Valstybės tarnybos reforma perkeliama į kitus metus

Vyriausybė nesuskubo dar šiemet baigti valstybės tarnybos pertvarkos svarstymo ji perkeliama į kitus metus. Seimas debatų dėl šios reformos imsis tik pavasarį.
Trečiadienį ministrų kabineto uždarame pasitarime pradėtas nagrinėti Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ilgai rengtas naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymo projektas, numatantis nuo 2019 m. pradėti esminę valstybės tarnybos reformą, kuri būtų vykdoma palaipsniui, keliais etapais.
Tačiau po neilgų diskusijų Vyriausybės posėdžių salėje nuspręsta dar pašlifuoti projektą ir prie jo grįžti jau kitąmet sausio mėnesį vyksiančiuose kabineto pasitarimuose.
Pasitarimo metu ir finansų ministras, ir premjeras atkreipė dėmesį, kad įgyvendinant naują įstatymą reikia išvengti bet kokių papildomų milijonų skyrimo iš biudžeto. Mes patikinome, kad taip ir bus. Nors jeigu naujasis Valstybės tarnybos įstatymas būtų pritaikytas dabartiniam valstybės tarnautojų skaičiui, reikėtų bent 47 mln. Eur papildomų lėšų, tačiau vykdant reformą pats valdininkų skaičius mažės bent 7-8%, o greičiausiai ir dar labiau, todėl tų papildomų lėšų tikrai neprireiks. Valstybės tarnybos reformai nereikės skirti nei vieno papildomo euro, VŽ trečiadienį sakė Eimutis Misiūnas, vidaus reikalų ministras.
Po to, kai Vyriausybė pritars naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymui, jis bus atiduotas Seimui svarstyti ir priimti. Tai tikriausiai įvyks tik parlamento pavasario sesijoje, kuri prasidės kovo 10-ąją.
Parlamentarų bus prašoma per 2018 m. šį valstybės tarnybą reformuojantį įstatymą apsvarstyti ir priimti. Jeigu taip ir atsitiks, pati reforma bus pradėta vykdyti 2019-aisiais ir vyktų kelerius metus.
VRM yra skelbusi, kad įgyvendinus numatomą valstybės tarnybos pertvarką būtų pakeista tarnautojų atrankos, darbo apmokėjimo sistema bei pati valstybės tarnybos sąvoka. Premjeras Saulius Skvernelis interviu VŽ yra minėjęs, kad dėl šios reformos laukia sudėtingos ir aistringos politinės diskusijos, ne mažiau aštrios nei buvo dėl miškų urėdijų pertvarkos.
Šiuo metu valstybės tarnyboje dirba daugiau kaip 50.000 žmonių. VRM tvirtina, kad įgyvendinus reformą valstybės tarnyboje liks gerokai mažiau žmonių, bet jie gaus geresnius atlyginimus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti