ES regionai, kuriems skaudžiausiai smogs „Brexit“

Europos Sąjungos (ES) Regionų komiteto atlikta analizė rodo, kad nuo Brexit labiausiai nukentės Airija, o pagal nuostolius patirsiančių regionų skaičių nepralenkiama yra Vokietija.
Tyrime išskirti 50 regionų, kurie patirs didžiausią žalą dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš ES. Šiame sąraše net 41 pozicija atitenka Vokietijai, pabrėžia šios šalies žiniasklaidos grupės Funke Mediengruppe laikraščiai.
Stipriausiai Brexit smogs Hamburgo, Berlyno, Diuseldorfo, Kelno, Darmstadto regionams ir visai Rūro sirčiai pačiai didžiausiai aglomeracijai Vokietijoje. Šiuose regionuose, kur ypač daug pramonės, net 16-17,5% ekonominės veiklos neigiamai paveiks Brexit. Kituose iš 41 vokiškų regionų prognozuojamas neigiamas poveikis 12-16%.
Vertinant žalą regionams visos šalies mastu, pirmoje vietoje yra Airija, po Vokietijos su dideliu atotrūkiu rikiuojasi Malta, Nyderlandai ir Belgija.
Belgas Karlas-Heinzas Lambertzas, ES Regionų komiteto pirmininkas, pabrėžia ekonominių susitarimų tarp ES ir JK svarbą: Jei nebus prekybos susitarimų, kurie iki minimumo sumažintų muitus ir užtikrintų tolesnį nesuvaržytą prekių judėjimą, Brexit apsunkins vietinę ir regioninę ekonomiką.
Europos regionų komitetas yra ES patariamasis organas, kurį sudaro per vietos ir regioninius rinkimus išrinkti atstovai iš visų 28 valstybių narių. Dirbdami Europos regionų komitete jie turi galimybę pasidalyti nuomone apie ES teisės aktus, kurie daro tiesioginį poveikį regionams ir miestams.
VŽ kovo pabaigoje rašė, kad, iki oficialaus JK pasitraukimo iš ES likus vos metams, jau dabar žinoma, kad JK ir ES pavyko susiderėti dėl beveik dvejų metų pareinamojo laikotarpio, tad verslas gali truputį atsikvėpti. Tačiau JK ir ES laukia dar daug neatsakytų klausimų.
VŽ taip pat rašė, kad ir JK verslininkai vis labiau nerimaudami laukia artėjančio išstojimo iš ES. Dešimtadalis Britų pramonės konfederacijos narių jau pradėjo įgyvendinti pasirengimo blogiausiam scenarijui planą, 25% tai planuoja daryti dar šiemet. Tokias tendencijas nurodė kovą Lietuvoje viešėjęs Jamesas Ashtonas Bellas, JK didžiausios verslo organizacijos prekybos ir investicijų vadovas. Jis pabrėžia, kad vos 5% konfederacijos narių apskritai palaikė Brexit procesą.
Didelė dalis verslininkų ruošiasi blogiausiam scenarijui, nes investuotojai ir akcininkai reikalauja konkrečių ateities planų, o sakyti, kad mes to nežinome, negalime. 61% įmonių turi parengę planą blogiausiam Brexit scenarijui. 10% jau pradėjo jį įgyvendinti, kiti 25% ketina tai padaryti iki kitų metų sausio pabaigos, tvirtina p. Bellas.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą