Šimašiaus pralaimėjimas: savivaldybės administracijos vadovė neatleista

Publikuota: 2017-10-25

Vilniaus savivaldybės tarybai nepakako balsų įgyvendinti sostinės mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyvos pakeisti administracijos direktorių – trečiadienį taryba nebalsavo už pustrečių metų šiose pareigose dirbančios Almos Vaitkunskienės atleidimą ir mero pasiūlymą į jos vietą paskirti ligšiolinį mero patarėją Povilą Poderskį.

Už tai, kad p. Šimašiaus politinį pasitikėjimą praradusi p. Vaitkunskienė būtų atleista iš pareigų, trečiadienio tarybos posėdyje iš 48 dalyvavusių slaptame balsavime buvo 23, o prieš balsavo 24 tarybos nariai, 1 balsadėžėje rastas biuletenis buvo sugadintas.

Tokie balsavimo rezultatai įrodė, kad meras nebuvo teisus praėjusią savaitę užsiminęs, jog užsitikrino pakankamą paramą spalio pradžioje pagarsintai savo iniciatyvai pakeisti savivaldybės administracijos vadovą. Spėliota, kad po valdančiosios koalicijos „perkratymo“ prieš porą savaičių tokios paramos jau gali ir nebepakakti.

„Reikia pripažinti, kad šiandien balsavimo rezultatai yra tokie, kokie yra – tenka su tuo susitaikyti“, – paskelbus balsavimo rezultatus neslėpdamas nusivylimo tarybos posėdyje pareiškė p. Šimašius. Kartu jis leido suprasti, kad artimiausiame sostinės savivaldybės tarybos posėdyje po poros savaičių gali pakartotinai teikti siūlymą dėl p. Vaitkunskienės atleidimo. Įstatymas leidžia merui tai daryti.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Tuo metu p. Vaitkunskienė, padėkojusi tarybai už išreikštą pasitikėjimą, pabrėžė esanti „pasiryžusi konstruktyviai dirbti su meru vardan Vilniaus gražesnės ateities“.

Šimašius išsakė priekaištų

Ponas Šimašius tarybos posėdyje teikdamas siūlymą atleisti administracijos direktorę teigė, kad p. Vaitkunskienė prarado jo pasitikėjimą dėl prastos vadybos, destruktyvaus požiūrio į komandinį darbą ir personalo valdymą, direktorė taip pat kaltinta modernių ir progresyvių sprendimų stabdymu ir nesuvokimu, „perteklinių biurokratinių darinių“ kūrimu savivaldybėje. Kita vertus, anksčiau meras dėkojo ligšiolinei direktorei už „profesionalumą ir indėlį bendromis jėgomis suvaldant savivaldybės skolą“.

„Ši situacija brendo jau kurį laiką. Jau prieš gerą pusmetį ėmė rastis pastabų dėl administracijos darbo kokybės ir rezultatų – jie toli gražu ne visada tokie, kokių norėtųsi. Prasta projektų vadyba. Ryžtingų sprendimų trūkumas ir trypčiojimas vietoje. Buvo ir destruktyvaus darbo elementų – juos daug kas matė. Prastas laiko valdymas ir chaotiškas darbų planavimas. Plius – savo nuomonės piršimas net ir ekspertams“, – trečiadienį vardino p. Šimašius.

„Pasitikėjimas dingo tada, kai administracijos direktorė ėmė dirbti tik vardan savo posto išsaugojimo, o ne vardan Vilniaus“, – pridūrė jis.

„Man visada įtartini žmonės, kurie sako, kad jokių klaidų niekada nedaro. Tai yra man lyg signalinė lemputė, kad kažkas yra ne taip, kad nemokama pripažinti padaromų klaidų, nes nėra tokių, kurie klaidų nedaro“, – kalbėjo p. Šimašius.

Meras pripažino siūlęs p. Vaitkunskienei užimti patarėjos postą savivaldybės įmonėje „Vilniaus šilumos tinklai“, tačiau ji su tokiu pasiūlymu nesutiko.

Žada apskųsti prokurorams

Administracijos direktorė savo atsakomojoje kalboje pabrėžė mananti, kad tikroji jos atleidimo iš pareigų priežastis – tai, jog ji galėjo neįtikti mero aplinkai dėl griežto požiūrio į biudžeto lėšų panaudojimą. Ponia Vaitkunskienė pareiškė turinti ir savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos palaikymą.

„Per dvejus su puse metų darbo pasiekta nemažai, ypač miesto finansų tvarkymo srityje. Pvz., rugsėjo pabaigoje sostinės skola lyginant su 2015 m. balandžiu, kai pradėjome dirbti, yra sumažėjusi 24%. Dabar savivaldybė jau nebevėluoja atsiskaityti su tiekėjais. Tokie rezultatai nebūtų pasiekti, jeigu administracijoje vyrautų destrukcija“, – iš tarybos tribūnos trečiadienį sakė p. Vaitkunskienė.

„Tai, ką sako meras, suprantu, gali būti atspindys kai kurių suinteresuotųjų, galbūt verslo grupių, nepasitenkinimu mano principingumu“, – kalbėjo ji.

Ponia Vaitkunskienė, atsakydama į tarybos narių klausimus, užsiminė ir apie tai, kad meras jai yra rašęs psichologinio spaudimo elementų turinčių trumpųjų žinučių mobiliuoju telefonu. „Susiprask, kol nevėlu, duodu tau apsispręsti iki ryto“, „Jau vėlu“, – tokias ir panašias žinutes, pasak p. Vaitkunskienės, meras siuntė jai. Ponas Šimašius į tai atsakė, kad „kiekvieno iš mūsų užduotis – siekti išsiskirti gražiuoju net tuomet, kai tenka išsiskirti“.

Opoziciniai konservatoriai, reaguodami į tokią administracijos direktorės informaciją, pagrasino apskųsti merą prokurorams „už darytą neteisėtą psichologinį spaudimą“.

Kandidatui – 27-eri

Jeigu p. Vaitkunskienė po kurio laiko vis dėlto būtų atleista iš administracijos direktorių, į savivaldybės administracijos direktoriaus postą p. Šimašius žada teikti savo patarėjo informacinėms technologijoms, 27 metų p. Poderskio kandidatūrą.

Ponas Poderskis savo biografijoje nurodo, jog yra labdaros ir paramos fondo „Kompiuteriukų paramos fondas“ vadovas ir vienas steigėjų, anksčiau nurodo dirbęs įmonėje „Data dog“ projektų vadovu.

Jeigu p. Poderskis būtų paskirtas administracijos direktoriumi, jis šiame poste dirbtų artimiausius pusantrų metų – iki 2019-ųjų pavasario, kai įvyks nauji savivaldybių rinkimai.

Atsisveikinta su konservatoriais

Kartu su p. Vaitkunskiene siūlyta atleisti ir jos pavaduotoją Vilūnę Urbonienę. Ji pati pateikė atsistatydinimo pareiškimą. Po neilgų diskusijų taryba balsavo už tai, kad p. Urbonienė būtų atleista iš administracijos direktorės pavaduotojos pareigų.

Praėjusiame tarybos posėdyje p. Šimašiaus atstovaujamiems liberalams nusprendus nutraukti darbą valdančiojoje koalicijoje su konservatoriais iš administracijos direktorės pavaduotojų taip pat buvo atleistas šios partijos atstovas Arvydas Darulis.

Tad kol kas savivaldybės administracijoje liko dirbti vos viena direktoriaus pavaduotoja – prieš porą mėnesių ja tapusi Agnė Vilkončiūtė.

Tame pačiame posėdyje prieš tris savaites iš Vilniaus vicemero pareigų buvo atleistas ir konservatorius Valdas Benkunskas. Vietoje jo vicemere paskirta Edita Tamošiūnaitė – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė. Ši politinė partija oficialiai nepasiskelbė valdančiąja sostinėje, bet ir nėra opozicinė merui, todėl jis iki šiol tvirtino faktiškai priskaičiuojąs Lenkų rinkimų akciją prie remiančių valdančiuosius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
R. Meilutytė – pasaulio čempionė 4

Pasaulio plaukimo čempionate Budapešte Rūta Meilutytė iškovojo aukso medalį.

Verslo aplinka
2022.06.25
R.T. Erdoganas paragino Stokholmą imtis veiksmų išsklaidyti Turkijos būgštavimus dėl narystės NATO

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas šeštadienį leido suprasti, kad kol kas nepasiekta pažangos...

Verslo aplinka
2022.06.25
Kauno savivaldybė Kėdainių tilto konkursą planuoja skelbti liepą 1

Kauno savivaldybė vadinamojo Kėdainių tilto per Nemuną konkursą rengiasi skelbti jau liepos mėnesį.

Statyba ir NT
2022.06.25
Vokietijoje besirenkančius G-7 lyderius pasitinka protestai

Dešimtys tūkstančių protestuotojų šeštadienį turėtų susirinkti Miunchene, Didžiojo septyneto (G-7) lyderiams...

Verslo aplinka
2022.06.25
VŽ infografika: kur Europoje nepageidaujamas „Huawei“ Premium

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ praėjusio dešimtmečio pradžioje tapo pasauliniu savo sektoriaus...

Inovacijos
2022.06.25
J. Borrellis: branduolinės derybos su Iranu bus atnaujintos artimiausiomis dienomis

Prieš tris mėnesius įstrigusios derybos dėl Irano branduolinės sutarties atgaivinimo bus atnaujintos...

Verslo aplinka
2022.06.25
Eksporto rinkų paieškos: 400 įmonių, 250 renginių

Įmonių naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų eksporto rinkų plėtrai pagal priemonę „Naujos galimybės LT“,...

Gazelė
2022.06.25
Vytį bus galima naudoti ant transporto priemonių numerių

Kiek daugiau nei po metų ant motorinių transporto priemonių ir jų priekabų valstybinio registracijos numerio...

Logistika
2022.06.25
Ukrainos kariuomenė: apšaudymas susijęs su Kremliaus pastangomis įtraukti Baltarusiją į karą

Ukrainos šiaurinės ir šiaurės rytinės sritys šeštadienį ryte patyrė Rusijos „masinį bombardavimą raketomis“,...

Verslo aplinka
2022.06.25
JAV Kongresas priėmė pirmąjį per kelis dešimtmečius svarbų ginklų kontrolės įstatymą 1

JAV įstatymų leidėjai penktadienį nutraukė beveik tris dešimtmečius trukusį teisėkūros paralyžių šaunamųjų...

Verslo aplinka
2022.06.25
Atliks tyrimą, kokia paskiepytųjų dalis persirgo koronavirusu

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siekia išsiaiškinti, kokia paskiepytųjų nuo koronaviruso dalis persirgo...

Verslo aplinka
2022.06.25
G. Nausėda: Vyriausybė turi skubiai konsultuotis su EK dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui 7

Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija (EK) dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui...

Verslo aplinka
2022.06.25
Berlyne prieš G-7 susitikimą ministrai pasmerkė Rusijos „grūdų karą“

Vokietija penktadienį apkaltino Rusiją paėmus pasaulį „įkaitu“ savo vykdomu „grūdų karu“, Berlyne įvykus...

Verslo aplinka
2022.06.25
P. Jacunskij. Kainų didėjimo priežastys ir „ką gali padaryti Konkurencijos taryba?“

Lietuvoje šoktelėjus infliacijos rodikliams kaskart viešojoje erdvėje pasigirsta klausimų, kokių veiksmų gali...

Nuomonės
2022.06.25
Penktadienį nustatyti 38 nauji COVID-19 atvejai

Per praėjusią parą nustatyti 38 nauji COVID-19 atvejai, fiksuota viena mirtis, rodo šeštadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.06.25
Norvegijos policija išpuolį Osle laiko teroristine ataka

Norvegijos policija šeštadienį paskelbė, kad praėjusią naktį dviejų žmonių gyvybių pareikalavusios šaudynės...

Verslo aplinka
2022.06.25
Pagrindiniame Amsterdamo oro uoste bus sumažinta skrydžių

Nyderlandai penktadienį paskelbė apribosiantys Amsterdamo Šipholio oro uosto naudojimą iki 440.000 skrydžių...

Logistika
2022.06.25
Mirė architektas A. Gvildys

Šią savaitę mirė žinomas architektas Antanas Gvildys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga.

Verslo aplinka
2022.06.25
Reitingai: populiariausias politikas – G. Nausėda, antroje vietoje – A. Anušauskas

Populiariausiu šalies politiku išlieka prezidentas Gitanas Nausėda, į antrą vietą reitingų lentelėje iškopia...

Verslo aplinka
2022.06.25
Europos verslas pavargo laukti pokyčių COVID-19 politikoje – svarsto mažinti investicijas Kinijoje Premium 3

Europos įmonių vadovai tampa vis labiau izoliuoti nuo savo veiklos Kinijoje ir vis mažiau toleruoja Pekino...

Verslo aplinka
2022.06.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku