Verslininkams nusibodo konferencijos „apie orą“ – nori realios naudos

Publikuota: 2018-02-07
Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius Augutis Kučinskas
Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius Augutis Kučinskas

Dažnas verslo atstovas apsilankęs konferencijoje jaučiasi ne tik negavęs reikalingos praktinės informacijos, bet net ir gautą teorinę medžiagą pamiršta per keletą dienų. Paaiškėjo, kad konferencijų dalyviams svarbiausia gauti praktinių įrankių, – tokios išvados padarytos apklausus Lietuvos verslininkus. Konferencijų rengėjai netruko į jas atsižvelgti – pristato pirmąją Lietuvoje praktinę konferenciją įmonių vadovams bei savininkams „Business Tools 2018“ ir siūlo realią naudą jos dalyviams.

Kokia tai nauda? Paprastai konferencijose pranešimus skaito įvairių įmonių atstovai, kurie dalijasi savo sėkmės istorijomis. Tačiau, kas pasiteisino vienoje įmonėje, nebūtinai pasiteisins kitoje. Neretai profesionalūs lektoriai konsultantai, kurie kasdien gilinasi į skirtingų įmonių situacijas ir jas konsultuoja spręsdami įvairias problemas, gali suteikti daugiau realios naudos.

Koncentruodamiesi į realią naudą konferencijos „Business Tools“ organizatoriai paprašė pranešėjų pasidalinti ne tik sukaupta patirtimi ir patarimais, bet ir praktiniais verslo įrankiais, kuriuos renginio dalyviai savo įmonėse galėtų naudoti jau kitą dieną. 

Sukurtas naujas konferencijų formatas

Konferencijos organizatorius Augutis Kučinskas kartu su komanda praėjusiais metais specialiai aplankė daugiau nei 20 verslo renginių.

„Mes taip pat esame smulkus verslas, todėl dažnai lankomės įvairiuose verslo renginiuose, tikėdamiesi ten gauti reikiamų žinių ar naudingų kontaktų. Tačiau po kurio laiko pastebėjome, kad šie renginiai neduoda realios naudos, kaip sakoma – jie „apie orą“. Kadangi mes ir patys jau 7 metus organizuojame mokymus (sukūrė ir vysto Verslokursai.lt, aut. pastaba), nusprendėme į tai pažiūrėti iš profesionalios pusės – pradėjome lankytis konferencijose, kad atsirinktume, kas jose naudinga, ką galime padaryti geriau“, – sako praktinės konferencijos organizatorius.

Tirdami konferencijų rinką organizatoriai įsitikino, kad visas vykstančias konferencijas būtų galima suskirstyti į kelias kategorijas. Vienose pasakojamos sėkmės istorijos, kitose – apie ateities technologijas, dirbtinį intelektą, robotizaciją. „Tokių pranešimų paklausyti įdomu, tačiau didžiajai daugumai Lietuvos verslininkų, ypač smulkiųjų, tai nėra aktualu. Kitaip sakant, tokie pranešimai neduoda verslui praktiškai jokios naudos“, – sako p. Kučinskas.

Organizatorių įžvalgas patvirtino ir daugiau kaip 100 apklaustų verslininkų. „Daugelis jų teigia, kad konferencijose išgirsta vieną kitą įdomų pranešimą. Tačiau po kurio laiko jų pasiteiravus, ar pavyko iš praėjusios konferencijos kuo nors pasinaudoti savo kasdienėje veikloje, beveik visi atsakė, kad realiai nieko nepanaudojo“, – atskleidžia p. Kučinskas.

Išanalizavę surinktą informaciją mokymų organizatoriai nusprendė sukurti kokybiškai naują verslo renginį, kuris jos dalyviams duotų realios naudos. „Dviračio neišradome, bet gerokai patobulinome esamą. Dabar belieka išmokyti verslininkus juo naudotis“, – juokauja p. Kučinskas. 

Realios verslininkų istorijos lėmė temas

Verslokursai.lt platformos, vienijančios daugiau nei 5.000 narių, atlikta apklausa padėjo išsiaiškinti, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria smulkaus ir vidutinio verslo vadovai. Atsižvelgdami į apklausos rezultatus konferencijos organizatoriai programą sudėliojo taip, kad ši suteiktų realios naudos, padėtų spręsti verslui kylančias problemas.

„Prieš kurį laiką „Verslo žiniose“ perskaitėm istoriją apie verslininką, kuris turėjo 7 parduotuvių tinklą, tačiau dėl įvairių konkurencinių aplinkybių visas jas teko uždaryti. Pasikalbėję su „OVC Consulting“ konsultante Viktorija Matusevičiūte supratome, kad tokį verslą, greičiausiai, buvo galima ne tik išsaugoti, bet ir sėkmingai vystyti panaudojant „Design thinking“ metodikas“, – sako konferencijos organizatorius.

Nemaža dalis kalbintų verslininkų, ypač regionuose, skundžiasi, kad labai sunku ne tik įdarbinti gerų darbuotojų, bet darosi vis sunkiau apskritai sulaukti tinkamų CV. Tai „Business Tools“ organizatoriai vertina kaip aktualią problemą, kuriai išspręsti pakvietė personalo atrankos specialistą iš „People Link“.

Beveik visi kalbinti verslininkai akcentavo tai, be ko neišgyventų joks verslas, – tai pardavimų didinimas. Ką ir kaip daryti, kad pardavimai didėtų, paprašyti pasidalinti „TMD Partners“, kurie specializuojasi pardavimų didinimo srityje.

Kiti klausimai, kuriuos verslininkai nurodė kaip aktualiausius: kaip smulkiam ir vidutiniam verslui pasinaudoti ES parama, kaip savo produktams ar paslaugoms nustatyti geriausią kainą, kaip sistematizuoti savo verslą, kad įmonė veiktų kaip nestringantis mechanizmas, o vadovui netektų jos prižiūrėti 24 valandas per parą.

„Mums ir konferencijos dalyviams labai svarbu, kad kiekviena išvardinta tema konferencijos pranešėjai parengė po praktinį įrankį, kuriuo pasidalins konferencijoje“, – priminė p. Kučinskas. 

[infogram id="a0da6253-142d-42fe-8215-7eaf715ee84b" prefix="xEB" format="interactive" title="Verslo aplinka: Verslininkams aktualiausi klausimai"]

Labiausiai nuvertintas networkingo potencialas

Networkingas arba naujų ryšių mezgimas ir palaikymas yra beveik kiekvieno verslo renginio dalis, paprastai vykstanti per pertraukas ir po pranešimų. Apklausus verslininkus paaiškėjo, kad dažniausiai networkingui skirtas laikas išnaudojamas neefektyviai.

Ponas Kučinskas atkreipia dėmesį, kad networkingas yra madingas žodis, tačiau tik nedaugelis žino, kaip teisingai ir efektyviai tai daryti, todėl networkingo galimybės realybėje dažnai neišnaudojamos.

Nors, praktiškai, visų konferencijų aprašymuose yra numatytas laikas networkingui, tačiau retai kada būna sudaromos specialios sąlygos naudingų pažinčių užmezgimui. Dažniausiai organizatoriai nesiima koordinuoti šio proceso ir palieką jį savieigai. O dalyviai taip pat nežino kaip elgtis, jie nėra edukuojami, todėl iš networkingo negauna tiek naudos, kiek galėtų.

Ponas Kučinskas įsitikinęs, kad palyginus, kaip networkingas organizuojamas užsienyje, ir kas vyksta Lietuvoje, tampa akivaizdu, jog konferencijų organizatoriai tam neskiria dėmesio. Viskas, ką dauguma organizatorių padaro, tai po pranešimų pakviečia visus „pabendrauti“, tačiau pasaulyje jau seniai naudojami keli pasiteisinę networkingo formatai.

„Išanalizavę įvarius pasaulyje veikiančius networkingo modelius pasirinkome, mūsų galva, labiausiai tinkamą verslo renginių dalyviams. Trumpas, iki 30 sekundžių, prisistatymas scenoje leidžia atkreipti dalyvių dėmesį. O susidomėję dalyviai vėliau gali prieiti prie jūsų stendo ir tikslingai užmegzti pažintį. Kaip rodo pasaulinė praktika, tai efektyviau nei kalbinti atsitiktinius dalyvius“, – teigia „Business Tools“ organizatorius.

Organizatoriai į konferenciją „Business Tools 2018“ vasario 28 d. planuoja pritraukti 400 verslininkų ir vadovų, todėl renginiui pasirinktas „Vilnius Grand Resort“ konferencijų centras.

Išsami renginio programa ir pranešėjų sąrašas skelbiami http://svvkonferencija.lt/

FOTOGALERIJA Konferencijos „Business Tools 2018“ pranešėjai (11 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Ar tikrai verslas valdžiai priešas? 2

Jei pavyktų perkrauti valdžios ir verslo santykius ir atversti juose naują puslapį, išloštų visi, o...

Pramonė
2018.03.31
Mažiesiems Rusijos aludariams kiša produkcijos skaitiklius

Rusijos valdininkai sumanė įpareigoti mažas alaus daryklas įsirengti skaitiklius, matuojančius pagaminto...

Agroverslas
2018.03.31
Trumpas pareiškė, kad patrauks JAV pajėgas iš Sirijos 16

JAV prezidentas Donaldas Trumpas vėl nemaloniai nustebino pasaulį ir JAV diplomatijos korpusą. Prezidentas...

Verslo aplinka
2018.03.30
Rusiją atstovavimu užsienyje lenkia tik JAV, Kinija ir Prancūzija 4

Diplomatų išsiuntimo iš Rusijos ir Maskvos atsakomųjų veiksmų skandalas paskatino apžvelgti šalių atstovavimo...

Verslo aplinka
2018.03.30
Rusijos atsakas į Vakarų bausmę: akis už akį 14

„Financial Times“ suskaičiavo, kad Rusija išprašys 150 Vakarų diplomatų ir uždarys JAV konsulatą Sankt...

Verslo aplinka
2018.03.30
„Utenos trikotažas“ dividendų nemokės

AB „Utenos trikotažas“ valdyba nusprendė neskirti lėšų dividendų už 2017 m. akcininkams išmokėjimui dėl...

Rinkos
2018.03.30
Rusijos atsakymas Lietuvai: išsiunčia tris diplomatus 21

Linas Linkevičius, šalies užsienio reikalų ministras, paskelbė apie atsakomuosius Rusijos veiksmus Lietuvai.

Verslo aplinka
2018.03.30
Verslo pirkimų Kinijoje ypatumai Premium

Kinija yra niuansų ir beprotiško verslumo šalis, kurioje „gamykla“ gali atsirasti per vieną dieną, o...

Technologijos
2018.03.30
ES pirmininkaujanti Bulgarija: Rusijos diplomatų neišsiųsime, „palaikysime dialogą“ su Maskva 5

Bulgarija neišsiųs Rusijos diplomatų, prisijungdama prie kitų valstybių atsako į prieš dvigubą agentą...

Verslo aplinka
2018.03.30
Grybauskaitės susitikimo su Trumpu temos – saugumas ir energetika 6

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kitą savaitę kelias dienas lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose, kartu su...

Verslo aplinka
2018.03.30
„Skaitmeninius mokesčius“ maišo su žemėmis: esą pakenks pačiai ES Premium

Apyvartos mokestis technologijų milžinėms, vos daugiau nei prieš savaitę pristatytas Europos Komisijos (EK),...

Verslo aplinka
2018.03.30
Į miškus taikosi nomenklatūra: į aukštus postus pretenduoja buvę urėdai Premium 1

Tarp pretendentų vadovauti VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) regioniniams padaliniams yra ir buvusių...

Agroverslas
2018.03.30
Į Lietuvą – dvigubai galingesnis TUI srautas 5

Praėjusiais metais tiesioginių užsienio investicijų (TUI) srautas Lietuvoje sudarė 528,3 mln. Eur ir,...

Verslo aplinka
2018.03.30
FTB domėjosi Trumpo planais su Putino rėmėju statyti viešbutį Rygoje

2010-aisiais verslininkų grupė, į kurią įėjo turtingas Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, rėmėjas, ėmėsi...

Verslo aplinka
2018.03.30
Viena ranka beldžiasi į ES, kita – skambina Putinui Premium 4

Briuselis yra pasiryžęs atverti duris Vakarų Balkanų valstybėms, o pirmosios eilėje – Serbija ir Juodkalnija...

Verslo aplinka
2018.03.30
Paslaugų sektoriuje sparčiausiai augo telekomunikacijų ir IT eksportas

Pernai metų ketvirtajame ketvirtyje sparčiausiai – net 63,5%, lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus,...

Verslo aplinka
2018.03.30
Kauno LEZ reikmėms išperka dar 143 ha Premium 8

Sparčiai investuotojais užsipildanti Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ) iki šių metų pabaigos galės...

Pramonė
2018.03.30
Apnuodytos Julijos Skripal būklė pagerėjo 6

Jungtinės Karalystės ligoninė, kurioje gydomi apnuodytas dvigubas agentas Sergejus Skripalis ir jo dukra...

Verslo aplinka
2018.03.30
„Aconitum“ savininkės R. Balanaškienės portretas: iš televizijos į farmaciją 4

„Kartais manęs paklausia, ar aš nebijau, juk galbūt atskleidžiu komercines paslaptis. Tuomet sakau – nebijau,...

Laisvalaikis
2018.03.30
Vyriausybė tikina: padėti pagrindai vykdyti struktūrines reformas 1

Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė tvirtina, kad 2017-aisiais buvo padėti pagrindai šiemet ir...

Verslo aplinka
2018.03.30

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau