Viešųjų pirkimų tarnyboje – pertvarkos

Nuo liepos įsigaliojus naujos redakcijos Viešųjų pirkimų įstatymui, kuris pakeitė kai kurias Viešųjų pirkimų tarnybos funkcijas, koreguojama ir šios tarnybos struktūra.
Nelieka tarnybos sutikimo dėl sutarčių vykdymo, nelieka sutikimo dėl vidaus sandorių, todėl tikslinama struktūra. Penktadienį ją pristačiau, galvojame šią savaitę pasitvirtinti įsakymą, pagal įstatymą priklauso keturi mėnesiai, balandžio pradžioje turėtų nauja struktūra startuoti, Dianą Vilytę, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovę, cituoja portalas delfi.lt, remdamasis naujienų agentūros BNS informacija.
VPT jau skelbė, kad liepos 1 d. įsigaliojus naujam viešųjų pirkimų įstatymui bei pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymui pasikeitė viešojo pirkimo bei pirkimo sutarčių keitimo tvarka. Nuo šiol perkančiosioms organizacijoms nebelieka pareigos kreiptis į VPT sutikimo pakeisti sutarčių sąlygas, o tarnyba neturi teisinio pagrindo tokius prašymus nagrinėti.
Naujas reglamentavimas taip pat numato, kad VPT nebenagrinėja skundų ir pranešimų dėl pirkimų ar pirkimo sutarčių vykdymo galimų pažeidimų.
Kaip BNS sakė p. Vilytė, iš tarnybos neatleidžiamas nė vienas darbuotojas, o penkiolikai žmonių kyla kategorijos, dviem kategorija mažinama.
Taip pat planuojama išskaidyti VPT Teisės ir personalo skyrių anot p. Vilytės, norint daugiau investuoti į darbuotojų kompetencijas, kuriamas personalo skyrius rūpintųsi darbuotojų motyvacija, jų mokymais ir vertinimais.
Ponia Vilytė vadovauti VPT pradėjo 2014 m. pabaigoje. Iki tol ji ėjo Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA), administruojančios Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšas, direktorės pareigas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti