D. Trumpas gegužę susitiks su Šiaurės Korėjos lyderiu

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, po poros mėnesių suplanavo susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.
Reuters praneša, kad šią informaciją patvirtino Pietų Korėjos nacionalinio saugumo vadovas Chungs Eui-yongas.
Skelbiama, kad precedento neturintis susitikimas įvyks po Šiaurės Korėjos žodinio sutikimo atsisakyti branduolinių ambicijų.
Ponas Trumpas apie susitikimą jau paskelbė ir savo mėgstamoje platformoje Twitter paskyroje.
Susitikimas suplanuotas, lakoniškai rašo p. Trumpas.
Reuters duomenimis, p. Trumpas su Šiaurės Korėjos vadovu susitiks pastarojo kvietimu.
Susitikimas turėtų įvykti Pietų Korėjoje, kuri kol kas labai sėkmingai atlieka tarpininkės tarp JAV ir Šiaurės KOrėjos vaidmenį.
VŽ primena, kad į Žiemos olimpines žaidynes Pietų Korėjoje buvo atvykusi Kim Jong Uno sesuo, kuri maloniai šnekučiavosi su žaidynes stebėjusia Pietų Korėjos vadovybe.
Tačiau JAV ir Šiaurės Korėjos santykiuose pragiedrulių kol kas nedaug. Neseniai JAV apkaltino Šiaurės Korėją įvykdžius netikro Ki Jong Uno brolio žmogžudystę ir dar sugriežtino sankcijas šiai šaliai.
Beje, ketvirtadienį, po pranešimo apie suplanuotą p. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimą, JAV prezidentas pabrėžė, kad sankcijos nebus atšauktos tol, kol nebus tvirtų ir konkrečių susitarimų, jog Šiaurės Korėja atsisako branduolinių bandymų.
Iki šiol ji tokių yra atlikusi šešis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti