Lenkija tęsia ES smerkiamą teismų reformą

Lenkijos valdantieji, partija Teisė ir teisingumas, trečiadienį tęs užsienyje kritikuojamą teisėjų skyrimo reformą.
Varšuvos siūlomos reformos sukėlė kritikos bangą iš Briuselio. ES Lenkijai pagrasino precedento neturinčiomis sankcijomis balsavimo teisės Europos Vadovų Taryboje suspendavimu. Kai kurie ES politikai užsiminė ir apie struktūrinės paramos valstybei sustabdymą.
Lenkijos valdantieji siekia reformuoti teisėjų sistemą taip, kad daugiau galios svertų skiriant juos turėtų politikai jie įgautų daugiau galių, skiriant Nacionalinę teisėjų tarybą, kuri savo ruožtu skiria pareigas teisėjams. Iki šiol tarybą sudarė patys teisėjai.
Be to, jeigu visi pasiūlymai bus priimti, privalės pasitraukti kai kurie Aukščiausiojo teismo teisėjai. Jų pensinis amžius būtų sumažintas nuo 70-ies iki 65-erių metų, o tai reikštų, kad iš darbo turėtų išeiti maždaug du trečdaliai teisėjų.
Valdantieji buvo atsitraukę, kilus konfliktui tarp parlamento ir prezidento Andrzejaus Dudos, kuris vetavo du iš trijų įstatymų. Galiausiai abiem pusėms pavyko susitarti, prezidentui pasiūlius kai kuriuos kompromisus.
Tačiau opozicija tvirtina, kad iš esmės reforma nuo liepos mėnesio nepasikeitė.
Kai kurių Lenkijos teisininkų nuomone, priėmus pataisas, dabartiniai valdantieji įgaus pavojingai daug įtakos teisėsaugai. Varšuva jau buvo kritikuojama dėl reformų Konstituciniame teisme.
Teisėjų skyrimo sistemos reformos priešininkai žada penktadienį vėl rengti protesto akcijas.
Valdantieji tvirtina, kad lenkai nori pokyčių teismų sistemoje.
Demokratija nėra pavojuje, tad negąsdinkime žmonių. Lenkijos piliečiai nori matytu permainas, TVN24 televizijai sakė Stanislavas Karczewskis, Teisės ir teisingumo politikas.
Visuomenės apklausos rodo, kad Lenkijos valdantieji šiuo metu yra akivaizdžiai populiariausia politinė jėga, didinanti savo atotrūkį nuo artimiausių varžovų. Spalio viduryje atliktos visuomenės apklausos Lenkijoje parodė, kad valdančiąją partiją Teisė ir teisingumas, jeigu rinkimai vyktų artimiausią šeštadienį, palaikytų net 47% lenkų. Didžiausią opozicinę jėgą Piliečių platformą, kuri valdė Lenkiją 2007-2015 m., paremtų vos 16%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti