Sprendimo dėl nepriklausomybės diena: renkasi Katalonijos parlamentas

Katalonijos regiono lyderis Carlesas Puigdemontas antradienį kreipsis į regioninį parlamentą. Vėliau parlamentas turėtų balsuoti dėl nepriklausomybės nuo Ispanijos.
Prieš daugiau nei savaitę Katalonijoje buvo surengtas centrinės valdžios nepripažįstamas referendumas dėl atsiskyrimo. 92% atėjusių balsuoti piliečių pasisakė už atsiskyrimą, tačiau dalyvavimo procentas siekė tik 43%. Per 900 žmonių buvo sužeista per susirėmimus su policija.
Ponas Puigdemontas sako, kad referendumo rezultatas įpareigoja Kataloniją skelbti nepriklausomybę.
Savo ruožtu Madridas didina spaudimą Katalonijai nežengti tokio žingsnio. Centrinė valdžia tokiu atveju žada suspenduoti regiono autonomiją.
Kreipiuosi į atsakingus žmones Katalonijos vyriausybėje. Nešokite nuo uolos krašto, nes nusitempsite paskui save kitus žmones. Jeigu bus paskelbta vienašališka nepriklausomybė, bus priimti sprendimai atkurti įstatymo viršenybę ir demokratiją, pirmadienį kalbėjo Soraya Saenz de Santamaria, Ispanijos vicepremjerė.
Savaitgalį keli šimtai tūkstančių žmonių Barselonoje dalyvavo demonstracijoje už Ispanijos vienybę. Jie save pavadino tyliąja dauguma ir tikino, kad referendumo rezultatai neatspindi tikrosios regiono valios.
Vokietija ir Prancūzija taip pat išreiškė paramą Ispanijos teritoriniam vientisumui. Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, šeštadienį kalbėjosi su Mariano Rajoy, Ispanijos ministru pirmininku, ir paragino siekti dialogo. Paryžius pareiškė, kad Prancūzija nepripažintų Katalonijos nepriklausomybės, o toks žingsnis savaime reikštų išstojimą iš ES. Briuselis taip pat nepalaiko katalonų nepriklausomybės.
Pagal Katalonijos referendumo įstatymą, kurį Madridas yra pripažinęs prieštaraujančiu konstitucijai, po parlamento balsavimo dėl nepriklausomybės prasidėtų šešių mėnesių derybos su Ispanija iki regioninių rinkimų ir galutinio atsiskyrimo.
Ada Colau, Barselonos merė, patarė p. Puigdemontui vienašališkai neskelbti nepriklausomybės, tačiau kartu paragino p. Rajoy atsisakyti sumanymo suspenduoti Katalonijos autonomiją. Ponas Puigdemontas sekmadienį sakė jau kurį laiką nebendravęs su Madridu, nes Ispanija atsisako kalbėtis apie nepriklausomybę. Ministras pirmininkas Rajoy ne kartą minėjo nebendrausiantis su Katalonijos lyderiais, jeigu jie neatsisakys savo ketinimų.
Katalonijos ekonomika sudaro penktadalį Ispanijos ūkio bei daugiau nei ketvirtadalį šalies eksporto.
Didžiulė politinė įtampa jau atsiliepia ir verslo klimatui, rašo Reuters. Bent trys įmonės jau pažadėjo persikelti iš Katalonijos, jeigu regionas nuspręs skelbti nepriklausomybę. Tarp jų yra infrastruktūros bendrovė Albertis, nekilnojamo turto įmonė Inmobilaria Colonial bei telekomunikacijų kompanija Cellnex. Apie tokį žingsnį jau anksčiau paskelbė leidykla Grupo Planeta.
Katalonijos parlamento posėdis turėtų prasidėti 19 val. Lietuvos laiku.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti