Šią savaitę svarbu (45)

Publikuota: 2017-11-06
Kauno LEZ jau pradėtos „Hella“ gamyklos statybos, bet ateina ir  nauji investuotojai. Vladimiro Ivanovo (VŽ)
svg svg
Kauno LEZ jau pradėtos „Hella“ gamyklos statybos, bet ateina ir nauji investuotojai. Vladimiro Ivanovo (VŽ)

Investuotojai iš „Continental“ lankysis Lietuvoje, planuojamas dar vieno nemenko investuotojo atėjimas į Kauną, Seime bus pergrupuotos jėgos, išryškinus, kas yra valdantieji, o kas – opozicija, Vietname galimas Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimas, minimas pasaulinę istoriją sukrėtusio bolševikinio perversmo Rusijoje šimtmetis.

Investuotojai plūsta Lietuvon

Šią savaitę Lietuvoje lankysis Vokietijos automobilių komponentų pramonės įmonės „Continental“ atstovai. Kaip jau skelbta, savo naują gamyklą „Continental“ ketina statyti Kauno regione. Per ateinančius penkerius metus į naują elektronikos komponentų gamybos padalinį bendrovė planuoja investuoti 95 mln. Eur ir sukurti 1.000 naujų darbo vietų. Į Lietuvą atvykstantys Peteris Grunas, vienas iš 10-ties aukščiausių „Continental“ vadovų, bei Shayanas Ali, būsimosios gamyklos Lietuvoje vadovas, Vyriausybės atstovams ir visuomenei papasakos daugiau detalių apie būsimą investiciją. „Continental“ gamyklos statybas Kaune planuojama baigti ir gamybą pradėti iki 2019-ųjų vidurio. Jau anksčiau apie gamyklos Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje statybas ir 30 mln. Eur investicijas į gamybą vien pirmajame etape paskelbė elektronikos komponentus automobilių pramonei gaminanti Vokietijos bendrovė „Hella“. O šį trečiadienį Kauno rajone savo gamyklą pradės statyti pasaulinės medicininės įrangos gamintojas ir paslaugų teikėjas „Hollister“. Į šią gamyklą per ketverius metus planuojama investuoti apie 50 mln. Eur ir sukurti apie 300 darbo vietų.

Seimas grįžta prie darbų

nuotrauka::1 left

Po dviejų savaičių pertraukos, skirtos biudžeto projekto narstymui, Seimas grįš į plenarinius posėdžius. Tikimasi, kad šią savaitę bus naujai paskirstytos komitetų narių ir pirmininkų vadovybės kvotos Seime dirbančioms frakcijoms, atsižvelgiant į tai, kad socialdemokratai skilo į dvi frakcijas: Lietuvos socialdemokratų partijos bei Lietuvos socialdemokratų darbo. Kvotos skirstomos pagal tai, ar frakcija yra pasiskelbusi valdančiąja, ar opozicine, ar nepriklausanti nei vienai stovyklai. Naujas kvotų paskirstymas Seime gali nulemti ir premjero apsisprendimą, kas taps naujuoju ūkio ministru. Kol kas jo pareigas laikinai eina energetikos ministras. Seimas taip pat savo posėdžiuose ketina balsuoti dėl dirbamos žemės pardavimo saugiklių panaikinimo, valstybinės žemės naujos panaudojimo tvarkos, naujojo Gamtinių dujų įstatymo priėmimo, taip pat dėl pavedimo Biudžeto ir finansų komitetui ištirti, ar krizės metais buvo teisėtai už dideles palūkanas skolintasi tarptautinėse ir vietinėse rinkose.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Susirinkimas Vietname: Trumpas, Putinas, Xi, Abe ir kt.

nuotrauka::2 right

Savaitgalį Vietnamo Danango mieste vyks eilinis Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių viršūnių susitikimas. Jame dalyvaus kelių dešimčių šalių vadovai, tarp jų Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas, Kinijos lyderis Xi Jingpingas, Japonijos premjeras Shinzo Abe, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bei kiti. Be bendrųjų posėdžių, kaip visada, įvyks ir daugybė dvišalių susitikimų. Tarp planuojamų – jau iš anksto ažiotažą keliantis JAV ir Rusijos prezidentų pokalbis. Pats p. Trumpas pareiškė, kad galimas susitikimas su Putinu „yra labai svarbus“, nes „jie gali mums pagelbėti su Šiaurės Korėja, Sirija, taip pat turime kalbėti ir apie Ukrainą“. Prieš atvykdamas į Vietnamą p. Trumpas tęsia dviejų savaičių vizitą po įvairias Azijos šalis. Aplankęs Japoniją ir Pietų Korėją JAV vadovas išvyks į Pekiną, kur mėgins įtikinti Kinijos prezidentą imtis griežtesnių veiksmų prieš agresyviai besielgiančią Šiaurės Korėją. Be to, dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų vadovai neišvengiamai turės kalbėti ir apie prekybinius santykius. Po Vietnamo p. Trumpas dar apsilankys Filipinuose.

100 metų „didžiajam spaliui“

nuotrauka::3 left

Antradienį sukanka 100 m. nuo vienos didžiausių istorinių katastrofų – bolševikinio perversmo Rusijoje. 1917 m. lapkričio 7 d. (pagal senąjį rusišką kalendorių – spalio 25-ąją) Levo Trockio ir Vladimiro Lenino vadovaujami bolševikai įvykdė perversmą, nušalino Laikinąją vyriausybę ir įvedė „proletariato diktatūrą“, lydimą teroro ir represijų kitaminčiams, vienpartinės nedemokratinės sistemos, valdžios centralizavimu, visuotinės cenzūros, nuosavybės nacionalizavimu, planinės ekonomikos. Spalio perversmas sukėlė Rusijoje pilietinį karą ir paprastai laikoma imperialistinės Sovietų Sąjungos susikūrimo proceso pradžia. Tai buvo pirmoji oficiali komunistinė santvarka pasaulyje, pagrįsta Karlo Marxo idėjomis, todėl komunistai 1917 m. spalio įvykius yra pavadinę „Didžiąja Spalio Socialine Revoliucija“ ir kasmet pompastiškai ją švenčia. Spalio perversmo šimtmetis vėl paskatino diskusijas Rusijoje apie galimybę pagaliau palaidoti Maskvoje, Raudonojoje aikštėje pastatytame mauzoliejuje laikomą balzamuotą Lenino kūną. Tačiau Kremlius, turintis priimti sprendimą šiuo klausimu, kol kas vengia tai daryti – esą tam dar neatėjo laikas.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

SLOVĖNIJA. Sekmadienį Slovėnijoje vyks antrasis prezidento rinkimų turas. Jame, spėjama, nugalės dabartinis šalies prezidentas Borutas Pahoras.

EURAS. Pirmadienį Briuselyje rengiami eiliniai Euro grupės ir Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiai, skirti aptarti aktualiausius su bendrijos finansais ir ekonomikos vystymu susijusius klausimus.

GLIFOSATAS. Ketvirtadienį Europos Komisijoje bus diskutuojama ir balsuojama dėl glifosato trąšų uždraudimo Europos Sąjungoje. Lietuva pasisako prieš tokį draudimą.

TECHNOLOGIJOS. Pirmadienį Lisabonoje prasideda ir visą savaitę vyks didžiausia pasaulyje kompiuterinių technologijų ir interneto konferencija „World Web Summit“.

PARTIJA. Sekmadienį, planuojama, vyks Darbo partijos suvažiavimas. Jame turėtų būti aptarta partijos situacija, išrinktas naujasis jos pirmininkas, nes buvusioji Živilė Pinskuvienė prieš kelis mėnesius atsistatydino. Būta nepatvirtintų žinių, kad prie politinėje krizėje atsidūrusios, į Seimą prieš metus nepatekusios Darbo partijos vairo vėl gali atsistoti jos įkūrėjas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

SUTARTIS. Pirmadienį Vyriausybėje bus pasirašoma kolektyvinė šakos sutartis su švietimo darbuotojų profesinėmis sąjungomis. Taip pradedamos įgyvendinti naujojo Darbo kodekso nuostatos dėl kolektyvinių sutarčių bei šakinių susitarimų didinti atlyginimus ir spręsti kitas socialines problemas.

VALDYMAS. Trečiadienį Seimo rūmuose vyks parlamentinio Ekonomikos komiteto kartu su Ūkio ministerija, Užsienio reikalų ministerija ir asociacija „Baltic Institute of Corporate Governance“ organizuojama konferencija „Valstybės valdomų įmonių valdysena ir jos perspektyvos Lietuvoje“.

SEIMAS. Iki penktadienio Seimo Antikorupcijos komisija turi pateikti kelis mėnesius vykdyto tyrimo išvadą dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus galimai neskaidrios veiklos energetikos sekretoriuje.

PIKTNAUDŽIAVIMAI. Pirmadienį Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis ir teisingumo ministrė Milda Vainiutė žada pristatyti tyrimo apie piktnaudžiavimus pataisos namų sistemoje rezultatus.

PLANAS. Pirmadienį Seime bus pristatyta Lietuvos parlamentarų iniciatyva „Europos planas Ukrainai“. Pagal šį planą, dar vadinamu Marshallo planu Ukrainai, Europos valstybės per ateinantį penkmetį turėtų suteikti labai ženklią, kelių dešimčių milijardų eurų pagalbą, taip pat ir nematerialią paramą, pvz., intensyvų valdžios institucijų konsultavimą būtiniausių reformų klausimais.

PADALINYS. Antradienį numatoma atidaryti pirmąjį „Western Union Lietuva“ klientų aptarnavimo padalinį. Iki šiol buvęs pirmuoju Lietuvos paslaugų centru, dabar „Western Union Lietuva“ plėtos ir tiesioginį verslą – vykdys pavedimus padalinyje.

KONFERENCIJA. Penktadienį Seimo rūmuose planuojama konferencija apie senėjančios visuomenės problemas „Lietuva kylančios „sidabrinės bangos“ akivaizdoje. Katastrofa ar galimybė? Situacija. Sprendimai. Politika“. Renginį moderuos Boguslavas Gruževskis, ministro pirmininko patarėjas darbo rinkos, skurdo ir socialinės atskirties mažinimo, šeimos gerovės politikos bei demografijos klausimais, bei Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas.

STATISTIKA. Lietuvos Statistikos departamentas ketvirtadienį skelbs naujausius duomenis apie vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius, taigi, apie infliaciją. Penktadienį numatoma skelbti apie kainų pokyčius, apskaičiuotus pagal suderintą vartotojų kainų indeksą, taip pat apie užimtumą ir nedarbą Lietuvoje.

APDOVANOJIMAI. Antradienį bus įteikti apdovanojimai „Deloitte Technology Fast 50“ reitingo nugalėtojams. Pirmą kartą projekto net 6 Lietuvos atstovai pateko į pagrindinį reitingą. Pvz., aukščiausią poziciją „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje šiais metais užėmė UAB „CGTrader“ , o trečiąją „Didžiojo penketo“ kategorijos vietą užėmė Lietuvos elektroninės prekybos bendrovė UAB „Pigu“.

PARODA. Ketvirtadienį „Litexpo“ prasideda ir visą savaitgalį veiks Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF bei paroda-forumas Eko Logika.

AUTOMOBILIAI. Pirmadienį „Litexpo“ rūmuose bus paskelbta oficiali „Lietuvos metų automobilio 2018“ rinkimų pradžia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
B. Johnsonas ragins NATO sąjungininkes didinti išlaidas gynybai

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas per NATO viršūnių susitikimą Madride ragins...

Antradienį nustatyta 460 naujų COVID-19 atvejų

Lietuvoje antradienį nustatyta 460 naujų COVID-19 atvejų, fiksuota viena mirtis, rodo trečiadienį paskelbti...

Ar verta skaitmeninius sprendimus migruoti į „debesį“? Verslo tribūna

JAV technologinių tyrimų ir konsultacijų įmonės „Gartner“ atliktas tyrimas rodo, kad iki 2025 m. bendrovių...

JAV: Turkija negavo nuolaidų už Švedijos ir Suomijos narystės NATO palaikymą

Jungtinės Valstijos antradienį pareiškė, jog Turkijai nebuvo suteikta jokių nuolaidų, kad ji nebeprieštarautų...

Auga Aerokosmoso duomenų centro kuriamų sprendimų ir technologijų paklausa Verslo tribūna

Praėjusiais metais Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Antano Gustaičio aviacijos...

Nekviestam „svečiui“ – žarijų duobė

Iš NATO viršūnių susitikimo Madride Lietuva laukia sprendimo dėl Aljanso Rytų flango gynybos stiprinimo. Kol...

Nuomonės
05:50
NATO lyderiai susirinko į svarbiausią dešimtmečio susitikimą – gerų žinių tikisi ir Lietuva Premium

Trečiadienį laukiama intensyvios NATO viršūnių susitikimo dienos. Sąjungininkai dvi dienas diskutuos apie...

Tarp Vilniaus ir Briuselio įsiliepsnojo disputas dėl Kaliningrado Premium 18

Kai Lietuva pradėjo stabdyti rusiškų metalų tranzitą į Kaliningradą, tuo pilna apimtimi įgyvendindama ES...

Neįtikėtini paralelinio importo nuotykiai Rusijoje Premium

Nutrūkus logistikos grandinėms tarp Rusijos ir Vakarų, šalies vyriausybė leido paralelinį importą – įvežti...

Pramonė
05:45
Pasiektas susitarimas: Turkija pritars Suomijos ir Švedijos narystei NATO 1

Antradienio vakarą buvo pasiektas susitarimas tarp Turkijos ir Švedijos bei Suomijos lyderių, turėsiantis...

Verslo aplinka
2022.06.28
Vokietija: žaliosios elektros lenktynės su dujomis ir atomu Premium

Vokietijoje nėra tiek saulėtų dienų kiek Pietų Europoje, tačiau vasarą saulės elektrinės lenkia dujomis...

Pramonė
2022.06.28
M. Draghi sako išgirdęs pirmininko patikinimą, kad V. Putinas nedalyvaus G20

Italijos premjeras Mario Draghi antradienį sakė, kad Indonezijos prezidentas, Didžiajam dvidešimtukui (G20)...

Verslo aplinka
2022.06.28
Verslų gelbėjimas valstybiniam investuotojui tampa vis brangesnis

Pagalbos verslui fondo komanditorius „Valstybės investicinis kapitalas“ išplatino 25 mln. Eur obligacijų...

Rinkos
2022.06.28
Ministerijos ir teisėsaugos institucijos gavo pranešimus apie sprogmenis 2

Antradienio popietę 13 ministerijų ir Vilniuje įsikūrusių teisėsaugos institucijų elektroniniu paštu gavo...

Verslo aplinka
2022.06.28
NKSC: kibernetinės atakos tęsiasi, bet jų mastas mažesnis

Kibernetinės atakos prieš Lietuvos valstybines institucijas, verslą antradienį tęsiasi, tačiau jų mastas kiek...

Verslo aplinka
2022.06.28
Nepaprastoji padėtis Lietuvoje pratęsta iki rugsėjo vidurio

Dėl Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuvoje nepaprastoji padėtis pratęsta iki rugsėjo vidurio.

Verslo aplinka
2022.06.28
Padaugėjus užsikrėtimų ES šalys pratęsė COVID-19 pažymėjimų naudojimą

Europos Sąjungos šalys antradienį pritarė tam, kad būtų metams pratęstas ES skaitmeninių COVID pažymėjimų...

Verslo aplinka
2022.06.28
E. Macronas susilaikė nuo Rusijos įvardijimo teroristine valstybe 1

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį pareiškė nevadinsiąs Rusijos „terorizmą remiančia...

Verslo aplinka
2022.06.28
B. Johnsono siekis perrašyti „Brexit“ taisykles įveikė pirmąją kliūtį

Jungtinės Karalystės (JK) ministro pirmininko Boriso Johnsono siekis atsikratyti kai kurių su Europos Sąjunga...

Verslo aplinka
2022.06.28
Teismas vėl atmetė 240 mln. Eur vertės Lietuvos ieškinį „Veolia“

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį dar kartą atmetė daugiau nei 240 mln. Eur vertės valstybės ieškinį...

Pramonė
2022.06.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku