„Unilever“ iškelia korporacijos bazę iš Londono, pasirinko Roterdamą

Pasaulinė vartojimo prekių milžinė Unilever apsisprendė išregistruoti savo teisinį adresą iš Jungtinės Karalystės (JK), kur dirbo beveik šimtmetį, ir kompanijos administraciją bei valdymą sutelkti Nyderlanduose.
Kompanijos žingsnis skaudus smūgis JK premjerei Theresai May, mėginančiai sulaikyti investicijas šalyje po Brexit. Tiesa, ir Unilever, ir JK vyriausybė tvirtina, kad bendrovės sprendimas nesusijęs su Brexit.
Unilever sprendimas priimtas po kelis mėnesius trukusių Nyderlandų ir JK lobistinių manevrų, juos paskatino bendrovės pareiškimas, jog ketinama supaprastinti valdymo struktūrą, kurioje lig šiol buvo dvi administracijos būstinės.
Unilever įkurta 1929 m., susijungus JK muilo gamintojai Leven Brothers ir Nyderlandų margarino gamybos bendrovei Margarine Unie. Iki šiol kompanija rengia du metinius susirinkimus, turi dvi valdybas ir veikia, laikydamasi skirtingų reguliavimo taisyklių dviejose šalyse.
Pasirinkome Nyderlandus, kadangi, paprasčiausiai apibendrinant, Nyderlandų kompanija yra didesnė nei Jungtinės Karalystės, investuotojams aiškino Graeme Pitkethly, Unilever finansų vadovas.
Nyderlandų bendrovei tenka apie 55% bendro visos kompanijos akcinio kapitalo, o akcijų, kuriomis prekiaujama Nyderlanduose, likvidumas didesnis, pridūrė jis.
Pagal rinkos vertę, siekiančią 105 mlrd. GBP, Unilever yra trečia didžiausia JK kompanija.
Vis dėlto Unilever atliko tam tikrą reveransą ir Londonui savo grožio ir asmens priežiūros priemonių bei namų apyvokos padalinius nusprendė palikti JK. Akcijos bus ir toliau kotiruojamos abiejų šalių biržose, taip pat JAV, rašo Bloomberg.
Visus šiuos pakeitimus dar turės patvirtinti Unilever akcininkai Nyderlanduose ir JK, o planą ketinama pradėti įgyvendinti šių metų antroje pusėje.
Pernai Unilever atmetė JAV maisto pramonės milžinės Kraft Heinz susijungimo pasiūlymą. Pasak p. Pitkethly, Unilever persikėlimas į vieną bazę palengvins kompanijai susijungimų ir įsigijimų procesą.
Nyderlandų privalumai
Markas Rutte, Nyderlandų premjeras, praeityje yra dirbęs Unilever, o kompanijos vykdomasis vadovas Paulas Polmanas olandas. Ponas Rutte, siekdamas padidinti šalies patrauklumą tarptautiniams investuotojams, yra pateikęs pasiūlymą atsisakyti dividendų apmokestinimo.
nuotrauka::1left
Analitikų teigimu, Nyderlandų įstatymai, reglamentuojantys sandorius, užtikrina didesnę apsaugą nuo nepalankių perėmimų nei JK teisės aktai, kadangi Nyderlanduose reikalaujama atsižvelgti ir į darbuotojų, ne tik akcininkų, interesus.
Unilever sprendimas palankus Europos Sąjungai, kadangi bendrovė po Brexit lieka ES teritorijoje. Unilever tai suteiks galimybę ir toliau naudotis ES bendrosios rinkos galimybėmis, nors p. Pitkethly tikina, kad sprendimo priežastys kitos.
Tai istorinis žingsnis, tikrai nesusijęs su Brexit. Kodėl ne? Todėl, kad tai mūsų ilgalaikė projekcija, 30, 50-čiai metų, teigė Unilever finansų vadovas.
Kaip ir pati kompanija aiškiai įvardijo, jos sprendimas perkelti nedidelį darbo vietų skaičių į korporacijos būstinę į Nyderlandus yra ilgalaikio bendrovės restruktūrizavimo plano dalis, nesusijusi su JK pasitraukimu iš ES, pareiškime teigė JK vyriausybės verslo departamentas.
Unilever JK turi apie 7.300 darbuotojų, Nyderlanduose 3.100. Daugumai pozicijų permainos neturės įtakos, teigia bendrovė.
Unilever portfelyje Knorr, Lipton, Domestos, Dove, Rexona ir kiti maisto, asmens higienos, namų apyvokos produktų prekės ženklai.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti