Šimašiaus pralaimėjimas: savivaldybės administracijos vadovė neatleista

Publikuota: 2017-10-25

Vilniaus savivaldybės tarybai nepakako balsų įgyvendinti sostinės mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyvos pakeisti administracijos direktorių – trečiadienį taryba nebalsavo už pustrečių metų šiose pareigose dirbančios Almos Vaitkunskienės atleidimą ir mero pasiūlymą į jos vietą paskirti ligšiolinį mero patarėją Povilą Poderskį.

Už tai, kad p. Šimašiaus politinį pasitikėjimą praradusi p. Vaitkunskienė būtų atleista iš pareigų, trečiadienio tarybos posėdyje iš 48 dalyvavusių slaptame balsavime buvo 23, o prieš balsavo 24 tarybos nariai, 1 balsadėžėje rastas biuletenis buvo sugadintas.

Tokie balsavimo rezultatai įrodė, kad meras nebuvo teisus praėjusią savaitę užsiminęs, jog užsitikrino pakankamą paramą spalio pradžioje pagarsintai savo iniciatyvai pakeisti savivaldybės administracijos vadovą. Spėliota, kad po valdančiosios koalicijos „perkratymo“ prieš porą savaičių tokios paramos jau gali ir nebepakakti.

„Reikia pripažinti, kad šiandien balsavimo rezultatai yra tokie, kokie yra – tenka su tuo susitaikyti“, – paskelbus balsavimo rezultatus neslėpdamas nusivylimo tarybos posėdyje pareiškė p. Šimašius. Kartu jis leido suprasti, kad artimiausiame sostinės savivaldybės tarybos posėdyje po poros savaičių gali pakartotinai teikti siūlymą dėl p. Vaitkunskienės atleidimo. Įstatymas leidžia merui tai daryti.

Tuo metu p. Vaitkunskienė, padėkojusi tarybai už išreikštą pasitikėjimą, pabrėžė esanti „pasiryžusi konstruktyviai dirbti su meru vardan Vilniaus gražesnės ateities“.

Šimašius išsakė priekaištų

Ponas Šimašius tarybos posėdyje teikdamas siūlymą atleisti administracijos direktorę teigė, kad p. Vaitkunskienė prarado jo pasitikėjimą dėl prastos vadybos, destruktyvaus požiūrio į komandinį darbą ir personalo valdymą, direktorė taip pat kaltinta modernių ir progresyvių sprendimų stabdymu ir nesuvokimu, „perteklinių biurokratinių darinių“ kūrimu savivaldybėje. Kita vertus, anksčiau meras dėkojo ligšiolinei direktorei už „profesionalumą ir indėlį bendromis jėgomis suvaldant savivaldybės skolą“.

„Ši situacija brendo jau kurį laiką. Jau prieš gerą pusmetį ėmė rastis pastabų dėl administracijos darbo kokybės ir rezultatų – jie toli gražu ne visada tokie, kokių norėtųsi. Prasta projektų vadyba. Ryžtingų sprendimų trūkumas ir trypčiojimas vietoje. Buvo ir destruktyvaus darbo elementų – juos daug kas matė. Prastas laiko valdymas ir chaotiškas darbų planavimas. Plius – savo nuomonės piršimas net ir ekspertams“, – trečiadienį vardino p. Šimašius.

„Pasitikėjimas dingo tada, kai administracijos direktorė ėmė dirbti tik vardan savo posto išsaugojimo, o ne vardan Vilniaus“, – pridūrė jis.

„Man visada įtartini žmonės, kurie sako, kad jokių klaidų niekada nedaro. Tai yra man lyg signalinė lemputė, kad kažkas yra ne taip, kad nemokama pripažinti padaromų klaidų, nes nėra tokių, kurie klaidų nedaro“, – kalbėjo p. Šimašius.

Meras pripažino siūlęs p. Vaitkunskienei užimti patarėjos postą savivaldybės įmonėje „Vilniaus šilumos tinklai“, tačiau ji su tokiu pasiūlymu nesutiko.

Žada apskųsti prokurorams

Administracijos direktorė savo atsakomojoje kalboje pabrėžė mananti, kad tikroji jos atleidimo iš pareigų priežastis – tai, jog ji galėjo neįtikti mero aplinkai dėl griežto požiūrio į biudžeto lėšų panaudojimą. Ponia Vaitkunskienė pareiškė turinti ir savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos palaikymą.

„Per dvejus su puse metų darbo pasiekta nemažai, ypač miesto finansų tvarkymo srityje. Pvz., rugsėjo pabaigoje sostinės skola lyginant su 2015 m. balandžiu, kai pradėjome dirbti, yra sumažėjusi 24%. Dabar savivaldybė jau nebevėluoja atsiskaityti su tiekėjais. Tokie rezultatai nebūtų pasiekti, jeigu administracijoje vyrautų destrukcija“, – iš tarybos tribūnos trečiadienį sakė p. Vaitkunskienė.

„Tai, ką sako meras, suprantu, gali būti atspindys kai kurių suinteresuotųjų, galbūt verslo grupių, nepasitenkinimu mano principingumu“, – kalbėjo ji.

Ponia Vaitkunskienė, atsakydama į tarybos narių klausimus, užsiminė ir apie tai, kad meras jai yra rašęs psichologinio spaudimo elementų turinčių trumpųjų žinučių mobiliuoju telefonu. „Susiprask, kol nevėlu, duodu tau apsispręsti iki ryto“, „Jau vėlu“, – tokias ir panašias žinutes, pasak p. Vaitkunskienės, meras siuntė jai. Ponas Šimašius į tai atsakė, kad „kiekvieno iš mūsų užduotis – siekti išsiskirti gražiuoju net tuomet, kai tenka išsiskirti“.

Opoziciniai konservatoriai, reaguodami į tokią administracijos direktorės informaciją, pagrasino apskųsti merą prokurorams „už darytą neteisėtą psichologinį spaudimą“.

Kandidatui – 27-eri

Jeigu p. Vaitkunskienė po kurio laiko vis dėlto būtų atleista iš administracijos direktorių, į savivaldybės administracijos direktoriaus postą p. Šimašius žada teikti savo patarėjo informacinėms technologijoms, 27 metų p. Poderskio kandidatūrą.

Ponas Poderskis savo biografijoje nurodo, jog yra labdaros ir paramos fondo „Kompiuteriukų paramos fondas“ vadovas ir vienas steigėjų, anksčiau nurodo dirbęs įmonėje „Data dog“ projektų vadovu.

Jeigu p. Poderskis būtų paskirtas administracijos direktoriumi, jis šiame poste dirbtų artimiausius pusantrų metų – iki 2019-ųjų pavasario, kai įvyks nauji savivaldybių rinkimai.

Atsisveikinta su konservatoriais

Kartu su p. Vaitkunskiene siūlyta atleisti ir jos pavaduotoją Vilūnę Urbonienę. Ji pati pateikė atsistatydinimo pareiškimą. Po neilgų diskusijų taryba balsavo už tai, kad p. Urbonienė būtų atleista iš administracijos direktorės pavaduotojos pareigų.

Praėjusiame tarybos posėdyje p. Šimašiaus atstovaujamiems liberalams nusprendus nutraukti darbą valdančiojoje koalicijoje su konservatoriais iš administracijos direktorės pavaduotojų taip pat buvo atleistas šios partijos atstovas Arvydas Darulis.

Tad kol kas savivaldybės administracijoje liko dirbti vos viena direktoriaus pavaduotoja – prieš porą mėnesių ja tapusi Agnė Vilkončiūtė.

Tame pačiame posėdyje prieš tris savaites iš Vilniaus vicemero pareigų buvo atleistas ir konservatorius Valdas Benkunskas. Vietoje jo vicemere paskirta Edita Tamošiūnaitė – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė. Ši politinė partija oficialiai nepasiskelbė valdančiąja sostinėje, bet ir nėra opozicinė merui, todėl jis iki šiol tvirtino faktiškai priskaičiuojąs Lenkų rinkimų akciją prie remiančių valdančiuosius.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Seimo pirmininkas sako, kad neteiks J. Bernatonio kandidatūros į KT teisėjus

Parlamento vadovas Viktoras Pranckietis sako, kad Seimui neteiks „socialdarbiečio“ Juozo Bernatonio...

Verslo aplinka
2019.12.08
„PKN Orlen“ nori imtis elektros verslo ir žaliosios energetikos Premium

„Orlen Lietuvos“ savininkė „PKN Orlen“ siekia tapti galingu koncernu, veikiančiu įvairiose energetikos...

Verslo aplinka
2019.12.08
Ukraina ir TVF susitarė dėl 5,5 mlrd. USD pagalbos

Ukraina ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pasiekė susitarimą dėl naujos 5,5 mlrd. USD vertės programos...

Verslo aplinka
2019.12.08
Minske vėl surengta integracijos su Rusija priešininkų protesto akcija

Minske sekmadienį įvyko antroji per savaitgalį nesankcionuota protesto prieš integraciją su Rusija akcija.

Verslo aplinka
2019.12.08
Vyriausybė rengiasi bylinėtis ES teisme dėl kaljanų tabako akcizo

Vyriausybė rengiasi bylinėjimuisi Europos Sąjungos Teisingumo Teisme (ESTT) teisme dėl vandens pypkių...

Prekyba
2019.12.08
B. Johnsonas artėjančius rinkimus pavadino lemiamu momentu šalies istorijoje

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas kitą savaitę įvyksiančius rinkimus sekmadienį...

Verslo aplinka
2019.12.08
G. Nausėda prieš derybas sveikina Ukrainos ambiciją siekti taikos, kritikuoja Rusiją

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda „Normandijos ketverto“ susitikimo Paryžiuje išvakarėse išsakė tvirtą...

Verslo aplinka
2019.12.08
Šiaurės Korėjos pasiuntinys: denuklearizacijos ant derybų stalo nebėra

Šiaurės Korėjos pasiuntinys Jungtinėse Tautose (JT) teigia, kad ant JAV ir jo šalies derybų stalo nebeliko...

Verslo aplinka
2019.12.08
Šiaurės Korėja teigia atlikusi „labai svarbų bandymą“ 

Šiaurės Korėjai didinant spaudimą Vašingtonui dėl įstrigusių branduolinių derybų, Pchenjanas sekmadienį...

Verslo aplinka
2019.12.08
Baltarusijoje šimtai žmonių protestavo prieš glaudesnius ryšius su Rusija

Maždaug 1.000 baltarusių šeštadienį dalyvavo nesankcionuotoje demonstracijoje prieš glaudesnių ryšių su...

Verslo aplinka
2019.12.07
Liberalų sąjūdžio kandidatų į Seimą ir EP sąrašus reitinguos visi partiečiai

Liberalų sąjūdžio kandidatų į Seimą bei Europos Parlamentą sąrašą reitinguos visi partiečiai, tačiau partijos...

Verslo aplinka
2019.12.07
Konservatoriai kritikuoja valdančiuosius dėl chaotiško biudžeto, žada jo nepalaikyti

Opoziciniai konservatoriai apsisprendė nepalaikyti kitų metų biudžeto ir kaltina valdančiuosius nesirengiant...

Verslo aplinka
2019.12.07
Vašingtonas atnaujina derybas su Talibanu Dohoje – šaltinis JAV

Vašingtonas šeštadienį Katare atnaujino derybas su Talibanu, pranešė vienas šaltinis JAV,  praėjus trims...

Verslo aplinka
2019.12.07
Investicijos į vaikų sveikatos stiprinimą atsipirktų: 1 Eur duotų 1,3 Eur grąžą

Vaikų fizinis aktyvumas Lietuvoje skatinimas per menkai, jiems nesuformuoti darbo ir poilsio režimo įgūdžiai,...

Verslo aplinka
2019.12.07
Ankara: Turkija galutinai nepatvirtino NATO planų dėl Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu penktadienį pareiškė, kad Turkija dar galutinai...

Verslo aplinka
2019.12.07
Saudo Arabijos karalius pasmerkė arabo stažuotuojo įvykdytas šaudynes Floridoje

Saudo Arabijos karalius Salmanas penktadienį telefonu kalbėdamasis su JAV prezidentu Donaldu Trumpu (Donaldu...

Verslo aplinka
2019.12.07
Derybos dėl „Brexit“: Jungtinės Karalystės laukia nemalonus atsitokėjimas Premium

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas įsitikinęs, kad sunkiausia „Brexit“ dalis jau...

Verslo aplinka
2019.12.07
LB: bankų pelno mokestis – geresnė alternatyva turto mokesčiui

Seimo dalies valdančiųjų siūlymas nuo 15% iki 20% padidinti bankų pelno mokestį yra geresnė alternatyva iki...

Verslo aplinka
2019.12.06
Po naujo turkų pareiškimo L. Linkevičius sako, kad gynybos planams politinių kliūčių nėra

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad NATO parengtam atnaujintam Baltijos šalių ir...

Verslo aplinka
2019.12.06
Prancūzijoje antrą dieną vykstantis streikas paralyžiavo susisiekimą

Prancūzijoje penktadienį profesinėms sąjungoms tęsiant beveik milijoną žmonių į gatves išvedusį streiką,...

Verslo aplinka
2019.12.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau