Latvijos premjeras: kai kurios Macrono idėjos Rygai nepriimtinos

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono Europos Sąjungos (ES) pertvarkų idėjos susidūrė su netikėtu pasipriešinimu Latvijoje.
Ryga nepritaria tokioms siūlomoms priemonėms, kaip pelno mokesčio suvienodinimas ar bausmės Bendrijos šalims narėms, jei jose, kaip mano Briuselis, pažeidžiama demokratinė tvarka.
Latvijos premjeras Maris Kučinskis vienas iš lyderių, šaltai sutikusių p. Macrono iniciatyvas, rašo Bloomberg. Pono Kučinskio įsitikinimu, užuot pradėjus naujus projektus, ES turėtų laikytis dabartinės darbotvarkės, kurios pagrindas išorės sienų stiprinimas, imigracijos standartų griežtinimas ir ekonominių problemų, tokių kaip aukštas jaunimo nedarbo lygis, sprendimas.
Leiskite pradėti žodžiais, kuriais daugelis pasisako šiuo klausimu (apie p. Macrono siūlymus VŽ): gerai, kad yra iniciatyvų, kad yra pasiūlymų, kuriuos galime aptarti. Bet tuo pačiu metu yra tai, kas buvo nuspręsta Bratislavoje, Maltoje, tai ir rodo mums, kurlink turėtume judėti, interviu Bloomberg Rygoje sakė p. Kučinskis.
Viena iš sričių, kurioje Latvija nepritaria Prancūzijos lyderiui mokesčių harmonizavimas. Ponas Macronas ragina iki 2020 m. suvienodinti pelno mokestį ES, o šalims, kurios nesutiktų bendradarbiauti, siūloma įvesti nuobaudas, mažinant ES skiriamą paramą. Vienos ES šalys narės vieningą mokesčių politiką vertina kaip instrumentą, leidžiantį užtikrinti, kad investicijos nesutekės į žemesnius mokesčius siūlančias šalis, kitos valstybės, pavyzdžiui, Airija, tam smarkiai priešinasi.
Latvijai ši idėja taip pat nepriimtina, patikino p. Kučinskis.
Tai nelabai įmanoma, turint galvoje, kad mūsų žmonių parama ES susijusi su viltimi, kad gerės gyvenimo standartai, bus užtikrintas ekonomikos augimas. Kad pritrauktume investicijų, mums reikia savų priemonių. Jos negali būti tokios pačios, kokias naudoja senoji Europa, pareiškė p. Kučinskis.
Latvijos premjeras dvejojo ir dėl kito pasiūlymo, kurį siūlo svarstyti p. Macronas ir kiti lyderiai: demokratinių standartų susiejimo su parama iš ES fondų. Šių debatų centre Lenkija, prieš kurią Europos Komisija pradėjo pirmąjį istorijoje tyrimą dėl galimo teisės viršenybės principo pažeidimo. Panašios kritikos sulaukia Vengrija.
Man svarbiausia, kad visi šie santykiai būtų sureguliuoti Europos Komisijos ir šalies narės derybų bei dialogo keliu. Todėl aš nemanau, kad, kalbant apie šiuos pavyzdžius, sankcijos yra geras sprendimas, sakė Latvijos vyriausybės vadovas.
Jis nedetalizavo, kad Latvija yra pasirengusi žengti tiek pat toli kaip Vengrija, kurios premjeras Viktoras Orbanas pareiškė blokuosiąs ES nuobaudas Lenkijai.
Nemanau, kad jau išnaudotos visos priemonės, sakė p. Kučinskis, pridurdamas, kad bausmės šalims narėms pakirstų Bendrijos vienybę. ES priešai, o jie ne tokie ir menki, būtų patenkinti.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti