Verslininkams nusibodo konferencijos „apie orą“ – nori realios naudos

Publikuota: 2018-02-07
Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius Augutis Kučinskas
Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius Augutis Kučinskas

Dažnas verslo atstovas apsilankęs konferencijoje jaučiasi ne tik negavęs reikalingos praktinės informacijos, bet net ir gautą teorinę medžiagą pamiršta per keletą dienų. Paaiškėjo, kad konferencijų dalyviams svarbiausia gauti praktinių įrankių, – tokios išvados padarytos apklausus Lietuvos verslininkus. Konferencijų rengėjai netruko į jas atsižvelgti – pristato pirmąją Lietuvoje praktinę konferenciją įmonių vadovams bei savininkams „Business Tools 2018“ ir siūlo realią naudą jos dalyviams.

Kokia tai nauda? Paprastai konferencijose pranešimus skaito įvairių įmonių atstovai, kurie dalijasi savo sėkmės istorijomis. Tačiau, kas pasiteisino vienoje įmonėje, nebūtinai pasiteisins kitoje. Neretai profesionalūs lektoriai konsultantai, kurie kasdien gilinasi į skirtingų įmonių situacijas ir jas konsultuoja spręsdami įvairias problemas, gali suteikti daugiau realios naudos.

Koncentruodamiesi į realią naudą konferencijos „Business Tools“ organizatoriai paprašė pranešėjų pasidalinti ne tik sukaupta patirtimi ir patarimais, bet ir praktiniais verslo įrankiais, kuriuos renginio dalyviai savo įmonėse galėtų naudoti jau kitą dieną. 

Sukurtas naujas konferencijų formatas

Konferencijos organizatorius Augutis Kučinskas kartu su komanda praėjusiais metais specialiai aplankė daugiau nei 20 verslo renginių.

„Mes taip pat esame smulkus verslas, todėl dažnai lankomės įvairiuose verslo renginiuose, tikėdamiesi ten gauti reikiamų žinių ar naudingų kontaktų. Tačiau po kurio laiko pastebėjome, kad šie renginiai neduoda realios naudos, kaip sakoma – jie „apie orą“. Kadangi mes ir patys jau 7 metus organizuojame mokymus (sukūrė ir vysto Verslokursai.lt, aut. pastaba), nusprendėme į tai pažiūrėti iš profesionalios pusės – pradėjome lankytis konferencijose, kad atsirinktume, kas jose naudinga, ką galime padaryti geriau“, – sako praktinės konferencijos organizatorius.

Tirdami konferencijų rinką organizatoriai įsitikino, kad visas vykstančias konferencijas būtų galima suskirstyti į kelias kategorijas. Vienose pasakojamos sėkmės istorijos, kitose – apie ateities technologijas, dirbtinį intelektą, robotizaciją. „Tokių pranešimų paklausyti įdomu, tačiau didžiajai daugumai Lietuvos verslininkų, ypač smulkiųjų, tai nėra aktualu. Kitaip sakant, tokie pranešimai neduoda verslui praktiškai jokios naudos“, – sako p. Kučinskas.

Organizatorių įžvalgas patvirtino ir daugiau kaip 100 apklaustų verslininkų. „Daugelis jų teigia, kad konferencijose išgirsta vieną kitą įdomų pranešimą. Tačiau po kurio laiko jų pasiteiravus, ar pavyko iš praėjusios konferencijos kuo nors pasinaudoti savo kasdienėje veikloje, beveik visi atsakė, kad realiai nieko nepanaudojo“, – atskleidžia p. Kučinskas.

Išanalizavę surinktą informaciją mokymų organizatoriai nusprendė sukurti kokybiškai naują verslo renginį, kuris jos dalyviams duotų realios naudos. „Dviračio neišradome, bet gerokai patobulinome esamą. Dabar belieka išmokyti verslininkus juo naudotis“, – juokauja p. Kučinskas. 

Realios verslininkų istorijos lėmė temas

Verslokursai.lt platformos, vienijančios daugiau nei 5.000 narių, atlikta apklausa padėjo išsiaiškinti, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria smulkaus ir vidutinio verslo vadovai. Atsižvelgdami į apklausos rezultatus konferencijos organizatoriai programą sudėliojo taip, kad ši suteiktų realios naudos, padėtų spręsti verslui kylančias problemas.

„Prieš kurį laiką „Verslo žiniose“ perskaitėm istoriją apie verslininką, kuris turėjo 7 parduotuvių tinklą, tačiau dėl įvairių konkurencinių aplinkybių visas jas teko uždaryti. Pasikalbėję su „OVC Consulting“ konsultante Viktorija Matusevičiūte supratome, kad tokį verslą, greičiausiai, buvo galima ne tik išsaugoti, bet ir sėkmingai vystyti panaudojant „Design thinking“ metodikas“, – sako konferencijos organizatorius.

Nemaža dalis kalbintų verslininkų, ypač regionuose, skundžiasi, kad labai sunku ne tik įdarbinti gerų darbuotojų, bet darosi vis sunkiau apskritai sulaukti tinkamų CV. Tai „Business Tools“ organizatoriai vertina kaip aktualią problemą, kuriai išspręsti pakvietė personalo atrankos specialistą iš „People Link“.

Beveik visi kalbinti verslininkai akcentavo tai, be ko neišgyventų joks verslas, – tai pardavimų didinimas. Ką ir kaip daryti, kad pardavimai didėtų, paprašyti pasidalinti „TMD Partners“, kurie specializuojasi pardavimų didinimo srityje.

Kiti klausimai, kuriuos verslininkai nurodė kaip aktualiausius: kaip smulkiam ir vidutiniam verslui pasinaudoti ES parama, kaip savo produktams ar paslaugoms nustatyti geriausią kainą, kaip sistematizuoti savo verslą, kad įmonė veiktų kaip nestringantis mechanizmas, o vadovui netektų jos prižiūrėti 24 valandas per parą.

„Mums ir konferencijos dalyviams labai svarbu, kad kiekviena išvardinta tema konferencijos pranešėjai parengė po praktinį įrankį, kuriuo pasidalins konferencijoje“, – priminė p. Kučinskas. 

[infogram id="a0da6253-142d-42fe-8215-7eaf715ee84b" prefix="xEB" format="interactive" title="Verslo aplinka: Verslininkams aktualiausi klausimai"]

Labiausiai nuvertintas networkingo potencialas

Networkingas arba naujų ryšių mezgimas ir palaikymas yra beveik kiekvieno verslo renginio dalis, paprastai vykstanti per pertraukas ir po pranešimų. Apklausus verslininkus paaiškėjo, kad dažniausiai networkingui skirtas laikas išnaudojamas neefektyviai.

Ponas Kučinskas atkreipia dėmesį, kad networkingas yra madingas žodis, tačiau tik nedaugelis žino, kaip teisingai ir efektyviai tai daryti, todėl networkingo galimybės realybėje dažnai neišnaudojamos.

Nors, praktiškai, visų konferencijų aprašymuose yra numatytas laikas networkingui, tačiau retai kada būna sudaromos specialios sąlygos naudingų pažinčių užmezgimui. Dažniausiai organizatoriai nesiima koordinuoti šio proceso ir palieką jį savieigai. O dalyviai taip pat nežino kaip elgtis, jie nėra edukuojami, todėl iš networkingo negauna tiek naudos, kiek galėtų.

Ponas Kučinskas įsitikinęs, kad palyginus, kaip networkingas organizuojamas užsienyje, ir kas vyksta Lietuvoje, tampa akivaizdu, jog konferencijų organizatoriai tam neskiria dėmesio. Viskas, ką dauguma organizatorių padaro, tai po pranešimų pakviečia visus „pabendrauti“, tačiau pasaulyje jau seniai naudojami keli pasiteisinę networkingo formatai.

„Išanalizavę įvarius pasaulyje veikiančius networkingo modelius pasirinkome, mūsų galva, labiausiai tinkamą verslo renginių dalyviams. Trumpas, iki 30 sekundžių, prisistatymas scenoje leidžia atkreipti dalyvių dėmesį. O susidomėję dalyviai vėliau gali prieiti prie jūsų stendo ir tikslingai užmegzti pažintį. Kaip rodo pasaulinė praktika, tai efektyviau nei kalbinti atsitiktinius dalyvius“, – teigia „Business Tools“ organizatorius.

Organizatoriai į konferenciją „Business Tools 2018“ vasario 28 d. planuoja pritraukti 400 verslininkų ir vadovų, todėl renginiui pasirinktas „Vilnius Grand Resort“ konferencijų centras.

Išsami renginio programa ir pranešėjų sąrašas skelbiami http://svvkonferencija.lt/

FOTOGALERIJA Konferencijos „Business Tools 2018“ pranešėjai (11 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Partijų susitarimas dėl gynybos finansavimo nelaidojamas

Opoziciniai konservatoriai ragina premjerą prisiimti politinę lyderystę, derinant atnaujintą parlamentinių...

Liberalai įvardijo savo kandidatus į prezidentus

Liberalų sąjūdžio valdyba įvardijo 7 partijos skyrių ir narių iki vasario pradžios siūlytus pretendentus būti...

Tik laimingieji NT plėtotojai gaus 20% sąskaitą, kiti mokės 100% Premium 1

Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojams nerimą keliantys planuojami pokyčiai juda tolyn. Verslininkai perspėja,...

JAV Senate sutarta dėl dviejų metų biudžeto, išlaidos augs 300 mlrd.

Dviejų JAV partijų Senato lyderiai pademonstravo gana retą vienybę, sutarę dėl biudžeto artimiausiems...

Valdžios sprendimai - „po stalu“

Vakarykštis ministrų kabineto posėdis galėtų būti vienu iš Vyriausybės vadovo blogosios valdymo praktikos...

„Enerstenos grupę“ pasivijo geri darbai iš praeities Premium 1

„Enerstenos grupė“ rengia galimybių studiją, kaip Filipinuose esančią „Philip Morris“ gamyklą efektyviai...

Pramonė
06:00
Daugiabučių kiemai virsta parkais Rėmėjo turinys 2

Kaip yra pastebėjęs V. Čerčilis, mes formuojame pastatus, tačiau vėliau jie formuoja mus. Pastarųjų metų...

Valstybės įstaigų bendrąsias funkcijas centralizuos Finansų ministerijoje 2

Nuo šių metų kovo Finansų ministerijoje turėtų atsirasti Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras, kuriame bus...

Verslo aplinka
2018.02.07
Valdantieji pakeitė 27 VVĮ vadovus, norintieji likti – keitė partijas 4

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos dominuojama valdančioji dauguma po 2016 m. Seimo rinkimų vadovus pakeitė...

Verslo aplinka
2018.02.07
Klaipėda užsimojo tapti Baltijos regiono mėlynosios ekonomikos centru 14

25.000 naujų darbo vietų, 2.000 naujų įmonių, 1,5 mlrd. Eur naujų investicijų, 200% išaugęs eksportas, 40.000...

Verslo aplinka
2018.02.07
Vyriausybė palaimino planus papildomai apmokestinti NT plėtotojus 8

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Žemės įstatymo 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui, kuris numato...

Statyba ir NT
2018.02.07
Panaikinta keli šimtai neužimtų pareigybių 1

Ministerijose ir joms pavaldžiose įstaigose panaikinama bemaž 600 neužimtų pareigybių. Tai sudaro vos 1% nuo...

Verslo aplinka
2018.02.07
EK: vėstantį eksportą Lietuvoje kompensuos suaktyvėjusios investicijos 3

Dėl tikėtinai mažėsiančių eksporto ir vartojimo Europos Komisija (EK) Lietuvai prognozuoja kiek mažesnį nei...

Pramonė
2018.02.07
Vilniaus šių metų biudžete nebeliko deficito 13

Šių metų Vilniaus miesto biudžetas bus subalansuotas – pajamos ir išlaidos sieks 622,2 mln. Eur. Nemenka...

Verslo aplinka
2018.02.07
Valdžia Vokietijoje – su didžiulėmis Merkel nuolaidomis, kurios keis ES politiką Premium 2

Dvi didžiausios Vokietijos partijos nutraukė daugiau nei keturis mėnesius trukusią politinę nežinią šalyje...

Verslo aplinka
2018.02.07
Paskirtas naujasis Duomenų apsaugos inspekcijos vadovas 2

Naujuoju Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktoriumi tapo 30-metis teisininkas Raimondas...

Verslo aplinka
2018.02.07
Lenkijos paramos šeimai politika stumia jaunas moteris iš darbo rinkos Premium 1

Jaunų moterų profesinis aktyvumas Lenkijoje nukrito iki žemiausio lygio per pastaruosius du dešimtmečius,...

Verslo aplinka
2018.02.07
Tarnybinės etikos sargai išteisino aplinkos ministrą 1

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) konstatavo, kad aplinkos ministras Kęstutis Navickas nepažeidė...

Verslo aplinka
2018.02.07
Schulzas gaus užsienio reikalų ministro portfelį

Vokietijos socialdemokratai SPD ir krikščionys demokratai CDU/CSU derėdamiesi dėl Didžiosios koalicijos jau...

Verslo aplinka
2018.02.07
Į Vokietiją grįžta „Didžioji koalicija“

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vadovaujami konservatoriai baigė derybas dėl koalicijos su...

Verslo aplinka
2018.02.07

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau