JAV verslo optimizmas dėl 2018-ųjų – rekordinis

JAV įmonių finansų vadovų lūkesčiai pasiekė aukštumas, tą lėmė Vašingtono administracijos sprendimas sumažinti mokesčius verslui.
Amerikos bendrovių finansų vadovų šalies ekonomikos pozityvus vertinimas šiemet pirmąjį ketvirtį padidėjo 2,6 punkto ir pasiekė 71,2 punkto, tai aukščiausias vertinimas nuo 1996 m., kuomet buvo pradėtas skaičiuoti šis indeksas, skelbia agentūra Bloomberg, remdamasi Duke universiteto verslo mokyklos ataskaita ir leidiniu CFO Magazine.
Du trečdaliai finansų vadovų sako, kad verslo mokesčių reforma padeda jų įmonėms. 36% apklaustųjų teigiamą reformos poveikį apibūdina kaip vidutinį arba didelį.
Didesnis verslininkų optimizmas yra susijęs su neseniai įgyvendinta įmonių mokesčių reforma, apklausos rezultatus komentavo Johnas Grahamas, Duke universiteto profesorius.
Anksčiau buvusių analizių rezultatai rodo, kad finansų vadovų optimizmo indeksas yra gana tikslus matas, rodantis ateities ekonominį augimą ir naujų darbo vietų kūrimą. 2018-ieji atrodo daug žadantys metai, sakė p. Grahamas.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas gruodį pasirašė respublikonų paremtą įsakymą, kuriuo mokesčiai verslui mažinami nuo 35% iki 21%, žemiau nei pasaulinis kompanijų apmokestinimo vidurkis (22,5%).
44% JAV įmonių planuoja didinti atlyginimus labiau, nei būtų juos didinusios nesumažinus mokesčių.
38% apklaustų įmonių ketina sukurti daugiau darbo vietų, 31% kompanijų padidins grynųjų pinigų atsargas. 28% finansų vadovų įmonėse, kuriose numatyti pensijų kaupimo planai, planuoja didinti įmokas į pensijų fondus.
Dešimtys JAV kompanijų, įskaitant mažmenininkę Walmart, paskelbė didinsiančios darbuotojams atlyginimus ir priedus iškart po to, kai buvo paskelbta apie mažėjančius mokesčius. Vis dėlto mokesčių mažinimo kritikai teigė, kad reforma naudinga įmonių akcininkams, o ne darbuotojams.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą