Suregistruos visus nuomininkus ir benamius

Žmonės, kurie neturi galimybės deklaruoti tikrosios gyvenamosios vietos, nuo 2018 m. pradžios turėtų būti įtraukti į nedeklaravusių asmenų apskaitą.
Tai numatantį naują Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymą ketvirtadienį priėmė Seimas už balsavo 92 parlamentarai, prieš nebuvo nei vieno, susilaikė 20.
Naujoji apskaita po Naujųjų metų švenčių pakeis baigiančią galioti gyventojų registraciją prie savivaldybių.
Naują įstatymo redakciją teikusi Vyriausybė tikisi, kad apskaita leis sužinoti realią žmogaus gyvenamąją vietą, nors jis ten nėra deklaravęs gyvenamosios vietos. Į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą bus įtraukiami benamiai, asmenys, kurie dėl nuo jų nepriklausančių priežasčių negali deklaruoti savo gyvenamosios vietos, pvz., kai nuomojamo buto savininkas nesutinka to padaryti ir panašiais atvejais.
Į asmenų apskaitą gyventojai bus įrašomi ne ilgiau kaip vieneriems metams. Po to, jeigu situacija nepasikeis, vėl teks kreiptis į deklaravimo įstaigą, kad atnaujintų įrašą.
Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu apie 65.000 žmonių yra deklaravę gyvenamąją vietą prie savivaldybių. Nuo 2018 m. sausio 1 d. šis deklaravimas netenka teisinės galios, todėl jeigu nebūtų priimta nauja įstatymo redakcija, visi šie asmenys nebegalėtų gauti jokių išmokų, pašalpų iš savivaldybės.
Seimo pranešime spaudai apie priimtąjį įstatymą teigiama, kad juo supaprastinamas gyvenamosios vietos deklaravimas ir nustatoma galimybė asmenims, kurie dėl ne nuo jų priklausančių priežasčių negali deklaruoti savo gyvenamosios vietos.
Į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, jeigu jie nėra deklaravę gyvenamosios vietos, pagal priimtąjį įstatymą bus įtraukiami:
- benamiai ne ilgesniam kaip 12 mėn. laikotarpiui pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie faktiškai gyvena;
- asmenys, kurie buvo globojami (rūpinami) vaikų globos institucijose ar šeimynose, kai jie išleidžiami iš vaikų globos institucijos arba palieka šeimyną, ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie gyvena;
- asmenys, kuriems teismo nutartimi paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, šių priemonių taikymo laikotarpiu pagal savivaldybę, kurios teritorijoje buvo paskutinė asmens deklaruota gyvenamoji vieta;
- asmenys, laikomi tardymo izoliatoriuose ir pataisos įstaigose, visą buvimo šiose įstaigose laikotarpį pagal savivaldybę, kurios teritorijoje buvo paskutinė asmens deklaruota gyvenamoji vieta arba kurios teritorijoje jie gyveno iki suėmimo arba bausmės atlikimo;
- užsieniečiai, kuriems Užsieniečių teisinės padėties įstatymo nustatyta tvarka suteiktas prieglobstis Lietuvoje, Lietuvos valstybės paramos integracijai teikimo laikotarpiu pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie gyvena;
- asmenys, kurie dėl ne nuo jų priklausančių priežasčių negali deklaruoti savo gyvenamosios vietos toje savivaldybėje, kurioje gyvena, ne ilgesniam kaip 12 mėn. laikotarpiui ? pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie gyvena, kai deklaravimo įstaigai pateikia informaciją arba duomenis, pagrindžiančius jų ekonominius, socialinius ar asmeninius interesus toje savivaldybėje.
Nustatyta, kad deklaravimo įstaiga ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo prašymo įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą gavimo dienos praneša patalpos ar pastato savininkui ar bendraturčiui apie tai, kad jam priklausančios patalpos ar pastato adresas yra nurodytas kaip vieta, kurioje faktiškai dažniausiai gyvena šiame prašyme nurodytas asmuo.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti