Su sukčiavimu skirstant ES paramą kovos Europos prokuratūra

Europos Parlamentas ketvirtadienį pritarė Europos prokuratūros steigimui. Nauja institucija kovos su sukčiavimu ir korupcija skirstant bei naudojant ES paramą.
Europos prokuratūra, kuri turėtų pradėti savo veiklą 2021-aisiais, turės teisę tirti bylas dvidešimtyje ES šalių, tarp jų ir Lietuvoje. Likusios Airija, Danija, Jungtinė Karalystė, Lenkija, Malta, Nyderlandai, Švedija ir Vengrija galės prisijungti vėliau.
Šiuo metu sukčiavimo ar korupcijos nusikaltimų baudžiamąjį tyrimą gali atlikti tik nacionalinės institucijos. Tokie tyrimai apsiriboja konkrečios valstybės teritorija. Naujoji Europos prokuratūra koordinuotai tirs įtarimus dėl neteisėto ES lėšų panaudojimo keliose valstybėse iš karto, taip pat vykdys baudžiamąjį persekiojimą ir palaikys kaltinimą teisme.
Naujos institucijos būstinė bus Liuksemburge. ES valstybės narės turės paskirti po vieną Europos prokurorą, dirbantį centrinėje būstinėje, ir deleguotuosius prokurorus, kurie dirbs pačiose valstybėse.
Tikimasi, kad ateityje Europos prokuratūros kompetencijos bus išplėstos ir ji galės tirti kitus nusikaltimus, apimančius ne vieną ES valstybę, pavyzdžiui terorizmo arba prekybos žmonėmis atvejus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti