Katalonai grįžta į darbą, jau galiojant Ispanijos tiesioginiam valdymui

Pirmadienį laukiama centrinės Ispanijos valdžios praktinių veiksmų, susijusių su tiesioginio valdymo įvedimu Katalonijoje. Išaušus naujai darbo dienai, tebėra neaišku, ar nušalinti Katalonijos vyriausybės ministrai ir maždaug 200.000 Katalonijos viešojo sektoriaus darbuotojų paklus Madrido nurodymams.
Penktadienį, netrukus po to, kai Katalonijos parlamente buvo paskelbta regiono nepriklausomybė, Madridas suspendavo Katalonijos autonomiją ir nušalino regiono lyderį Carlesą Puigdemontą. Centrinė vyriausybė taip pat paskelbė, kad gruodžio 21 d. bus rengiami išankstiniai regioniniai rinkimai.
Įkandin nuo pareigų turi būti nušalinti maždaug 150 Katalonijos regione dirbančių ministrų, Kai kurie iš jų sakė ketinantys tęsti darbą, rašo BBC.
Ponas Puigdemontas ir regiono viceprezidentas Oriolas Junqueras pareiškė, kad nesutinka su Madrido sprendimais. Jų teigimu, Katalonijos lyderiai iš postų gali būti pašalinti tik regiono piliečių sprendimu.
Jei p. Puigdemontas ir kiti jo komandos nariai atsisakys trauktis, jiems grės laisvės atėmimas ir kaltinimai maištu. Maksimali bausmė už tokius nusikaltimus 30 metų laisvės atėmimo.
Pagrindinės Katalonijos politinės jėgos, siekiančios atsiskirti, ragino regiono gyventojus užimti pilietinio nepaklusnumo poziciją, viešojo sektoriaus darbuotojus nepaklusti Madridui ir taikiai priešintis.
Tebėra neaišku, kaip Ispanijos vyriausybė praktiškai įgyvendins tiesioginio valdymo priemones, jei dabartinė regioninė administracija atsisakys užleisti darbo vietas.
Viena pagrindinių problemų, susijusių su tiesioginio valdymo įvedimu, susijusi su Katalonijos regionine policija Mossos dEsquadra. Josaps Lluisas Trapero, Mossos vadas, šeštadienį buvo atleistas. Naujasis policijos vadovas pareigūnams nurodė, kad šie turi likti neutralūs.
Ispanijos vidaus reikalų ministras Juanas Ignacio Zoido savaitgalį ragino Mossos pripažinti laikiną tiesioginį Madrido valdymą. Tačiau dalis policijos pareigūnų, palaikančių regiono nepriklausomybę, pareiškė, kad nepaisys centrinės vyriausybės instrukcijų ir nesiims jėgos tam, kad nušalintų regiono administraciją.
Taip pat nežinia, ar išankstiniai rinkimai padės išspręsti krizę, pažymi Reuters. Sekmadienį dienraštyje El Mundo publikuota apklausa parodė, kad už Katalonijos nepriklausomybę pasisakančios partijos gali prarasti daugumą regioniniame parlamente. Balsavimas gali baigtis parlamento, negalinčio priimti sprendimų, išrinkimu, juolab kai kurios apklausos rodo, kad Katalonijos atsiskyrimo šalininkų ir priešininkų yra bemaž po lygiai.
FOTOGALERIJA Katalonijos parlamentas paskelbė nepriklausomybę (43 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti