Didžiausia parlamentinė Latvijos partija nutraukė sutartį su „Vieningąja Rusija“

Nilas Ušakovas, ilgametis Rygos meras ir daugiausia atstovų šalies parlamente turinčios partijos Santarvės centras lyderis, pareiškė, kad jo vadovaujama politinė jėga nutraukia bendradarbiavimą su Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, partija Vieningoji Rusija.
Santarvės Centras ir Vieningoji Rusija dėl bendradarbiavimo sutarė 2009-aisiais. Partijos politikai gynėsi nuo kritikos, tvirtindami, kad tai sudarė dialogo su Kremliumi galimybes. Be to, esą sutartis apėmė tik tokius nereikšmingus aspektus kaip bendrų kultūrinių renginių organizavimas.
Partija Santarvės Centras susibūrė 2005-aisiais ir nuo tada yra viena iš didžiausių Latvijos politinių jėgų. Tiesa, ji daugiausia atstovauja rusakalbių šalies gyventojų interesus. Kitos Latvijos partijos atsisako bendradarbiauti su šia politine jėga, todėl ji niekada nebuvo valdančiojoje daugumoje. Dažnai susitarimą su Putino partija kiti Latvijos politikai nurodydavo kaip formalią priežastį, kodėl bendradarbiavimas su Santarvės Centru yra neįsivaizduojamas.
Vis dėlto p. Ušakovas nuo 2009-ųjų yra Rygos meras.
Politikas Latvijos televizijai pirmadienį aiškino, kad Santarvės Centras prisijungė prie Europos Socialistų partijos, o tradiciškai šioje grupėse esančios nacionalinės partijos dėl bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis tariasi bendrai. Todėl, jo teigimu, susitarimas su Vieningąja Rusija, nebetenka prasmės.
Apie tai pranešėme partijos valdybai, informavome ir parlamento frakciją bei eilinius partijos narius, sakė p. Ušakovas, pavadinęs šį žingsnį visiškai logišku.
Tiesa, jis pažymėjo, kad pragmatiniai santykiai su Rusija ir toliau išlieka prioritetu.
Politologai Latvijos televizijai sakė, kad toks p. Ušakovo žingsnis greičiausiai yra skirtas pagerinti partijos įvaizdį prieš 2018-ųjų rudenį vyksiančius parlamento rinkimus.
Analogišką sutartį su Putino partija yra pasirašiusi ir Estijos Centro partija, kuri šiuo metu yra valdžioje. Ji yra delegavusi ir dabartinį šalies premjerą Jurį Ratą. Šis politikas, prieš tapdamas ministru pirmininku, tvirtino, kad šis susitarimas šiuo metu yra įšaldytas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti