„Verslo žinių“ vyr. redaktoriui Barysui – „Investors‘ Forum“ apdovanojimas

Publikuota: 2018-04-13

Tradiciniuose „Investors‘ Forum“ apdovanojimuose penktadienį paskelbtas metų investuotojas, kuriuo tapo lietuvių valdoma tarptautinė programinės įrangos kūrėja „Devbridge Group“. Tuo tarpu 2017 metų verslo žurnalistu buvo pripažintas „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas. Taip pat renginyje paskelbtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio įmonės.

Aktyviausius ir stambiausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ paskelbė ir apdovanojo įmones, organizacijas ir asmenis, kurie per pastaruosius metus labiausiai prisidėjo prie šalies verslo aplinkos bei investicinio gerinimo. Tradicinėje, septintojoje „Investors‘ Forum“ metinių apdovanojimų ceremonijoje triumfavo bendrovė „Devbridge Group“ – jai atiteko 2017 metų investuotojo titulas.  Į metų investuotojo titulą tarp finalininkų taip pat pretendavo akcinė bendrovė „Lifosa“ bei automobilių elektros instaliacijos laidų rinkinių gamintoja UAB „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga investuotojai paskelbė ir apdovanojo tris šimtmečio įmones – šis titulas suteiktas mažmeninės prekybos įmonei „Maxima LT“, telekomunikacijų bendrovei „Telia“ bei pakavimo medžiagų gamintoja UAB „Lietpak“.

Ceremonijos metu asociacija taip pat įvardijo metų sprendimą verslo aplinkai gerinti, atsakingą įmonę, metų verslo žurnalistą, valstybės tarnautoją ir ekonomikos mokytoją. Iš viso asociacijos apdovanojimams šiemet buvo pateiktas rekordinis paraiškų skaičius – net 122.

Už investicijas į jaunų IT specialistų ugdymą

 „Investors‘ Forum“ pranešime rašoma, kad „Devbridge Group“ metų investuotoja pripažinta už investicijas į jaunųjų IT specialistų ugdymą. Bendrovė įgyvendina nemokamas ugdymo programas IT bendruomenei, jos rengiamose „Sourcery“ akademijose dalyvauja būsimieji programuotojai, programinės įrangos testuotojai. „Devbridge Group“ pirmoji Lietuvoje ėmėsi vykdyti ir edukacinę kūrybinių technologijų iniciatyvą vaikams, kuria siekiama per artimiausią dešimtmetį dešimteriopai padidinti stojančiųjų studijuoti informacines technologijas skaičių. Per 2017 m. sukūrusi 200 naujų darbo vietų, bendrovė sulaukė „Investors‘ Forum“ pripažinimo ir už tarptautinę plėtrą.

„Aukšta kvalifikacija pasižyminčius, užsienio kalbas mokančius specialistus investuotojai laiko viena svarbiausių Lietuvos stiprybių kovoje dėl investicijų. Tačiau vis akivaizdžiau pastebima ir tai, kad šių specialistų pasiūla nebeatitinka paklausos – jų ima stigti. Vis dėlto, tokie investuotojai kaip „Devbridge Group“ ne tik atkreipia dėmesį į darbo rinkos iššūkius, bet ir patys imasi iniciatyvos juos spręsti. Šios įmonės lyderystė, atsakomybė ir tarptautinės sėkmės istorija yra įkvepiantis pavyzdys tiek Lietuvos, tiek ir pasaulio verslo bendruomenei“, - pažymėjo Rolandas Valiūnas, asociacijos „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas.

VŽ rašė, kad kol vieni skundžiasi, kad Lietuvos vaikams trūksta programavimo žinių, IT bendrovė „Devbridge Group“ investuoja 50.000 Eur į technologijų užsiėmimus, kuriuos 7–12 m. vaikai galės lankyti nemokamai.

VŽ rašė, kad „Devbridge Group“ pernai gavo 28,5 mln. Eur pajamų, 65% daugiau nei 2016 m.  Augimą skatino esami klientai ir augantis individualizuotų sprendimų poreikis. Tai kelia plėtros lūkesčius ir ateičiai. Tarp „Devbridge“ klientų yra tokios milžinės kaip JAV žemės ūkio, statybų ir sodo technikos gamintoja „John Deere“, finansinių paslaugų kompanija „Fitch“, Kanados bankas „Canadian Imperial Bank of Commerce“ (CIBC) ir audito ir konsultacijų bendrovė EY.

Šiemet – speciali nominacija 

„Šių metų apdovanojimuose buvo įsteigta speciali nominacija - šimtmečio įmonės apdovanojimas bendrovei, padariusiai didžiausią poveikį Lietuvos ekonomikai ir sukūrusiai daugiausiai vertės savo akcininkams, darbuotojams ir visuomenei. Į šį titulą pretendavo net 20 šalies bendrovių, o gyventojų balsais ir asociacijos valdybos sprendimu šimtmečio įmonėmis buvo pripažintos trys bendrovės. Tai daugiau nei 15.000 darbuotojų turintis prekybos tinklas „Maxima“, vienas didžiausių šalies mokesčių mokėtojų, pernai valstybės iždą papildęs 165 mln. Eur, taip pat nuo 1992 m. į Lietuvos telekomunikacijų plėtrą per 1,4 mlrd. Eur investavusi bendrovė „Telia“ bei nuo 1991 m. veikianti viena didžiausių plastikinių medžiagų gamybos įmonių Europoje  „Lietpak“, – rašoma pranešime spaudai.

Už nuoseklią paramą būsimiesiems gyvybės mokslų specialistams ir investicijas į darbuotojus bei darbo aplinką atsakingiausia 2017 m. įmone buvo pripažinta bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“. Jos remiama Vilniaus universiteto studentų komanda pernai iškovojo pergalę prestižiniame, didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“. Investuotojai įvertino ir įkvepiančią įmonės veiklą nuosekliai puoselėjant darbuotojų motyvaciją bei tobulinant darbo sąlygas.

Geriausiu praėjusių metų sprendimu verslo aplinkai gerinti buvo pripažintos Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo pataisos. Jomis numatoma, kad LEZ veikiančioms įmonėms nulinis pelno mokesčio tarifas būtų taikomas ne šešerius, bet dešimt metų, o kitus 6 metus galiotų 7,5 proc. tarifas. LEZ lengvatomis galės naudotis ne vien gamybos, bet visos tokiose zonose įsteigtos naujos įmonės, jos žemės sklypus galės išsinuomoti 99 metams.

„Patobulintu įstatymu didinamas Lietuvos patrauklumas laisvosiose ekonominėse zonose veiklą planuojantiems ir vykdantiems investuotojams. Tuo pačiu stiprinamas ir regionų, kuriuose veikia tokios zonos, konkurencingumas. Apskritai, per pastaruosius metus buvo priimtas ne vienas sprendimas verslo sąlygoms ir investiciniam klimatui gerinti, tad belieka palinkėti, kad Seimas ir Vyriausybė nepristigtų ryžto tolesniems svarbiems žingsniams, tokiems kaip „Sodros“ „lubų“ įvedimas, verslui pritaikyti skrydžiai į Lietuvą ir kitiems, kurie dar labiau padidintų Lietuvos patrauklumą investuotojams“, - teigia Rūta Skyrienė, „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

Barysas apdovanotas už viso gyvenimo pasiekimus žurnalistikoje

Apdovanojimų ceremonijos metu Investuotojų forumo nariai 2017 metų verslo žurnalistu pripažino „Verslo žinių“ vyriausiąjį redaktorių Rolandą Barysą. Apdovanojimas jam suteiktas už viso gyvenimo pasiekimus žurnalistikoje, pavyzdingą profesinę karjerą, objektyvų ir nešališką verslo pasaulio nušvietimą bei aukštus veiklos standartus, skiepijamus esamiems ir būsimiems verslo žurnalistams. 

Paskelbtas ir 2017 m. valstybės tarnautojas. Ja pripažinta Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė. Investuotojai įvertino darbo biržoje vykdomas reformas, pastangas depolitizuoti organizaciją, didinti jos skaidrumą, efektyvumą ir lankstumą bei stiprinti bendradarbiavimą su verslo bendruomene.

Metų ekonomikos mokytojomis pripažintos Alytaus Putinų gimnazijos ekonomikos, verslumo ir vadybos mokytoja metodininkė Jolita Noruvienė ir Vilniaus jėzuitų gimnazijos bei Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos ekonomikos mokytoja metodininkė Danutė Bareikienė.

Be to, „Investors‘ Forum“ antrą kartą paskelbė labiausiai verslo lūkesčius atitinkančias ir perspektyviausias studijų programas, kurios įvertintos specialiu kokybės ženklu „Investors‘ Spotlight“. Jį gavo Kauno technikos kolegijos Elektronikos technikos, Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos, Informacinių sistemų ir Programų sistemų studijų programos, taip pat Klaipėdos valstybinės kolegijos Elektros ir automatikos inžinerijos bei Vilniaus kolegijos Buhalterinės apskaitos studijų programos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Iš JK emigruoja rekordinis skaičius europiečių 12

Pernai iš Jungtinės Karalystės (JK) išvykusių ES piliečių skaičius – didžiausias istorijoje, rodo šalies...

Verslo aplinka
2018.07.16
Dėl planuojamų JAV tarifų Kinija pateikė skundą PPO 1

Kinijos komercijos ministerija pirmadienį pranešė, kad valstybė pateikė skundą Pasaulio prekybos...

Liberalams ir VSD susitaikyti nepavyko

Liberalų sąjūdžiui ir Valstybės saugumo departamentui (VSD) pirmadienį nepavyko susitaikyti per parengiamąjį...

Eurokomisija liepė „Airbnb“ teikti vartotojams tikrąsias kainas 6

Apgyvendinimo paslaugų įsigijimo tarpininkavimo paslaugas teikianti interneto platforma „Airbnb“ privalo...

Verslo aplinka
2018.07.16
Įsigaliojo nauja Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo redakcija Rėmėjo turinys

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse pradėtas taikyti dar...

Verslo aplinka
2018.07.16
ES spaudžia Kiniją prekybos klausimais 1

Kinija galėtų atverti savo rinką, jeigu tik to panorėtų, pirmadienį Europos Sąjungos (ES) ir Kinijos viršūnių...

Verslo aplinka
2018.07.16
Po audito globos įstaigų vadovai sprendžia, ką daryti su J. Pagojaus įmone   1

Prūdiškių socialinės globos namų ir Šiaulių vaikų globos namų „Šaltinis“ vadovai sako šią savaitę...

Verslo aplinka
2018.07.16
Didžiausių Lietuvos bendrovių TOP 1000: verslas nusiteikęs optimistiškai Premium 1

Įvairių sričių įmonių vadovai džiugiai nusiteikę ne tik kalbėdami apie praėjusių metų rezultatus, bet ir...

Verslo klasė
2018.07.16
Kinijos BVP augimas lėtėjo, tačiau vis dar atitiko valdžios tikslą 1

Kinijos ekonomikos augimas antrajį šių metų ketvirtį sulėtėjo ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš...

Verslo aplinka
2018.07.16
Pinigai, keliantys galvos skausmą 14

Pinigai, kaip ir lazda, irgi turi du galus: galvą skauda, kai jų nėra, bet, ko gero, dar labiau skauda, kai...

Finansai
2018.07.16
Konservatorių pasirinkimas – Nausėda, Šimonytė, Ušackas ar Pavilionis Premium 23

Didžiausios opozicinės partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narių ir šalininkų...

Verslo aplinka
2018.07.16
Kinijos prekybos perviršis su JAV kaitina prekybos karo liepsną Premium 2

Kinijos prekybos perviršis su JAV birželį pasiekė rekordą, o bendras šalies eksportas išliko solidus, tokie...

Verslo aplinka
2018.07.16
Farmacijos įmonė sėkmę užsitikrino sparčiai reaguodama į sektoriaus pokyčius Rėmėjo turinys 3

25 metų gimtadienį švenčianti UAB „Tamro“ buvo pirmoji nelietuviško kapitalo didmeninė vaistų platinimo įmonė...

Agrokoncerną vejasi trąšų muitai Premium 3

Muitinės departamentas (MD) įsivėlė į ikiteisminį ginčą su rusiškų trąšų importuotojais dėl priskaičiuotų...

Agroverslas
2018.07.16
Airijos mokyklose atsiras lietuvių kalbos pamokos 5

Airijos bendrojo ugdymo mokyklos nuo rugsėjo siūlys mokytis lietuvių kalbos.

Verslo aplinka
2018.07.15
Guoga – antras daugiausiai per kadenciją uždirbęs europarlamentaras 3

Europos Parlamento narys Antanas Guoga yra antras daugiausiai kadencijos metu uždirbęs europarlamentaras,...

Verslo aplinka
2018.07.15
Ar svarbu, kas moka mokesčius nuo algos 34

Nuo 2019 m. Lietuvoje įsigalioja nauja atlyginimų skaičiavimo tvarka, kai „Sodros“ įmokos bus konsoliduotos...

Finansai
2018.07.14
Prezidentė Vokietijoje atsiėmė Vestfalijos taikos premiją 12

Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje Miunsterio miesto rotušėje Lietuvos žmonių vardu atsiėmė...

Verslo aplinka
2018.07.14
Mirė rašytoja, poetė, signatarė Vidmantė Jasukaitytė 2

Šeštadienio rytą Klaipėdos ligoninėje mirė rašytoja, poetė, Kovo 11-osios akto signatarė Vidmantė...

Laisvalaikis
2018.07.14
„Darbiečiai“ patvirtino kandidatus į merus

Šeštadienį posėdžiavusi Darbo partijos (DP) taryba patvirtino kandidatus į merus, aptarė galimybę rinkti...

Verslo aplinka
2018.07.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau