Putino spaudos konferencija: įžanga į rinkimų kampaniją

Publikuota: 2017-12-14
Atnaujinta 2017-12-14 15:26

Ketvirtadienį tradicinę metinę spaudos konferenciją surengęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didelių naujienų nepaskelbė, atrodė nuosaikus ir taikus. Analitikai neklydo manydami, kad šiųmetę konferenciją prezidentas pavers įžanga į kitų metų rinkimus.

Tarp dalykų, apie kuriuos Kremlius iki šiol neskelbė, o Putinas pranešė spaudos konferencijoje – tai, kad 2018 m. kovą vyksiančiuose rinkimuose dalyvaus kaip savarankiškai išsikėlęs kandidatas, be partijos paramos.

Spaudos konferencija atitiko politologų prognozes, o jos scenarijus neatrodė atsitiktinis. Rusijos prezidentas gerokai daugiau laiko skyrė vidaus problemomis, o ne užsienio politikai, kaip ir manyta. Rusijos regionai, sveikatos apsauga, švietimas, ekonomika, pensijos, pramonė, žemės ūkis, gamtosauga – dominavo šių sričių klausimai.

Užsienio politikos srityje Rusijos prezidentas pasisakė apie Šiaurės Korėją, Ukrainą, Lenkiją ir itin aptakiai – apie Siriją.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Rusijos prezidentas eilinį sykį pakartojo, kad „Krymas apsisprendė pats“, o krizė Rytų Ukrainoje – valstybės perversmo Ukrainoje pasekmė.

Kalbėdamas apie Šiaurės Korėją, Putinas vylėsi, kad Jungtinės Valstijos pakeis savo politiką Pchenjano atžvilgiu ir pasiryš kontaktams su branduoliniais ginklais grasinančia izoliuota šalimi.

Intrigos buvo laukiama iš Ksenijos Sobčiak, tikėtina, Putino varžovės prezidento rinkimuose – iš tiesų, ji suformulavo aštrų klausimą apie neegzistuojančią opoziciją šalyje. Televizijos žvaigždė įgėlė prezidentui pareiškusi, kad spaudos konferencija - vienintelė vieta, kur Putinui galima pateikti klausimą, nes debatuose jis nedalyvauja.

Atsakydamas į klausimą apie opoziciją prezidentas pareiškė, jog Rusijos valdžia neleis, kad šalies aikštėse „lakstytų dešimtys saakašvilių“ ir įvyktų Ukrainos scenarijus.

Spaudos konferencijoje akreditavosi daugiau nei 1.600 žurnalistų. Į renginio pabaigą jie kone fiziškai grūmėsi dėl mikrofono, o prezidentas juos ramino. Tiesa, klausimai pabaigoje tapo itin smulkmeniški, pavyzdžiui, apie šiukšlių deginimą ar sporto komplekso statybas atokiame regione.

Metines spaudos konferencijas Putinas rengia nuo 2001 m., pirmoji konferencija buvo ir trumpiausia – truko 1 valandą 33 minutes. Iki šiol ilgiausiai truko spaudos konferencija 2008 m. – 4 valandas 40 minučių.

14:55 Spaudos konferencija baigta

Klausimų ir atsakymų maratonas šįkart truko 3 val. 40 min.

„Sveikinu visus su artėjančiais Naujaisiais metais, Kalėdomis tuos, kurie švęs. Su jumis (žurnalistais – VŽ), tikiuosi, dar susitiksime kitais formatais. Aukštai vertinu spaudos reikšmę Rusijos visuomeniniame gyvenime, viso gero“, - pasirodymą šypsodamasis baigė Rusijos lyderis.

14:24 Sobčiak: opozicionierius Rusijoje arba nužudo, arba pasodina

Pagaliau – žodis Ksenijai Sobčiak, pretenduojančiai mesti iššūkį Putinui prezidento rinkimuose. Putinas nepraleidžia progos pasišaipyti:„Jūs čia kaip žurnalistė ar apgavote ir atėjote kaip kandidatė?“  

Ponios Sobčiak teigimu, opozicijos kandidatai neprileidžiami prie rinkimų. „Prieš Navalną – fiktyvios baudžiamosios bylos, tai įrodyta. Jis prie rinkimų neprileidžiamas. Panašūs dalykai susiję su mano veikla, sunku rasti salę visoje šalyje, ir tai susiję su baime. Žmonės supranta – jei būsi opozicionierius, tave arba užmuš, arba pasodins. Kodėl taip vyksta? Kodėl valdžia bijo sąžiningos konkurencijos?“ - kaip ir tikėtasi, „sunkiosios artilerijos“ klausimą pateikia p. Sobčiak.

Putinas atsako, kad opozicija turi ateiti su aiškia, žmonėms suprantama teigiamų veiksmų programa.

„Štai jūs einate su šūkiu „prieš visus“. Čia teigiami veiksmai? O kaip jūs siūlote spręsti tas problemas, kurias mes šiandien svarstome?“, - klausia Putinas ir sulaukia plojimų.

Kalbėdamas apie Navalną, net nepamini jo pavardės: „Apie personažą, kurį paminėjote. Norėtumėte, kad po mūsų skverus lakstytų dešimtys „saakašvilių“? (salėje – juokas) Norite, kad jie destabilizuotų padėtį šalyje? Kad gyventume nuo vieno „maidano“ iki kito? Kad būtų mėginama įvykdyti valstybės perversmus? Mes visa tai jau praėjome. Dauguma Rusijos gyventojų to nenori ir mes to neleisime“, - vėl aplodismentus išprovokuoja Rusijos prezidentas.

Jis sako, kad politikoje „konkurencija turi būti ir bus, klausimas tik dėl radikalumo“.

„Valdžia nieko nebijojo ir nebijo, bet nenori, kad Rusija taptų klampyne, kur oligarchai žvejoja auksines žuveles. Taip dabar yra Ukrainoje, o mes nenorime, kad taip būtų“, – atsakymą p. Sobčiak baigia Putinas.

14:07 Dvi teisinės realybės Rusijoje

„Echo Moskvy“ klausimas – apie teisinę realybę Rusijoje. Žurnalistė mini Boriso Nemcovo žūtį, Aleksejaus Uliukajevo bylą, kaltinimus Aleksejui Navalnui. O štai Igoriui Sečinui, „Rosneft“ vadovui, viskas galima, teigia žurnalistė. Kaip žinia, buvęs Rusijos ekonomikos ministras p. Uliukajevas kaltinamas paėmęs 2 mln. USD kyšį iš p. Sečino. Pastarasis nepasirodė liudyti p. Uliukajevo teisme.

Putinas - lakoniškas: „Negaliu sutikti, kad yra dvi teisinės realybės. Jei kyla ginčas, kur reikia kreiptis – tik į teismą. Reikės ir toliau stiprinti teismų sistemą. Sutinku, kad Sečinas galėjo ateiti į teismą“.

13:46 Smolensko katastrofa: „Užverskit tą puslapį“

Lenkijos žiniasklaidos atstovas teigia, kad Varšuva ketina skelbti naujus faktus dėl prezidentinio lėktuvo katastrofos Smolenske, esą gali būti paskelbta, kad sprogmenys buvo sumontuoti lėktuve. „Ar jūsų žmonės prie to prisidėjo?“ – klausiama Putino.

Rusijos prezidento atsakymas: „Mes jau pavargome nuo tokio „blefo“, nesąmonių šitų. Jei sprogimas įvyko lėktuve, tai iš kur lėktuvas skrido – iš Maskvos ar iš Varšuvos? Pas save ir ieškokite“.

Pasak Putino, „nebuvo jokių sprogimų, viskas ištyrinėta kuo kruopščiausiai“.

„Nutiko bėda, katastrofa – kam lygioj vietoj kažką sukti? Jei yra tragedija, tai ją ir reikia vertinti kaip tragediją, o ne daryti kažkokias politines prielaidas, apsunkinti Lenkijos ir Rusijos santykius. Kam to reikia? Kažkieno reitingams? Užverskite tą puslapį, tapkite brandesni. Mums iš Lenkijos nieko nereikia, norime plėtoti santykius su Lenkija“, – savaip „puslapį“ mėgina užversti Rusijos prezidentas.

13:34 „Krymas apsisprendė“

Tęsdamas Ukrainos temą, Rusijos prezidentas pareiškė, kad rusai ir ukrainiečiai - viena tauta. Salė ploja, žiniasklaidoje matyti komentarų – keista, kad taip į Putino pareiškimus reaguoja žurnalistai, tradiciškai liberaliai ir skeptiškai mąstanti auditorija.

Dėl Krymo – pasak Rusijos prezidento, buvo klaida „perduoti pusiasalį Ukrainai“, o dabar „Krymas apsisprendė ir nebėra dėl ko diskutuoti“.

13:26 „Minsko susitarimai neveikia“

Atmosferą kaitina Ukrainos žurnalisto klausimas. „Siunčiate žmones į Donbasą spręsti problemų, paprasčiau tariant – žudyti Ukrainos žmonių. Jei laimėsite rinkimus, ir toliau tokią absurdišką poziciją užimsite dėl Donbaso?“, - teiraujasi jis.

Prijungiamas kitas klausimas dėl Ukrainos – žurnalistės teigimu, Minsko susitarimų įgyvendinimas „katastrofiškas“. Išsamaus klausimo dalis – ir Michailo Saakašvilio politikos vertinimas.

Putino teigimu, Minsko formatas – „silpnas“.

„Nėra jokio noro įgyvendinti Minsko susitarimus“, - teigia Putinas. Jis dar kartą pakartojo, kad Rusijos karinių pajėgų Donbase nėra. „Žinoma, tai, kas vyksta Donbase – tragedija“, - sako Rusijos lyderis ir priduria, kad tai, kas vyksta Rytų Ukrainoje – šalyje įvykdyto „valstybės perversmo“ pasekmė.

Apie Saakašvilį: „Tai, ką daro Saakašvilis – spjūvis į veidą gruzinų tautai ir ukrainiečių tautai. Kaip jūs apskritai tai pakenčiate? Ukrainoje nėra tikrų ukrainiečių? Gaila į jus žiūrėti, širdis krauju apsipila“, – baisisi Rusijos lyderis.

13:06 Pagaliau apie užsienio politiką: Šiaurės Korėja

Spaudos konferencija tęsiasi jau beveik dvi valandas, o užsienio politikai buvo skirta minimaliai dėmesio. Klausimą pagaliau pateikia agentūra AP - apie Šiaurės Korėją.

„Įdomūs jūs žmonės“, - į AP žurnalistės klausimą reaguoja Putinas, salėje - juokas.

Pasak prezidento, Amerika į vieną gretą pastatė Rusiją, Šiaurės Korėja ir Iraną, bet vis tiek reikalauja, kad Maskva spręstų problemas, susijusias su Pchenjanu ir Teheranu.

„Jūs apskritai normalūs žmonės?“ - šaiposi Rusijos lyderis.

Anot jo, Rusijos politika, kitaip „nei kitų šalių“, yra atribota nuo politinės konjunktūros.

„Stengiamės konstruktyviai dirbti dėl saugumo. Stengiuosi nepapūsti lūpų, neįsižeisti. Mes nepripažįstame Šiaurės Korėjos kaip branduolinės valstybės“, - sako Putinas.

Jo teigimu, tai Vakarai išprovokavo Šiaurės Korėją trauktis iš branduolinių susitarimų, šalis, anot Putino, nemato kitos išeities, todėl ginasi.

12:49 „Mokesčiai kol kas neaugs“

Žurnalistas daro prielaidą, kad prieš rinkimus valdžia padarė pauzę, o paskui verslas laukia mokesčių augimo.

„Negaliu sutikti, kad kažkas kažką mėgina suklaidinti dėl mokesčių. Jau daviau nurodymą išsiaiškinti, kas vyksta Rusijos regionuose. Ateityje reikės sudaryti sąlygas, kad nebūtų nevaldomai didinami mokesčiai, fiskalinė našta“, - atsako Putinas.

„Mes tarėmės dėl to, kad iki 2018 m. pabaigos mokesčiai neaugtų. Kas bus kitąmet – numatėme pagrindines plėtros kryptis ir įtemptai galvojame, kokiais šaltiniais remtis, ką galima mokesčių sistemoje pakeisti, kad tai veiktų strateginių plėtros krypčių naudai“, - dėsto prezidentas.

Pasak jo, apskritai apie tai anksti kalbėti, nes diskusija pirmiausia turi įvykti ekspertų lygmeniu.

12:37 Kišimasis į rinkimus JAV - „prasimanymai“

Mikrofonas pagaliau perleidžiamas užsienio žiniasklaidai. „NBC News“ teiraujasi apie santykius su JAV prezidentu su Donaldu Trumpu, kaltinimus Rusijai kišimusi į rinkimus JAV ir kitur.

„Ne mano darbas vertinti Trumpą“, - atsakė Putinas ir pridūrė, kad tą turi daryti patys amerikiečiai. Pasak Rusijos lyderio, užsienio investuotojai pasitiki Amerika, ir tai – svarbus rodiklis.

Putinas viliasi, kad prezidentas Trumpas dar neprarado noro gerinti santykius su Rusija.

Apie Rusijos kišimąsi į rinkimus – „viskas pramanyta“, „šnipų ieškojimo manija“, „nesąmonės“. Šių „prasimanymų“ autoriai, Rusijos prezidento nuomone – p. Trumpo priešininkai.

„Ką, nejaugi reikia uždrausti apskritai visus kontaktus?“, - stebisi Putinas.

12:31 Žaidynių skandalas - mėginimas sudrumsti nuotaiką Rusijoje

Lauktas klausimas apie Rusijos pašalinimą iš žiemos olimpinių žaidynių.

„Mums akivaizdi aplinkybė, kad skandalas pučiamas pagal Rusijos vidinį politinį kalendorių. Aš tiesiog žinau, kad yra būtent taip. Ir kaip jau ne kartą sakyta, esame patys kalti, suteikėme tam pretekstą, buvo dopingo naudojimo atvejų. Kitose šalyse jų irgi yra, tik ten nekyla toks ažiotažas“, – sako Putinas.

Kitas klausimas – apie Grigorijų Rodčenkovą, buvusį Rusijos antidopingo laboratorijos vadovą, jo parodymais buvo motyvuojamas Rusijos pašalinimas iš žaidynių.

„Iš tiesų, keista, žmogus gyveno Šiaurės Amerikoje, buvo įtariamas dopingo platinimu. Man dar keisčiau, juk jis visą tą bjaurastį tampė per muitinę, kaip jį praleido?“ – dėstė Putinas.

Rodčenkovo buvimo vieta šiuo metu nežinoma, jis saugomas JAV teisėsaugos struktūrų.

12:09 Gynybai - tiek, kiek reikia

Klausimas apie gynybines išlaidas.

„Mes rūpinamės savo saugumu, neįsitraukdami į ginklavimosi varžybas ir negriaudami biudžeto“, - teigia Putinas. Anot jo, karinės išlaidos Rusijoje subalansuotos taip, kad užtikrintų saugumą ir nepakenktų saugumą.

„Karinėms reikmėms mes išleidžiame kiek daugiau nei 46 mlrd. USD“, - pabrėžė Putinas ir pateikė JAV pavyzdį, kur, jo teigimu, šis rodiklis siekia apie 700 mlrd. USD.

11:55 Prezidentas kažkur skuba?

Prezidento teiraujasi apie verslo sąlygas – žurnalistas teigia, kad verslininkai jaučiasi jėgos struktūrų ir valdininkų įkaitais. Putino teigimu, dauguma patikrinimų, susijusių su verslu, vykdoma per prokuratūrą. Jo teigimu, yra registras, jame matyti, kas ir ką tikrina. „Apskritai situacija gerėja“, - teigė Rusijos lyderis. Vis dėlto jis pripažino, kad šalies teisėsaugos struktūrose problemų yra, iš dalies ir susijusių su jėgos struktūromis bei korupcija. Rusijos žiniasklaida, tiesiogiai transliuojanti konferenciją, atkreipia dėmesį, kad Putinas nuolat apjunginėja po keletą klausimų. Susidaro įspūdis, kad prezidentas skuba.

11:44 „Rekordinis derlius, rekordiškai žema infliacija“

Žurnalistas teiraujasi, kokie Rusijos ekonomikos augimo šaltiniai.

„Įveikėme du šokus – didžiulis energijos išteklių kainų nuosmukis ir išoriniai apribojimai, vadinamosios sankcijos“, - aiškina prezidentas.

Jo teigimu, Rusijos ekonomika auga, BVP augimas siekia 1,6%, sparčiai plėtojasi farmacijos ir žemės ūkio sektoriai, automobilių pramonė, auga eksportas.

Prezidentas pabrėžia, kad šiemet Rusijoje užaugintas rekordinis derlius. Infliacija, anot jo, rekordiškai maža, kalbant apie naująją Rusijos istoriją.

Prezidentas šįkart nelinkęs atsakinėti į kiekvieną klausimą, nuolat teiraujasi salės, kas turi daugiau klausimų ta pačia tema. Kalbėdamas pastebimai kosčioja ir daugelį temų žada paplėtoti vėliau, „jei norėsite“.

11:31 Apie rinkimų nuobodulį

Kitas žurnalistas teiraujasi, ar prezidentui nenuobodu dalyvauti rinkimuose be stipraus konkurento.

„Paaštrinsiu jūsų klausimą – štai mergina laiko plakatą „Bye bye Putin“, – kalbą nukreipė prezidentas, sukeldamas juoką salėje, mat plakate parašyta: „Babaj Putin“. Jį laikanti mergina paaiškina, kad totorių kalba tai reiškia „senelis Putinas“.

„Negaliu juk pats pasirinkti konkurentų“, – grįžta prie pateikto klausimo prezidentas.

„Kai kalbame apie opoziciją, svarbu ne tik aikštėse triukšmauti, bet ir kažką pasiūlyti“, - pareiškė šalies lyderis.

Jis patvirtino, kad rinkimuose kandidatuos savarankiškai, o ne kaip partijos atstovas.

Putinas daugiau kalba apie padėtį šalyje, teigia, kad Rusijos skolos sumažėjo tris kartus, atsargos išaugo trisdešimt kartų. Jo teigimu, auga realusis atlyginimas, BVP, mažėja mirtingumas.

„Mes perlaužėme demografinę situaciją“, - teigė prezidentas.

11:21 Viskas dėl žmonių

Spaudos konferencijoje Vladimiras Putinas pasirodė devynias minutes pavėlavęs, buvo sutiktas kukliais plojimais. Spaudos konferenciją vedantis prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas pirmąjį klausimą suteikia radijo stoties „Kalba Maskva“ žurnalistei, ji klausia, kodėl Putinas eina į rinkimus: „Kokia jūsų misija, ką norite nuveikti dėl Rusijos?“

„Jau daug kartų kalbėjau, kokią norėčiau matyti Rusiją. Ji turi būti šiuolaikiška, susitelkusi į ateitį, ekonomika turi būti pagrįsta aukštosiomis technologijomis“, - dėstė Putinas. Anot jo, svarbiausia dėmesį sutelkti į keletą klausimų: infrastruktūrą, sveikatos apsaugą, švietimą, technologijas, darbo našumo didinimą.

„Visa tai skirta tam, kad didėtų žmonių pajamos“, - teigė Putinas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
R. Meilutytė – pasaulio čempionė 4

Pasaulio plaukimo čempionate Budapešte Rūta Meilutytė iškovojo aukso medalį.

Verslo aplinka
2022.06.25
R.T. Erdoganas paragino Stokholmą imtis veiksmų išsklaidyti Turkijos būgštavimus dėl narystės NATO

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas šeštadienį leido suprasti, kad kol kas nepasiekta pažangos...

Verslo aplinka
2022.06.25
Kauno savivaldybė Kėdainių tilto konkursą planuoja skelbti liepą 1

Kauno savivaldybė vadinamojo Kėdainių tilto per Nemuną konkursą rengiasi skelbti jau liepos mėnesį.

Statyba ir NT
2022.06.25
Vokietijoje besirenkančius G-7 lyderius pasitinka protestai

Dešimtys tūkstančių protestuotojų šeštadienį turėtų susirinkti Miunchene, Didžiojo septyneto (G-7) lyderiams...

Verslo aplinka
2022.06.25
VŽ infografika: kur Europoje nepageidaujamas „Huawei“ Premium

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ praėjusio dešimtmečio pradžioje tapo pasauliniu savo sektoriaus...

Inovacijos
2022.06.25
J. Borrellis: branduolinės derybos su Iranu bus atnaujintos artimiausiomis dienomis

Prieš tris mėnesius įstrigusios derybos dėl Irano branduolinės sutarties atgaivinimo bus atnaujintos...

Verslo aplinka
2022.06.25
Eksporto rinkų paieškos: 400 įmonių, 250 renginių

Įmonių naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų eksporto rinkų plėtrai pagal priemonę „Naujos galimybės LT“,...

Gazelė
2022.06.25
Vytį bus galima naudoti ant transporto priemonių numerių

Kiek daugiau nei po metų ant motorinių transporto priemonių ir jų priekabų valstybinio registracijos numerio...

Logistika
2022.06.25
Ukrainos kariuomenė: apšaudymas susijęs su Kremliaus pastangomis įtraukti Baltarusiją į karą

Ukrainos šiaurinės ir šiaurės rytinės sritys šeštadienį ryte patyrė Rusijos „masinį bombardavimą raketomis“,...

Verslo aplinka
2022.06.25
JAV Kongresas priėmė pirmąjį per kelis dešimtmečius svarbų ginklų kontrolės įstatymą 1

JAV įstatymų leidėjai penktadienį nutraukė beveik tris dešimtmečius trukusį teisėkūros paralyžių šaunamųjų...

Verslo aplinka
2022.06.25
Atliks tyrimą, kokia paskiepytųjų dalis persirgo koronavirusu

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siekia išsiaiškinti, kokia paskiepytųjų nuo koronaviruso dalis persirgo...

Verslo aplinka
2022.06.25
G. Nausėda: Vyriausybė turi skubiai konsultuotis su EK dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui 6

Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija (EK) dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui...

Verslo aplinka
2022.06.25
Berlyne prieš G-7 susitikimą ministrai pasmerkė Rusijos „grūdų karą“

Vokietija penktadienį apkaltino Rusiją paėmus pasaulį „įkaitu“ savo vykdomu „grūdų karu“, Berlyne įvykus...

Verslo aplinka
2022.06.25
P. Jacunskij. Kainų didėjimo priežastys ir „ką gali padaryti Konkurencijos taryba?“

Lietuvoje šoktelėjus infliacijos rodikliams kaskart viešojoje erdvėje pasigirsta klausimų, kokių veiksmų gali...

Nuomonės
2022.06.25
Penktadienį nustatyti 38 nauji COVID-19 atvejai

Per praėjusią parą nustatyti 38 nauji COVID-19 atvejai, fiksuota viena mirtis, rodo šeštadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.06.25
Norvegijos policija išpuolį Osle laiko teroristine ataka

Norvegijos policija šeštadienį paskelbė, kad praėjusią naktį dviejų žmonių gyvybių pareikalavusios šaudynės...

Verslo aplinka
2022.06.25
Pagrindiniame Amsterdamo oro uoste bus sumažinta skrydžių

Nyderlandai penktadienį paskelbė apribosiantys Amsterdamo Šipholio oro uosto naudojimą iki 440.000 skrydžių...

Logistika
2022.06.25
Mirė architektas A. Gvildys

Šią savaitę mirė žinomas architektas Antanas Gvildys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga.

Verslo aplinka
2022.06.25
Reitingai: populiariausias politikas – G. Nausėda, antroje vietoje – A. Anušauskas

Populiariausiu šalies politiku išlieka prezidentas Gitanas Nausėda, į antrą vietą reitingų lentelėje iškopia...

Verslo aplinka
2022.06.25
Europos verslas pavargo laukti pokyčių COVID-19 politikoje – svarsto mažinti investicijas Kinijoje Premium 3

Europos įmonių vadovai tampa vis labiau izoliuoti nuo savo veiklos Kinijoje ir vis mažiau toleruoja Pekino...

Verslo aplinka
2022.06.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku