Nerado nusikaltimo renkant „Lietuvos energijos“ Stebėtojų tarybą

Publikuota: 2018-01-12
Dalius Misiūnas, tuometinis „Lietuvos energijos“ vadovas, pasitraukė pradėjus tyrimą, kuris dabar nutrauktas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Dalius Misiūnas, tuometinis „Lietuvos energijos“ vadovas, pasitraukė pradėjus tyrimą, kuris dabar nutrauktas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Generalinė prokuratūra nutraukė praėjusių metų rugsėjį pradėtą tyrimą dėl galimai paviešintos įslaptintos informacijos apie kandidatus į tuomet rinktą „Lietuvos energijos“ Stebėtojų tarybą.

„Bylą kontroliuojančio prokuroro sprendimu, ikiteisminis tyrimas, kurio metu buvo siekiama nustatyti, ar pateikus Finansų ministerijai įslaptintą informaciją, buvo padaryta nusikalstama veika, nutrauktas?“, – VŽ raštu atsiųstame komentare teigia Generalinės prokuratūros atstovai.

Įvertinus ikiteisminio tyrimo metu gautą informaciją konstatuota, kad „tyrimo metu negauta duomenų, galinčių neginčytinai patvirtinti, kad su įslaptintu dokumentu bei jame esančia tarnybine paslaptimi susipažino asmenys, kurie tokios teisės neturi“. Taip pat negauta ir objektyvių duomenų apie tai, kad kuris nors Finansų ministerijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas būtų padarę neteisėtus veiksmus, kuriais būtų atskleista tarnybinė paslaptis.

Vykstant šiam ikiteisminiam tyrimui Finansų ministerijoje taip pat buvo atliktas tarnybinio nusižengimo tyrimas. Jo metu nustatyta, kad vienas Dokumentų valdymo skyriaus darbuotojas padarė tarnybinį pažeidimą ir už tai buvo nubaustas papeikimu. Tarnybinio tyrimo metu nebuvo patvirtinta, kad darbuotojas būtų atskleidęs tarnybinę paslaptį.

Iš pareigų pasitraukė Dalius Misiūnas

Prokuratūros tyrimas buvo pradėtas po to, kai STT praėjusių metų rugsėjį nustatė, kad Finansų ministerijai pateikta įslaptinta informacija apie vieną iš kandidatų į „Lietuvos energijos“ Stebėtojų tarybą galimai buvo neteisėtai atskleista asmenims, kurie neturėjo teisės su tokia informacija susipažinti.

Šio tyrimo metu kaip liudininkas apklaustas Dalius Misiūnas, tuometinis „Lietuvos energijos“ vadovas. Jis vėliau atsistatydino, palydėtas finansų ministro Viliaus Šapokos teiginiais apie „mestą šešėlį“ ir įmonių valdymo skaidrumą.

„Kalbame apie strateginę įmonę, todėl ji turi būti valdoma ypač skaidriai ir į atsiradusias abejones reaguojama jautriai ir greitai. Pastaruoju metu viešoje erdvėje kilo daug klausimų. Ir nors ne į visus juos šiandien galime atsakyti, vyksta įvairūs tyrimai – šešėlis mestas, todėl turime nedelsiant pradėti jį sklaidyti“, - tąkart sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Pono Misiūno keturių metų vadovavimo kadencija „Lietuvos energijoje“ baigėsi dar 2017 m. liepą, tačiau Finansų ministerija užtruko ieškodama savo valdomos bendrovės Stebėtojų tarybos narių. Šie turėjo rinkti įmonės valdybą, o pastaroji – savo pirmininką ir generalinį direktorių.

„Kadencija yra pasibaigusi dar liepos mėnesį, kol kas naujai valdybai atranka nėra vykdoma, atsiranda visokių interpretacijų ir spekuliacijų, aš norėdamas, kad tie visi dalykai būtų išsklaidyti, ir užtikrinti, kad atranka bus skaidri ir tvarkinga, priėmiau tokį sprendimą. Mano „Lietuvos energijos“ projektas iš esmės baigtas“, – tuomet teigė p. Misiūnas.

Kandidatų į bendrovės valdybą atranka vyksta šiuo metu, tikimasi, kad ji bus baigta ir valdyba suformuota iki sausio mėnesio pabaigos.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau