Verslininkams nusibodo konferencijos „apie orą“ – nori realios naudos

Publikuota: 2018-02-07
Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius Augutis Kučinskas
Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius Augutis Kučinskas

Dažnas verslo atstovas apsilankęs konferencijoje jaučiasi ne tik negavęs reikalingos praktinės informacijos, bet net ir gautą teorinę medžiagą pamiršta per keletą dienų. Paaiškėjo, kad konferencijų dalyviams svarbiausia gauti praktinių įrankių, – tokios išvados padarytos apklausus Lietuvos verslininkus. Konferencijų rengėjai netruko į jas atsižvelgti – pristato pirmąją Lietuvoje praktinę konferenciją įmonių vadovams bei savininkams „Business Tools 2018“ ir siūlo realią naudą jos dalyviams.

Kokia tai nauda? Paprastai konferencijose pranešimus skaito įvairių įmonių atstovai, kurie dalijasi savo sėkmės istorijomis. Tačiau, kas pasiteisino vienoje įmonėje, nebūtinai pasiteisins kitoje. Neretai profesionalūs lektoriai konsultantai, kurie kasdien gilinasi į skirtingų įmonių situacijas ir jas konsultuoja spręsdami įvairias problemas, gali suteikti daugiau realios naudos.

Koncentruodamiesi į realią naudą konferencijos „Business Tools“ organizatoriai paprašė pranešėjų pasidalinti ne tik sukaupta patirtimi ir patarimais, bet ir praktiniais verslo įrankiais, kuriuos renginio dalyviai savo įmonėse galėtų naudoti jau kitą dieną. 

Sukurtas naujas konferencijų formatas

Konferencijos organizatorius Augutis Kučinskas kartu su komanda praėjusiais metais specialiai aplankė daugiau nei 20 verslo renginių.

„Mes taip pat esame smulkus verslas, todėl dažnai lankomės įvairiuose verslo renginiuose, tikėdamiesi ten gauti reikiamų žinių ar naudingų kontaktų. Tačiau po kurio laiko pastebėjome, kad šie renginiai neduoda realios naudos, kaip sakoma – jie „apie orą“. Kadangi mes ir patys jau 7 metus organizuojame mokymus (sukūrė ir vysto Verslokursai.lt, aut. pastaba), nusprendėme į tai pažiūrėti iš profesionalios pusės – pradėjome lankytis konferencijose, kad atsirinktume, kas jose naudinga, ką galime padaryti geriau“, – sako praktinės konferencijos organizatorius.

Tirdami konferencijų rinką organizatoriai įsitikino, kad visas vykstančias konferencijas būtų galima suskirstyti į kelias kategorijas. Vienose pasakojamos sėkmės istorijos, kitose – apie ateities technologijas, dirbtinį intelektą, robotizaciją. „Tokių pranešimų paklausyti įdomu, tačiau didžiajai daugumai Lietuvos verslininkų, ypač smulkiųjų, tai nėra aktualu. Kitaip sakant, tokie pranešimai neduoda verslui praktiškai jokios naudos“, – sako p. Kučinskas.

Organizatorių įžvalgas patvirtino ir daugiau kaip 100 apklaustų verslininkų. „Daugelis jų teigia, kad konferencijose išgirsta vieną kitą įdomų pranešimą. Tačiau po kurio laiko jų pasiteiravus, ar pavyko iš praėjusios konferencijos kuo nors pasinaudoti savo kasdienėje veikloje, beveik visi atsakė, kad realiai nieko nepanaudojo“, – atskleidžia p. Kučinskas.

Išanalizavę surinktą informaciją mokymų organizatoriai nusprendė sukurti kokybiškai naują verslo renginį, kuris jos dalyviams duotų realios naudos. „Dviračio neišradome, bet gerokai patobulinome esamą. Dabar belieka išmokyti verslininkus juo naudotis“, – juokauja p. Kučinskas. 

Realios verslininkų istorijos lėmė temas

Verslokursai.lt platformos, vienijančios daugiau nei 5.000 narių, atlikta apklausa padėjo išsiaiškinti, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria smulkaus ir vidutinio verslo vadovai. Atsižvelgdami į apklausos rezultatus konferencijos organizatoriai programą sudėliojo taip, kad ši suteiktų realios naudos, padėtų spręsti verslui kylančias problemas.

„Prieš kurį laiką „Verslo žiniose“ perskaitėm istoriją apie verslininką, kuris turėjo 7 parduotuvių tinklą, tačiau dėl įvairių konkurencinių aplinkybių visas jas teko uždaryti. Pasikalbėję su „OVC Consulting“ konsultante Viktorija Matusevičiūte supratome, kad tokį verslą, greičiausiai, buvo galima ne tik išsaugoti, bet ir sėkmingai vystyti panaudojant „Design thinking“ metodikas“, – sako konferencijos organizatorius.

Nemaža dalis kalbintų verslininkų, ypač regionuose, skundžiasi, kad labai sunku ne tik įdarbinti gerų darbuotojų, bet darosi vis sunkiau apskritai sulaukti tinkamų CV. Tai „Business Tools“ organizatoriai vertina kaip aktualią problemą, kuriai išspręsti pakvietė personalo atrankos specialistą iš „People Link“.

Beveik visi kalbinti verslininkai akcentavo tai, be ko neišgyventų joks verslas, – tai pardavimų didinimas. Ką ir kaip daryti, kad pardavimai didėtų, paprašyti pasidalinti „TMD Partners“, kurie specializuojasi pardavimų didinimo srityje.

Kiti klausimai, kuriuos verslininkai nurodė kaip aktualiausius: kaip smulkiam ir vidutiniam verslui pasinaudoti ES parama, kaip savo produktams ar paslaugoms nustatyti geriausią kainą, kaip sistematizuoti savo verslą, kad įmonė veiktų kaip nestringantis mechanizmas, o vadovui netektų jos prižiūrėti 24 valandas per parą.

„Mums ir konferencijos dalyviams labai svarbu, kad kiekviena išvardinta tema konferencijos pranešėjai parengė po praktinį įrankį, kuriuo pasidalins konferencijoje“, – priminė p. Kučinskas. 

[infogram id="a0da6253-142d-42fe-8215-7eaf715ee84b" prefix="xEB" format="interactive" title="Verslo aplinka: Verslininkams aktualiausi klausimai"]

Labiausiai nuvertintas networkingo potencialas

Networkingas arba naujų ryšių mezgimas ir palaikymas yra beveik kiekvieno verslo renginio dalis, paprastai vykstanti per pertraukas ir po pranešimų. Apklausus verslininkus paaiškėjo, kad dažniausiai networkingui skirtas laikas išnaudojamas neefektyviai.

Ponas Kučinskas atkreipia dėmesį, kad networkingas yra madingas žodis, tačiau tik nedaugelis žino, kaip teisingai ir efektyviai tai daryti, todėl networkingo galimybės realybėje dažnai neišnaudojamos.

Nors, praktiškai, visų konferencijų aprašymuose yra numatytas laikas networkingui, tačiau retai kada būna sudaromos specialios sąlygos naudingų pažinčių užmezgimui. Dažniausiai organizatoriai nesiima koordinuoti šio proceso ir palieką jį savieigai. O dalyviai taip pat nežino kaip elgtis, jie nėra edukuojami, todėl iš networkingo negauna tiek naudos, kiek galėtų.

Ponas Kučinskas įsitikinęs, kad palyginus, kaip networkingas organizuojamas užsienyje, ir kas vyksta Lietuvoje, tampa akivaizdu, jog konferencijų organizatoriai tam neskiria dėmesio. Viskas, ką dauguma organizatorių padaro, tai po pranešimų pakviečia visus „pabendrauti“, tačiau pasaulyje jau seniai naudojami keli pasiteisinę networkingo formatai.

„Išanalizavę įvarius pasaulyje veikiančius networkingo modelius pasirinkome, mūsų galva, labiausiai tinkamą verslo renginių dalyviams. Trumpas, iki 30 sekundžių, prisistatymas scenoje leidžia atkreipti dalyvių dėmesį. O susidomėję dalyviai vėliau gali prieiti prie jūsų stendo ir tikslingai užmegzti pažintį. Kaip rodo pasaulinė praktika, tai efektyviau nei kalbinti atsitiktinius dalyvius“, – teigia „Business Tools“ organizatorius.

Organizatoriai į konferenciją „Business Tools 2018“ vasario 28 d. planuoja pritraukti 400 verslininkų ir vadovų, todėl renginiui pasirinktas „Vilnius Grand Resort“ konferencijų centras.

Išsami renginio programa ir pranešėjų sąrašas skelbiami http://svvkonferencija.lt/

FOTOGALERIJA Konferencijos „Business Tools 2018“ pranešėjai (11 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Keli šimtai pedagogų mitingavo prie Seimo 1

Tęsiantis pedagogų streikams dėl etatinio mokytojų apmokėjimo ir didesnių algų, penktadienio pavakare keli...

Verslo aplinka
2018.11.30
D. Tuskas: ES pratęs sankcijas Rusijai 3

Europos Sąjunga (ES) kitą mėnesį pratęs dabar taikomas ekonomines sankcijas Rusijai, G20 viršūnių susitikime...

Verslo aplinka
2018.11.30
D. Grybauskaitė abejoja dėl J. Petrauskienės darbo, ši nežada trauktis 19

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė abejojanti, ar švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė gebės...

Verslo aplinka
2018.11.30
A. Merkel dėl lėktuvo gedimo vėluoja į G20 4

Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, praleis pirmąją G20 susitikimo dieną, nes Vokietijos vyriausybės „Airbus“...

Verslo aplinka
2018.11.30
Išrinktas naujasis Teisėjų tarybos pirmininkas 2

Teisėjų taryba penktadienį naujuoju savo pirmininku išrinko Algimantą Valantiną, Apeliacinio teismo...

Verslo aplinka
2018.11.30
Melioracijos įrenginiams atstatyti – 17 mln. Eur

Visos savivaldybės, kurioms skirtas finansavimas, jau pasirašė sutartis su Valstybės žemės fondu dėl Europos...

Agroverslas
2018.11.30
Antru įverčiu BVP per ketvirtį traukėsi kiek mažiau 1

Antrasis trečiojo šių metų ketvirčio BVP įvertis anksčiau skelbtus ekonomikos augimo rodiklius pakoregavo į...

Verslo aplinka
2018.11.30
Per metus verslo nuotaika pagerėjo, per mėnesį – pablogėjo 

Verslo tendencijų tyrimo rezultatai rodo, kad ekonominių vertinimų rodiklis šį lapkritį buvo 5 – jis yra...

Verslo aplinka
2018.11.30
Išrinktas naujas Aplinkos apsaugos agentūros direktorius

Konkursą Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigoms užimti laimėjo Rimgaudas Špokas.

Vadyba
2018.11.30
Ukraina uždraudė rusams vyrams atvykti į šalį 14

Ukraina uždraudė Rusijos piliečiams vyrams nuo 16 iki 60 metų amžiaus atvykti į Ukrainą. Tokią informaciją...

Verslo aplinka
2018.11.30
LRT tyrimas: dalis Rusų aljanso narių nežino, kad yra jo nariai 1

LRT duomenimis, dalis parlamentarės Irinos Rozovos vadovaujamo Rusų aljanso narių nežino esantys jos nariai.

Verslo aplinka
2018.11.30
Neringos valdžia priešinasi pastatų Gintaro įlankoje pardavimui 4

Neringos miesto valdžia ketina prašyti Vyriausybės, kad būtų užkirstas kelias galimam valstybei priklausančio...

Statyba ir NT
2018.11.30
Prie starto - valdininkų išraustos duobės 4

Valdžios atstovai, grąžydami rankas dėl po 2020 m. Lietuvai sumažėsiančių ES paramos pinigų, nesugeba...

Pramonė
2018.11.30
Jei galėtų, iš šešėlio ištrauktų daugiau, bet pyragas, pasirodo, per mažas Premium 5

Ekonomistai regi bent tris paralelinės ekonomikos šaltinius, iš kurių kitąmet bus galima papildyti mokesčių...

Finansai
2018.11.30
D. Trumpas atšaukė susitikimą su V. Putinu

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, nusprendė atšaukti šeštadienį turėjusį įvykti susitikimą su Vladimiru...

Verslo aplinka
2018.11.29
JK pasitraukti iš ES neapsimoka 15

Jungtinė Karalystė (JK) bus ekonomiškai skurdesnė su bet kuriuo „Brexit“ susitarimu, palyginus su naryste...

Verslo aplinka
2018.11.29
Registrų centro pelnas augo, pajamos – mažėjo 2

Registrų centro (RC) pelnas šiemet augo iki 3,4 mln. Eur, pajamos sumenko iki 29 mln. Eur.

Verslo aplinka
2018.11.29
Savivaldybėms kitąmet pažadėta ne mažiau lėšų nei šiemet

Centrinė valdžia žada, kad daugiau kaip du trečdaliai savivaldybių gaus pakankamas kompensacijas iš valstybės...

Verslo aplinka
2018.11.29
Buvęs D. Trumpo advokatas prisipažino melavęs Kongresui 2

Donaldo Trumpo, JAV prezidento, buvęs advokatas Michaelas Cohenas netikėtai ketvirtadienį pasirodė Niujorko...

Verslo aplinka
2018.11.29
STT sulaikė papirkimu įtariamą Raseinių tarybos narį R. Zubielą

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai ketvirtadienį sulaikė Raseinių tarybos narį Romaldą Zubielą,...

Verslo aplinka
2018.11.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau