Vyriausybė pritarė valstybės įmonių pertvarkos planui

Trečiadienį Vyriausybės pasitarime pritarta klausimui dėl valstybės įmonių (VĮ) pertvarkos plano. Tiesa, atidėtas VĮ Indėlių ir investicijų draudimas likimo svarstymas.
Nerijus Rudaitis, Ūkio ministerijos kancleris, VŽ teigė, kad esminių pokyčių pritariant planui nebuvo priimta.
Esminių pokyčių, palyginti su praėjusia savaite, projekte nebuvo padaryta. Tik Finansų ministerijos prašymu priimtas sprendimas iki 2018 m. pabaigos atidėti sprendimus dėl VĮ Indėlių ir investicijų draudimas, nes per šiuos metus yra laukiama Europos Komisijos naujo reglamento dėl indėlių draudimo, vadovaujantis juo ir bus apsispręsta, ką daryti su šia VĮ, kalbėjo p. Rudaitis.
Pasak jo, pritarta, kad VĮ juridinį statusą po pertvarkos išlaikys tik 5 iš 68 bendrovių: Registrų centras, Regitra, Valstybinė miškų urėdija (sujungus 42 miškų urėdijas ir VĮ Miškotvarkos institutą), viena energetikos įmonė (prie VĮ Ignalinos atominės elektrinės prijungus VĮ Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūrą) ir viena žemės ūkio įmonė (sujungus VĮ Žemės ūkio ir kaimo verslo centrą su VĮ distancinių tyrimų ir geoinformatikos centru GIS-centras).
Ūkio ministerijos pranešime spaudai pabrėžiama, kad pagal planą 11 VĮ bus pertvarkyta į akcines bendroves ar uždarąsias akcines bendroves, 5 likviduota, o jų funkcijoms atlikti bus įsteigtos 5 viešosios įstaigos, o 5 VĮ išlaikys šią teisinę formą.
Anot pranešimo, 11 VĮ bus pertvarkytos į akcines bendroves ar uždarąsias akcines bendroves: VĮ Oro navigacija, VĮ Lietuvos oro uostai, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, VĮ Vidaus vandens kelių direkcija, VĮ Kelių priežiūra (sujungtos 11 kelių priežiūros įmonių), VĮ Turto bankas, VĮ Pieno tyrimai, VĮ Valstybinis žemės fondas, VĮ Mašinų bandymo stotis, VĮ Visagino energija, VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centras.
Sutarta, kad 4 įmonės būtų likviduotos, jų funkcijas atliks viešosios įstaigos VĮ Lietuvos naftos produktų reguliavimo agentūrą nuspręsta jungti su VĮ Energetikos agentūra, viešąja įstaiga taip pat taptų VĮ Lietuvos prabavimo rūmai, VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų reguliavimo agentūra, rašoma pranešime.
Šiuo metu 11 kelių priežiūros įmonių jau yra sujungta į vieną valstybės įmonę. Nuo sausio 8 d. į vieną VĮ sujungtos 42 miškų urėdijos ir VĮ Miškotvarkos institutas, tad dabar veikia 26 VĮ, priduriama jame.
Ponas Rudaitis VŽ teigė, kad pertvarkos siūlymai dėl VĮ Infostruktūra ir VĮ Mūsų amatai bus pateikti iki š. m. vidurio, dėl VĮ Indėlių ir investicijų draudimas metų pabaigoje.
VŽ rašė, kad Oro navigacija, Lietuvos oro uostai, Klaipėdos jūrų uosto direkcija, Vidaus vandenų kelių direkcija ir Kelių priežiūra dar iki šių metų pabaigos turėtų būti pertvarkytos į akcines bendroves (AB), o Finansų ministerijos valdomą Turto banką paversti AB planuojama iki 2024 m.
Pertvarkyti valstybės valdomas įmones (VVĮ), įskaitant valstybės įmonių reorganizaciją į akcines bendroves, Lietuva įsipareigojo pagal narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) rekomendacijas, siekiant, kad VVĮ būtų valdomos efektyviau, duotų didesnę grąžą mokesčių mokėtojams.
Be to, Lietuva įsipareigojo depolitizuoti VVĮ, numatant, kad valdybose nuo 2018 m. neliks viceministrų, ministro patarėjų, o juos pakeis nepriklausomi valdybų nariai, kurių valdybose turės būti daugiau nei pusė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti