Ligoninėms teikiami vaistai galės būti ir ne lietuviškose pakuotėse

Lietuvoje veikiančios gydymo įstaigos galės įsigyti vaistus, kurių pakuotės ir informaciniai lapeliai parengti ne lietuvių, bet užsienio kalba. Tokį įstatymą ketvirtadienį priėmė Seimas.
Už Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtą ir Vyriausybės pateiktą Farmacijos įstatymo pakeitimų priėmimą balsavo 93 Seimo nariai, prieš nebuvo nei vieno, susilaikė 5.
SAM tikisi, kad toks įstatymas leis sumažinti vaistų, skirtų medicinos įstaigoms, kainas, taigi, ir taupys valstybės išlaidas, leidžiant jas nukreipti kitoms sveikatos apsaugos sritims.
Su tuo sutiko ir dauguma diskusijose dalyvavusių Seimo narių. Ligoninėse ir kitose gydymo įstaigose dirba specialistai, kurie puikiausiai žino vaistų bendrinius pavadinimus ir gerai žino apie jų poveikį. Todėl tikrai nėra didelio reikalo būtinai tiekti į gydymo įstaigas vaistus pakuotėse su lietuviškais pavadinimais ar lietuviškais informaciniais lapeliais. Kadangi Lietuvos rinka yra maža, toks sprendimas prisidėtų prie bendros vaistų kainų mažinimo politikos, teigė socialdemokratas Antanas Vinkus.
Įstatymas įsigalios kai jį pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Šiuo metu galiojantys teisės aktai reikalauja, kad visų Lietuvai tiekiamų registruotų vaistų pakuotės būtų paženklintos ir pakuotės lapeliai parengti būtinai tik lietuvių kalba. Tačiau toks reikalavimas turėtų būti privalomas tik tuo atveju, jeigu vaistai yra parduodami vaistinėse. Kai vaistus perka gydymo įstaigos, tokio ženklinimo lietuvių kalba galima atsisakyti, nes pacientas jų į rankas negauna, šie vaistai pacientams yra skiriami ir išduodami tik gydymo įstaigose, yra sakiusi Aušra Bilotienė Motiejūnienė, sveikatos apsaugos viceministrė, kai projektas buvo svarstytas Vyriausybėje.
Vaistus skiriantys gydytojai, ar pacientui juos išduodantys slaugytojai, vadovaujasi bendriniais vaistų pavadinimais, puikiai išmano jų veikimą ir gydymui reikalingas dozes. Tad šios srities išsilavinimą turintiems žmonėms tikrai nėra reikalingi vaistų pakuotės lapeliai. Tokie lapeliai skirti vaistus vartojantiems pacientams, o kompetentingas medicinos personalas vadovaujasi jiems specialiai parengtais informacijos šaltiniais, pridūrė viceministrė.
Ji pabrėžė, kad ši išimtis būtų taikoma išskirtinai tik gydymo įstaigoms, siekiant sumažinti joms finansinę naštą, tuo tarpu vaistai, kuriuos vaistinės parduoda pacientams, ir toliau turės būti teikiami pakuotėmis lietuvių kalba ir su pakuotės lapeliais lietuvių kalba.
Kol kas nėra paskaičiuota, koks galėtų būti finansinis tokios pataisos priėmimo poveikis. Esą toks paskaičiavimas atsiras, kai įstatymas bus įsigalios ir bus pradėtas taikyti. Neoficialiai skaičiuojama, kad tai leistų visose Lietuvos gydymo įstaigose sutaupyti bent kelias dešimtis tūkstančių eurų per metus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti