Seimo politikai neigiamai vertina savo pačių sprendimą dėl Basčio

Seimo politikų dauguma reiškia nusivylimą tuo, kad parlamentarams nepavyko užtikrinti pakankamai balsų, kuriais būtų panaikintas parlamentaro Mindaugui Basčio mandatas.
Antradienį Seimo plenariniame posėdyje buvo surengta apkalta p. Basčiui, kurį Konstitucinis Teismas (KT) pripažino pažeidus Konstituciją ir sulaužius duotą priesaiką. Slapto balsavimo metu 72 Seimo nariai iš 128-ių dalyvavusių balsavime parėmė apkaltą, bet norint panaikinti parlamentaro mandatą reikia, kad už tai balsuotų ne mažiau kaip 85 Seimo nariai.
Viktoras Pranckietis, Seimo pirmininkas, pareiškė neslepiantis nusivylimo tokiu Seimo sprendimu: Tokia balsavimo dėl Mindaugo Basčio Seimo nario mandato panaikinimo pabaiga yra tiesiog nepateisinama. Tai įrodo, kad asmeniniai žmonių, kurie atstovauja Lietuvai, interesai peržengė viešąjį interesą. Seimo nario mandatas lieka rankose žmogaus, kuris nuslėpė ryšius, turinčius reikšmės valstybės paslapčių saugumui ir dėl kurių KT pripažino, jog jis vienareikšmiškai prarado valstybės pasitikėjimą. Gėda. Griežtai smerkiu tokius balsavimo rezultatus.
Premjeras Saulius Skvernelis VŽ užsiminė irgi esąs nusivylęs tokiu Seimo sprendimu. Vyriausybės vadovas neabejoja, kad tai turės neigiamos įtakos dabartinio parlamento reputacijai.
Opozicinių konservatorių ir liberalų atstovai mano, kad toks Seimo sprendimas galėjo būti padiktuotas didžiausiosios valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos vidinio apsisprendimo. Atkreipkite dėmesį šiai frakcijai leista balsuoti kaip nori, o ką tai reiškia? Tai reiškia, kad frakcijoje buvo paskaičiuota, kiek turi sugadinti biuletenius, balsuoti prieš arba susilaikyti ir tokiu būdu neleisti suformuoti 85 Seimo narių balsų daugumos. Tad akivaizdus noras turėti sau ir savo daugumai itin lojalų žmogų. Maža to, tai akivaizdus dalies Seimo užvaldymas. Belieka tik apgailestauti dėl to. Bet visa atsakomybė neabejotinai tenka valdantiesiems, kalbėjo konservatorė Rasa Juknevičienė.
Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas sutiko, kad neatmestinas valdančiųjų vidinis susitarimas sužlugdyti balsavimą dėl p. Basčio pašalinimo iš Seimo. Dabar jau tampa akivaizdu, kad nebeturi prasmės kalbos apie galimą apkaltą valdantiesiems priklausančiam Artūrui Skardžiui šio Seimo reputacija ir taip nebuvo pati geriausia, o dabar ji dar labiau suprastėjo, teigė politikas.
Pats p. Bastys, žurnalistams trumpai komentuodamas Seimo sprendimą nepanaikinti jo mandato, teigė: Tie argumentai ir priekaištai, kurie buvo išsakyti mano atžvilgiu, neįtikino Seimo. Nemanau, kad būta mano veiksmų, kurie šiurkščiai pažeistų Konstituciją. Atvirkščiai Konstitucija man kaip Seimo nariui nedraudžia bendrauti su Lietuvos piliečiais. Būtų neatsakinga man užsitverti ir visiškai atsisakyti bet kokių bendravimų.
Ponas Bastys kaltintas, kad nuo Valstybės saugumo departamento bandė nuslėpti savo kontaktus su buvusiu KGB bendradarbiu Piotru Vojeika. Ponas Bastys savo kaltę griežtai neigė jis tikino, kad sąmoningai nieko nenuslėpė.
Kai kurie prieštaringai vertinami Seimo nariai neslėpė, kad stoja p. Basčio pusėn. Tikrai neparemsiu šitų neaiškių, pritemptų ir dešiniųjų radikalų inspiruojamų provokacinių kaltinimų, balsuosiu prieš juos, pareiškė Artūras Skardžius.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą