaltinimai taip pat pateikti buvusiems liberalų ir darbiečių lyderiams Eligijui Masiuliui, Vytautui Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Šarūnui Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam MG Baltic viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.
Tuo metu parlamentinį tyrimą atlikęs Seimas prieš kelias savaites konstatavo, kad MG Baltic vadovai ėmėsi įgyvendinti politinį scenarijų, pagal kurį siekta įkurti naują, koncerno interesus tenkinančią liberalų partiją.
Anot Seimo, įsteigus su koncerno MG Baltic vadovais artimai susijusią politinę partiją, Lietuvos liberalų sąjūdį, per mažiau nei dešimt metų koncernas MG Baltic tapo įtakingiausia Lietuvos verslo ir įtakos grupe.
Komentuodamas pastaruoju metu vėl smukusius partijos reitingus, p. Gentvilas tvirtino: Ar jūs tikėjotės ko nors kito? Nemanau, kad galėjote ko nors kitaip tikėtis.
Jis taip pat pareiškė, kad šiuo metu 7 8 Liberalų sąjūdžio skyriai svarsto dalyvauti savivaldos rinkimuose su visuomeniniais rinkimų komitetais ir piktinosi, jog tai sprendžiama nederinant su partija.
Ponas Gentvilas paragino partijos narius neprarasti optimizmo ir sakė, kad partija išliks. Pasak jo, po politinės korupcijos bylos pradžios 2016 metais nė viena kita partija nesiėmė tiek skaidrumo sprendimų, kiek liberalai.
Netrizniokime, susikaupkime ir dirbkime, ir pradėkime kurti savo strategiją. O ne kiekvienas savo išsilakstymo strategiją, sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas
Gavo pasiūlymą
Penktadienį Liberalų sąjūdis gavo ir pasiūlymą susijungti su buvusio Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko partija Lietuvos laisvės sąjunga.
Apie galimybę bei būtinybę suvienyti liberalias partijas kalbama nuo 2011 metų, kai prezidentas Valdas Adamkus buvo sukvietęs visų partijų vadovus prie vieno stalo. Deja, iniciatyva nebuvo sėkminga su iškelta idėja nesutiko Liberalų sąjūdžio lyderiai. Kaip dabar išaiškėjo sprendimą dėl partijų vienybės priiminėjo ne jie, o koncerto MG Baltic vadovai, pranešime teigia p. Zuokas.
Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas tokį pasiūlymą vertina kaip dar vieną A. Zuoko bandymą susigrąžinti populiarumą.
Jis jau, berods, penktu ar šeštu (partijos BNS) pavadinimu bando eiti, kas metai keičia pavadinimą ir vis ieško progų prieiti prie liberalų, tvirtino Seimo narys.
Pasak parlamentaro, dalis Liberalų sąjūdžio rinkėjų nesuprastų, jeigu šios partijos nariai prisidėti prie p. Zuoko vadovaujamos politinės jėgos.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti