Verslininkams nusibodo konferencijos „apie orą“ – nori realios naudos

Publikuota: 2018-02-07
Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius Augutis Kučinskas
Konferencijos „Business Tools 2018“ organizatorius Augutis Kučinskas

Dažnas verslo atstovas apsilankęs konferencijoje jaučiasi ne tik negavęs reikalingos praktinės informacijos, bet net ir gautą teorinę medžiagą pamiršta per keletą dienų. Paaiškėjo, kad konferencijų dalyviams svarbiausia gauti praktinių įrankių, – tokios išvados padarytos apklausus Lietuvos verslininkus. Konferencijų rengėjai netruko į jas atsižvelgti – pristato pirmąją Lietuvoje praktinę konferenciją įmonių vadovams bei savininkams „Business Tools 2018“ ir siūlo realią naudą jos dalyviams.

Kokia tai nauda? Paprastai konferencijose pranešimus skaito įvairių įmonių atstovai, kurie dalijasi savo sėkmės istorijomis. Tačiau, kas pasiteisino vienoje įmonėje, nebūtinai pasiteisins kitoje. Neretai profesionalūs lektoriai konsultantai, kurie kasdien gilinasi į skirtingų įmonių situacijas ir jas konsultuoja spręsdami įvairias problemas, gali suteikti daugiau realios naudos.

Koncentruodamiesi į realią naudą konferencijos „Business Tools“ organizatoriai paprašė pranešėjų pasidalinti ne tik sukaupta patirtimi ir patarimais, bet ir praktiniais verslo įrankiais, kuriuos renginio dalyviai savo įmonėse galėtų naudoti jau kitą dieną. 

Sukurtas naujas konferencijų formatas

Konferencijos organizatorius Augutis Kučinskas kartu su komanda praėjusiais metais specialiai aplankė daugiau nei 20 verslo renginių.

„Mes taip pat esame smulkus verslas, todėl dažnai lankomės įvairiuose verslo renginiuose, tikėdamiesi ten gauti reikiamų žinių ar naudingų kontaktų. Tačiau po kurio laiko pastebėjome, kad šie renginiai neduoda realios naudos, kaip sakoma – jie „apie orą“. Kadangi mes ir patys jau 7 metus organizuojame mokymus (sukūrė ir vysto Verslokursai.lt, aut. pastaba), nusprendėme į tai pažiūrėti iš profesionalios pusės – pradėjome lankytis konferencijose, kad atsirinktume, kas jose naudinga, ką galime padaryti geriau“, – sako praktinės konferencijos organizatorius.

Tirdami konferencijų rinką organizatoriai įsitikino, kad visas vykstančias konferencijas būtų galima suskirstyti į kelias kategorijas. Vienose pasakojamos sėkmės istorijos, kitose – apie ateities technologijas, dirbtinį intelektą, robotizaciją. „Tokių pranešimų paklausyti įdomu, tačiau didžiajai daugumai Lietuvos verslininkų, ypač smulkiųjų, tai nėra aktualu. Kitaip sakant, tokie pranešimai neduoda verslui praktiškai jokios naudos“, – sako p. Kučinskas.

Organizatorių įžvalgas patvirtino ir daugiau kaip 100 apklaustų verslininkų. „Daugelis jų teigia, kad konferencijose išgirsta vieną kitą įdomų pranešimą. Tačiau po kurio laiko jų pasiteiravus, ar pavyko iš praėjusios konferencijos kuo nors pasinaudoti savo kasdienėje veikloje, beveik visi atsakė, kad realiai nieko nepanaudojo“, – atskleidžia p. Kučinskas.

Išanalizavę surinktą informaciją mokymų organizatoriai nusprendė sukurti kokybiškai naują verslo renginį, kuris jos dalyviams duotų realios naudos. „Dviračio neišradome, bet gerokai patobulinome esamą. Dabar belieka išmokyti verslininkus juo naudotis“, – juokauja p. Kučinskas. 

Realios verslininkų istorijos lėmė temas

Verslokursai.lt platformos, vienijančios daugiau nei 5.000 narių, atlikta apklausa padėjo išsiaiškinti, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria smulkaus ir vidutinio verslo vadovai. Atsižvelgdami į apklausos rezultatus konferencijos organizatoriai programą sudėliojo taip, kad ši suteiktų realios naudos, padėtų spręsti verslui kylančias problemas.

„Prieš kurį laiką „Verslo žiniose“ perskaitėm istoriją apie verslininką, kuris turėjo 7 parduotuvių tinklą, tačiau dėl įvairių konkurencinių aplinkybių visas jas teko uždaryti. Pasikalbėję su „OVC Consulting“ konsultante Viktorija Matusevičiūte supratome, kad tokį verslą, greičiausiai, buvo galima ne tik išsaugoti, bet ir sėkmingai vystyti panaudojant „Design thinking“ metodikas“, – sako konferencijos organizatorius.

Nemaža dalis kalbintų verslininkų, ypač regionuose, skundžiasi, kad labai sunku ne tik įdarbinti gerų darbuotojų, bet darosi vis sunkiau apskritai sulaukti tinkamų CV. Tai „Business Tools“ organizatoriai vertina kaip aktualią problemą, kuriai išspręsti pakvietė personalo atrankos specialistą iš „People Link“.

Beveik visi kalbinti verslininkai akcentavo tai, be ko neišgyventų joks verslas, – tai pardavimų didinimas. Ką ir kaip daryti, kad pardavimai didėtų, paprašyti pasidalinti „TMD Partners“, kurie specializuojasi pardavimų didinimo srityje.

Kiti klausimai, kuriuos verslininkai nurodė kaip aktualiausius: kaip smulkiam ir vidutiniam verslui pasinaudoti ES parama, kaip savo produktams ar paslaugoms nustatyti geriausią kainą, kaip sistematizuoti savo verslą, kad įmonė veiktų kaip nestringantis mechanizmas, o vadovui netektų jos prižiūrėti 24 valandas per parą.

„Mums ir konferencijos dalyviams labai svarbu, kad kiekviena išvardinta tema konferencijos pranešėjai parengė po praktinį įrankį, kuriuo pasidalins konferencijoje“, – priminė p. Kučinskas. 

[infogram id="a0da6253-142d-42fe-8215-7eaf715ee84b" prefix="xEB" format="interactive" title="Verslo aplinka: Verslininkams aktualiausi klausimai"]

Labiausiai nuvertintas networkingo potencialas

Networkingas arba naujų ryšių mezgimas ir palaikymas yra beveik kiekvieno verslo renginio dalis, paprastai vykstanti per pertraukas ir po pranešimų. Apklausus verslininkus paaiškėjo, kad dažniausiai networkingui skirtas laikas išnaudojamas neefektyviai.

Ponas Kučinskas atkreipia dėmesį, kad networkingas yra madingas žodis, tačiau tik nedaugelis žino, kaip teisingai ir efektyviai tai daryti, todėl networkingo galimybės realybėje dažnai neišnaudojamos.

Nors, praktiškai, visų konferencijų aprašymuose yra numatytas laikas networkingui, tačiau retai kada būna sudaromos specialios sąlygos naudingų pažinčių užmezgimui. Dažniausiai organizatoriai nesiima koordinuoti šio proceso ir palieką jį savieigai. O dalyviai taip pat nežino kaip elgtis, jie nėra edukuojami, todėl iš networkingo negauna tiek naudos, kiek galėtų.

Ponas Kučinskas įsitikinęs, kad palyginus, kaip networkingas organizuojamas užsienyje, ir kas vyksta Lietuvoje, tampa akivaizdu, jog konferencijų organizatoriai tam neskiria dėmesio. Viskas, ką dauguma organizatorių padaro, tai po pranešimų pakviečia visus „pabendrauti“, tačiau pasaulyje jau seniai naudojami keli pasiteisinę networkingo formatai.

„Išanalizavę įvarius pasaulyje veikiančius networkingo modelius pasirinkome, mūsų galva, labiausiai tinkamą verslo renginių dalyviams. Trumpas, iki 30 sekundžių, prisistatymas scenoje leidžia atkreipti dalyvių dėmesį. O susidomėję dalyviai vėliau gali prieiti prie jūsų stendo ir tikslingai užmegzti pažintį. Kaip rodo pasaulinė praktika, tai efektyviau nei kalbinti atsitiktinius dalyvius“, – teigia „Business Tools“ organizatorius.

Organizatoriai į konferenciją „Business Tools 2018“ vasario 28 d. planuoja pritraukti 400 verslininkų ir vadovų, todėl renginiui pasirinktas „Vilnius Grand Resort“ konferencijų centras.

Išsami renginio programa ir pranešėjų sąrašas skelbiami http://svvkonferencija.lt/

FOTOGALERIJA Konferencijos „Business Tools 2018“ pranešėjai (11 nuotr.)

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Ar jau esame pasirengę atvirai ir skaidriai kalbėti apie darbo užmokestį? 3

Lietuviams kalbėti apie atlygį dar tikrai nedrąsu. Tačiau poreikis gerinti darbuotojų patirtį – motyvuoti bei...

Vadyba
17:44
Daliai parduotuvių dirbant per Velykas, Seime vėl inicijuojamas draudimas 2

Kai kuriems prekybos tinklams ketinant dirbti pirmąją Velykų dieną, Seimo nariai žada grįžti prie įstatymo...

Paslaugos
15:30
Už ekstremistinį turinį JAV milžinams Europoje grės baudos iki 4% apyvartos

Europos Parlamentas (EP) pritarė pasiūlymui bausti tokias įmones kaip „Facebook“, „Google“ ir „Twitter“ net...

Paslaugos
14:47
Apklausos Ukrainos prezidento rinkimuose lengvą pergalę pranašauja V. Zelenskiui Premium

Naujausia sociologų grupės „Reiting“ atlikta apklausa rodo, kad antrame prezidento rinkimų ture ukrainiečiai...

Reitingų lentelėje į pirmą vietą pakilo I. Šimonytė 15

Konservatorių kandidatė prezidento rinkimuose Ingrida Šimonytė pakilo į pirmąją reitingų lentelės poziciją,...

Kijevo stadione Ukrainos kandidatų į prezidentus šou

Kandidatai į Ukrainos prezidentus – dabartinis šalies vadovas Petro Porošenka ir favoritu laikomas...

Verslo aplinka
2019.04.19
Rusija uždraudė naftos ir jos produktų eksportą į Ukrainą 13

Rusija uždraudė į Ukrainą eksportuoti rusišką naftą ir jos produktus, o angliES eksportas galimas tik gavus...

Pramonė
2019.04.19
Dėl ataskaitos detalių Demokratų partija reikalauja R. Muellerio viešo liudijimo

JAV Demokratų partija nori, kad JAV specialusis tyrėjas Robertas Muelleris, kuris ketvirtadienį po 22...

Verslo aplinka
2019.04.19
Konkurencijos taryba: „Gazprom“ turto išieškojimas yra sudėtingas 1

Rusijos dujų koncernui „Gazprom“ jau beveik 5 metus nesumokant Lietuvai 42 mln. Eur baudos, šaliai kol kas...

Pramonė
2019.04.19
Teisme liudijanti L. Graužinienė: pelno mokesčio pataisos neatitiko ES direktyvos  1

Loreta Graužinienė, buvusi Seimo pirmininkė, sako, kad parlamente 2015 m. svarstytas Pelno mokesčio įstatymo...

Verslo aplinka
2019.04.19
V. Mazuronis: esu tas, kurį galima vadinti „eurorealistu“ Premium

Prezidentas turėtų savo autoritetu užtikrinti valstybės pažangą ir reformų vykdymą , bet jis neturėtų kištis...

Verslo aplinka
2019.04.19
Kandidatų prezidentus debatuose – Estijos ir Rusijos vadovų susitikimo vertinimas 8

Kandidatai į Lietuvos prezidentus nesutaria, ar vakarykštis Estijos prezidentės vizitas į Maskvą buvo...

Dviguba pilietybė: malonė ar norma? 54

Iki referendumo, kuriame piliečiai spręs dėl dvigubos pilietybės galimybės, liko apie tris savaites, tačiau...

Verslo aplinka
2019.04.19
JAV ir ES užsitaisė prekybos ginklus Premium

JAV ir Europos Sąjunga (ES) pradėjo detalų pasiruošimo planą, kuriuo viena kitos pro­dukcijai galėtų įvesti...

Verslo aplinka
2019.04.19
V. Vasiliauskas: iš spintos bus traukiami „Snoro“ ir Ūkio banko skeletai Premium 42

Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas, VŽ teigia, įsitikinęs, kad Stasio Jakeliūno,...

Finansai
2019.04.19
JAV paviešintas R. Mullerio tyrimas 1

Ketvirtadienį JAV Teisingumo departamentas paviešino suredaguotą ataskaitą, parengtą po specialiojo tyrėjo...

Verslo aplinka
2019.04.18
Naujausiuose advokatų reitinguose – „Cobalt“ šuolis ir lyderių rokiruotė Premium 7

Dviejų autoritetingų tarptautinių teisės žinynų sudarytuose 2019 m. Lietuvos advokatų kontorų reitinguose...

Paslaugos
2019.04.18
Estijos prezidentė: susitikimas su Putinu buvo labai geras 1

„Tai buvo labai geras susitikimas. Daug kalbėjome sunkiomis temomis, ypač sudėtingais momentais reiškėme...

Verslo aplinka
2019.04.18
„Sweco Lietuva“ gavo užsakymą projektuoti kariuomenės objektus

Krašto apsaugos ministerija (KAM) ir NATO Paramos ir pirkimų agentūra (angl. NSPA) pasirašė beveik 1,3 mln.

Statyba ir NT
2019.04.18
V. Adamkus prisipažino, kad balsuos už G. Nausėdą 31

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus pripažino gegužės mėnesį prezidento rinkimuose balsuosiąs už...

Verslo aplinka
2019.04.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau