Suspenduotos Moldovos prezidento Dodono galios

Moldovos Konstitucinis teismas suspendavo Igorio Dodono, šalies prezidento, įgaliojimus.
Į teismą kreipėsi valdančioji Demokratų partija, prašydama priimti tokį sprendimą, nes prezidentas dar kartą nepatvirtino naujų ministrų į proeuropietišką Pavelo Filipo vyriausybę.
Prezidentas tvirtino, kad kandidatai neatitiko reikalavimų, o kai kurie iš jų tiesiogiai ar netiesiogiai dalyvavo skandale, susijusiame su bankų turto grobstymu, kai iš jų buvo pavogta per 1 mlrd. USD lėšų.
Pakeisti ministrus vyriausybėje buvo nuspręsta 2017-ųjų gruodžio 19-ąją. Prezidentas tuomet pritarė šešių kabineto narių atsistatydinimui. Tačiau kitą dieną p. Dodonas atsisakė pritarti naujų ministrų skyrimui. Gruodžio 28-ąją jis dar kartą patvirtino tokį savo sprendimą. Tuomet valdančioji partija kreipėsi į Konstitucinį teismą su prašymu suspenduoti prezidento galias. Tai yra jau ne pirmas kartas, kai Moldovoje imamasi tokių priemonių.
Moldovos Konstitucija nurodo, kad jeigu prezidento postas yra neužimtas arba jo galios yra suspenduotos, laikinai prezidento pareigas eina parlamento pirmininkas arba premjeras.
Pats prezidentas Dodonas antradienį nepripažino tokio teismo sprendimo.
Teismas dar kartą patvirtino savo, kaip paklusnaus politinio instrumento, o ne konstitucinio organo, įvaizdį. Tai yra gėdingas ir apgailėtinas valstybės, kuri vadina save demokratine, nuopuolis, rašė politikas socialiniame tinkle Facebook.
Simpatijų Maskvai neslepiantis politikas dažnai konfliktuoja su proeuropietiška šalies vyriausybe.
2018-ųjų lapkritį šalyje vyks parlamento rinkimai, kuriuose prezidento Dodono socialistų partija mėgins užsitikrinti daugumą ir parlamente. Dar iki tol šalies parlamentarai mėgins šalies Konstitucijai nurodyti integraciją į Vakarų organizacijas kaip strateginį valstybės tikslą. Pernai gruodį Moldovos Konstitucinis teismas nurodė, kad tokios pataisos neprieštarauja svarbiausiam šalies dokumentui.
Jos anksčiausiai gali būti priimtos šių metų kovo 12-ąją. Prezidentas Dodonas žadėjo daryti viską, kas įmanoma, kad konstitucinė pataisa nebūtų priimta.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti