Verslininkams nusibodo konferencijos „apie orą“ – nori realios naudos

Publikuota: 2018-02-07
Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius Augutis Kučinskas
Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius Augutis Kučinskas

Dažnas verslo atstovas apsilankęs konferencijoje jaučiasi ne tik negavęs reikalingos praktinės informacijos, bet net ir gautą teorinę medžiagą pamiršta per keletą dienų. Paaiškėjo, kad konferencijų dalyviams svarbiausia gauti praktinių įrankių, – tokios išvados padarytos apklausus Lietuvos verslininkus. Konferencijų rengėjai netruko į jas atsižvelgti – pristato pirmąją Lietuvoje praktinę konferenciją įmonių vadovams bei savininkams „Business Tools 2018“ ir siūlo realią naudą jos dalyviams.

Kokia tai nauda? Paprastai konferencijose pranešimus skaito įvairių įmonių atstovai, kurie dalijasi savo sėkmės istorijomis. Tačiau, kas pasiteisino vienoje įmonėje, nebūtinai pasiteisins kitoje. Neretai profesionalūs lektoriai konsultantai, kurie kasdien gilinasi į skirtingų įmonių situacijas ir jas konsultuoja spręsdami įvairias problemas, gali suteikti daugiau realios naudos.

Koncentruodamiesi į realią naudą konferencijos „Business Tools“ organizatoriai paprašė pranešėjų pasidalinti ne tik sukaupta patirtimi ir patarimais, bet ir praktiniais verslo įrankiais, kuriuos renginio dalyviai savo įmonėse galėtų naudoti jau kitą dieną. 

Sukurtas naujas konferencijų formatas

Konferencijos organizatorius Augutis Kučinskas kartu su komanda praėjusiais metais specialiai aplankė daugiau nei 20 verslo renginių.

„Mes taip pat esame smulkus verslas, todėl dažnai lankomės įvairiuose verslo renginiuose, tikėdamiesi ten gauti reikiamų žinių ar naudingų kontaktų. Tačiau po kurio laiko pastebėjome, kad šie renginiai neduoda realios naudos, kaip sakoma – jie „apie orą“. Kadangi mes ir patys jau 7 metus organizuojame mokymus (sukūrė ir vysto Verslokursai.lt, aut. pastaba), nusprendėme į tai pažiūrėti iš profesionalios pusės – pradėjome lankytis konferencijose, kad atsirinktume, kas jose naudinga, ką galime padaryti geriau“, – sako praktinės konferencijos organizatorius.

Tirdami konferencijų rinką organizatoriai įsitikino, kad visas vykstančias konferencijas būtų galima suskirstyti į kelias kategorijas. Vienose pasakojamos sėkmės istorijos, kitose – apie ateities technologijas, dirbtinį intelektą, robotizaciją. „Tokių pranešimų paklausyti įdomu, tačiau didžiajai daugumai Lietuvos verslininkų, ypač smulkiųjų, tai nėra aktualu. Kitaip sakant, tokie pranešimai neduoda verslui praktiškai jokios naudos“, – sako p. Kučinskas.

Organizatorių įžvalgas patvirtino ir daugiau kaip 100 apklaustų verslininkų. „Daugelis jų teigia, kad konferencijose išgirsta vieną kitą įdomų pranešimą. Tačiau po kurio laiko jų pasiteiravus, ar pavyko iš praėjusios konferencijos kuo nors pasinaudoti savo kasdienėje veikloje, beveik visi atsakė, kad realiai nieko nepanaudojo“, – atskleidžia p. Kučinskas.

Išanalizavę surinktą informaciją mokymų organizatoriai nusprendė sukurti kokybiškai naują verslo renginį, kuris jos dalyviams duotų realios naudos. „Dviračio neišradome, bet gerokai patobulinome esamą. Dabar belieka išmokyti verslininkus juo naudotis“, – juokauja p. Kučinskas. 

Realios verslininkų istorijos lėmė temas

Verslokursai.lt platformos, vienijančios daugiau nei 5.000 narių, atlikta apklausa padėjo išsiaiškinti, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria smulkaus ir vidutinio verslo vadovai. Atsižvelgdami į apklausos rezultatus konferencijos organizatoriai programą sudėliojo taip, kad ši suteiktų realios naudos, padėtų spręsti verslui kylančias problemas.

„Prieš kurį laiką „Verslo žiniose“ perskaitėm istoriją apie verslininką, kuris turėjo 7 parduotuvių tinklą, tačiau dėl įvairių konkurencinių aplinkybių visas jas teko uždaryti. Pasikalbėję su „OVC Consulting“ konsultante Viktorija Matusevičiūte supratome, kad tokį verslą, greičiausiai, buvo galima ne tik išsaugoti, bet ir sėkmingai vystyti panaudojant „Design thinking“ metodikas“, – sako konferencijos organizatorius.

Nemaža dalis kalbintų verslininkų, ypač regionuose, skundžiasi, kad labai sunku ne tik įdarbinti gerų darbuotojų, bet darosi vis sunkiau apskritai sulaukti tinkamų CV. Tai „Business Tools“ organizatoriai vertina kaip aktualią problemą, kuriai išspręsti pakvietė personalo atrankos specialistą iš „People Link“.

Beveik visi kalbinti verslininkai akcentavo tai, be ko neišgyventų joks verslas, – tai pardavimų didinimas. Ką ir kaip daryti, kad pardavimai didėtų, paprašyti pasidalinti „TMD Partners“, kurie specializuojasi pardavimų didinimo srityje.

Kiti klausimai, kuriuos verslininkai nurodė kaip aktualiausius: kaip smulkiam ir vidutiniam verslui pasinaudoti ES parama, kaip savo produktams ar paslaugoms nustatyti geriausią kainą, kaip sistematizuoti savo verslą, kad įmonė veiktų kaip nestringantis mechanizmas, o vadovui netektų jos prižiūrėti 24 valandas per parą.

„Mums ir konferencijos dalyviams labai svarbu, kad kiekviena išvardinta tema konferencijos pranešėjai parengė po praktinį įrankį, kuriuo pasidalins konferencijoje“, – priminė p. Kučinskas. 

[infogram id="a0da6253-142d-42fe-8215-7eaf715ee84b" prefix="xEB" format="interactive" title="Verslo aplinka: Verslininkams aktualiausi klausimai"]

Labiausiai nuvertintas networkingo potencialas

Networkingas arba naujų ryšių mezgimas ir palaikymas yra beveik kiekvieno verslo renginio dalis, paprastai vykstanti per pertraukas ir po pranešimų. Apklausus verslininkus paaiškėjo, kad dažniausiai networkingui skirtas laikas išnaudojamas neefektyviai.

Ponas Kučinskas atkreipia dėmesį, kad networkingas yra madingas žodis, tačiau tik nedaugelis žino, kaip teisingai ir efektyviai tai daryti, todėl networkingo galimybės realybėje dažnai neišnaudojamos.

Nors, praktiškai, visų konferencijų aprašymuose yra numatytas laikas networkingui, tačiau retai kada būna sudaromos specialios sąlygos naudingų pažinčių užmezgimui. Dažniausiai organizatoriai nesiima koordinuoti šio proceso ir palieką jį savieigai. O dalyviai taip pat nežino kaip elgtis, jie nėra edukuojami, todėl iš networkingo negauna tiek naudos, kiek galėtų.

Ponas Kučinskas įsitikinęs, kad palyginus, kaip networkingas organizuojamas užsienyje, ir kas vyksta Lietuvoje, tampa akivaizdu, jog konferencijų organizatoriai tam neskiria dėmesio. Viskas, ką dauguma organizatorių padaro, tai po pranešimų pakviečia visus „pabendrauti“, tačiau pasaulyje jau seniai naudojami keli pasiteisinę networkingo formatai.

„Išanalizavę įvarius pasaulyje veikiančius networkingo modelius pasirinkome, mūsų galva, labiausiai tinkamą verslo renginių dalyviams. Trumpas, iki 30 sekundžių, prisistatymas scenoje leidžia atkreipti dalyvių dėmesį. O susidomėję dalyviai vėliau gali prieiti prie jūsų stendo ir tikslingai užmegzti pažintį. Kaip rodo pasaulinė praktika, tai efektyviau nei kalbinti atsitiktinius dalyvius“, – teigia „Business Tools“ organizatorius.

Organizatoriai į konferenciją „Business Tools 2018“ vasario 28 d. planuoja pritraukti 400 verslininkų ir vadovų, todėl renginiui pasirinktas „Vilnius Grand Resort“ konferencijų centras.

Išsami renginio programa ir pranešėjų sąrašas skelbiami http://svvkonferencija.lt/

FOTOGALERIJA Konferencijos „Business Tools 2018“ pranešėjai (11 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Ekonomistai: mokesčių reforma viduriniosios klasės nesustiprins Premium 5

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė savaitgalį patvirtino Seimo praėjusią savaitę priimtą mokesčių reformą.

Vokietijoje bręsta politinė krizė: atsistatydinti grasina vidaus reikalų ministras

Horstas Seehoferis, Vokietijos vidaus reikalų ministras, pareiškė norįs atsistatydinti dėl Angelos Merkel,...

VPT: Lietuvos savivaldybės permoka už perkamus ar išsinuomojamus automobilius 1

2015-2017 m. Lietuvos savivaldybės 56% automobilių pirko viešajame pirkime dalyvaujant tik vienam tiekėjui.

Transportas
11:21
Sukūrė būstus reikliems vietai ir kokybei Rėmėjo turinys

Nors šiandien naujos statybos gyvenamųjų namų pasiūla sostinėje yra ganėtinai didelė, vis tik jaučiamas...

Baigta Žemės ūkio ministerijos reforma

Žemės ūkio ministerijoje pirmadienį baigiasi šiek tiek daugiau nei šešis mėnesius trukusi reforma. Jos metu...

Vyriausybė žada neleisti Darbo kodekso fragmentuotų plėšymų Premium

Prieš metus įsigaliojęs naujasis Darbo kodeksas (DK) prisidėjo ne tik prie lankstesnių, bet ir...

Hiperinfliacijos indeksas Venesueloje pasiekė milijono ribą 4

Puodelis kavos Venesuelos sostinėje Karakase jau kainuoja milijoną bolivarų.

Verslo aplinka
2018.07.01
Briuselis perima šnipų sostinės vardą iš Vienos

Belgijos sostinė Briuselis jau yra didesnis šnipų lizdas už Austrijos sostinę Vieną, kuri garsėjo aktyviu...

Verslo aplinka
2018.07.01
Lietuva sieks, kad šriftas „Palemonas“ būtų „Microsoft“ programose 5

Lietuva sieks, kad originalus lietuviškas kompiuterinis šriftas „Palemonas“ būtų įtrauktas į programinės...

Verslo aplinka
2018.07.01
Iš skolininko atlyginimo bus galima išieškoti mažesnę dalį 10

Seimas šeštadienį priėmė Civilinio proceso kodekso pataisas, pagal kurias reikšmingai sumažinta iš skolininkų...

Verslo aplinka
2018.06.30
Seimas nuleido kartelę referendumui dėl dvigubos pilietybės 1

Seimas nuleido kartelę referendumui dėl dvigubą pilietybę leidžiančių Konstitucijos pataisų.

Verslo aplinka
2018.06.30
Patvirtinti BDAR reikalavimus įdiegiantys Lietuvos įstatymai

Nors jau prieš daugiau kaip mėnesį visoje Europos Sąjungoje įsigaliojo naujus reikalavimus duomenų apsaugos...

Verslo aplinka
2018.06.30
Valdančiųjų mėginimas pašalinti VRK narį nepavyko

Vilius Semeška, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Vyriausioje rinkimų komisijoje...

Verslo aplinka
2018.06.30
Skardžiaus apkaltos nebus: parlamentas pritarė komisijos išvadoms 6

Seimo nariai šeštadienį pritarė laikinosios komisijos išvadoms, kuriose sakoma, kad parlamentarui Artūrui...

Verslo aplinka
2018.06.30
Ligoninių tinklo pertvarka tik vargais negalais patvirtinta Seime

Nors opozicija boikotavo Vyriausybės pasiūlymų dėl valstybinių ligoninių tinklo optimizavimo priėmimą Seime,...

Verslo aplinka
2018.06.30
Kol valdžia reformuoja mokesčius, kapitalas balsuoja kojomis 10

Kol valdžia gražbyliavo apie būsimą mokesčių reformą, kuri Lietuvą turi paversti patraukliausia šalimi...

Verslo aplinka
2018.06.30
Prezidentė pasirašė mokesčių reformos įstatymus 4

Kaip ir žadėjo, prezidentė Dalia Grybauskaitė neatidėliojo Seimo priimtųjų mokesčių reformos įstatymų...

Verslo aplinka
2018.06.30
Vaistai atsiras ir parduotuvėse bei degalinėse 15

Kai kurie nereceptiniai vaistai nedidelėmis pakuotėmis nuo kitų metų galės atsirasti Lietuvos maisto prekių...

Verslo aplinka
2018.06.30
Įteisinta šeimos kortelė, suteiksianti nuolaidų daugiavaikėms šeimoms 3

Seimas šeštadienį įteisino Šeimos korteles - daugiavaikės šeimos su jomis turės teisę naudotis tam tikromis...

Verslo aplinka
2018.06.30
Migracijos politika turkmėniškai: iki 40 m. uždrausta išvykti iš šalies 14

Turkmėnija išsprendė migracijos problemą, uždrausdama gyventojams, nesulaukusiems 40 metų, išvykti iš šalies.

Pramonė
2018.06.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau