LSDP taryboje liepsnojo diskusijos dėl koalicijos
FOTOGALERIJA LSDP taryba (55 nuotr.)
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdyje šeštadienį vyko aistringos diskusijos dėl to, ar verta likti valdančiojoje koalicijoje su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).
Po ilgų kalbų LSDP nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos.
Į tarybos posėdį iš 235 narių susirinko 186. Dauguma jų LSDP skyrių atstovai. Du trečdaliai partijos skyrių per pastaruosius beveik du mėnesius diskutavo dėl koalicijos likimo ir pasisakė už pasitraukimą, tik trečdalis buvo už tai, kad būtų pasilikta arba su LVŽS persiderėta dėl koalicijos sutarties.
Klausimą dėl pasitraukimo iš koalicijos inicijavo šiemet pavasarį naujuoju LSDP pirmininku tapęs Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas. Jis, kalbėdamas tarybos nariams, paragino priimti atsakingą sprendimą, atsižvelgiant ir į penktadienio visos politinės sistemos sukrėtimą, kai teisėsauga pareiškė įtarimus politine korupcija dviem partijoms Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai. Turėtume ir mes labai įdėmiai vertinti mūsų politinės organizacijos veikimo procesus ir priimti atsakingus sprendimus, sakė p. Paluckas.
Jis pateikė tarybos nariams LSDP tarybos nutarimo ir rezoliucijos projektus. Nutarime parašyta, kad partija nutraukia koalicijos sutartį su LVŽS, o rezoliucijoje išdėstytas kritiškas požiūris į Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės pastarųjų metų darbus.
LSDP tarybos posėdyje kalbantys partijos skyrių atstovai reiškia paramą pateiktiems dokumentams ir ragina priimti sprendimą dėl pasitraukimo iš valdančiosios daugumos. Anot jų, valstiečiai-žalieji neremia daugelio socialdemokratų iniciatyvų, neatsiklausia jų nuomonės svarbiais klausimais. Anot jų, pasitraukti iš koalicijos būtų naudinga ir siekiant išlikti matoma politine jėga, kas yra itin sunku būnant LVŽS dominuojamoje daugumoje.
Bet dalis tarybos narių, ypač Seimo LSDP frakcijos atstovai, pasisako už pasilikimą koalicijoje. Jie teigia, jog būnant Seimo daugumoje ir Vyriausybėje socialdemokratai visgi turi realesnes galimybes įgyvendinti savo siūlymus, nei dirbant opozicijoje. Be to, esą pasitraukus iš koalicijos į valdžią bus atvertas kelias LSDP politiniams oponentams konservatoriams.
Kai kurie kalbėjusieji ragino priimti kompromisinį sprendimą partijos vadovybei susėsti su Seimo frakcija ir susitarti dėl svarbiausių prioritetinių darbų, kurie kaip reikalavimas būtų pateikti derantis su LVŽS dėl koalicinės sutarties peržiūros. Esą atsižvelgiant į tokių derybų rezultatus ir būtų galima iš naujo spręsti, ar likti koalicijoje.
Tarybos posėdyje diskusijoje užsirašė kalbėti beveik trys dešimtys tarybos narių. Vėliau šeštadienį turėtų įvykti slaptas arba atviras balsavimas dėl to, ar likti koalicijoje. Skaičiuojama, kad dauguma pasisakys už pasitraukimą.
Anot p. Palucko, tarybai nusprendus trauktis iš koalicijos, aptarti tolimesnių žingsnių pirmadienį susitiks socialdemokratų valdyba. Tada dar bus susitikta su LVŽS atstovais, kad būtų aptarti pereinamieji laikotarpiai ir socialdemokratų trijų deleguotų ministrų galimybės dirbti toliau.
Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius leido suprasti, kad partijai pasitraukus iš valdančiosios koalicijos jis atsistatydins. Toks sprendimas galimas antradienį, kai planuojamas p. Sinkevičiaus pokalbis su premjeru. Neatmetama, kad Vyriausybės vadovas netenkins ūkio ministro pareiškimo ir ragins jį likti dirbti. Ponas Sinkevičius taip pat nepaneigė, kad pasitraukimo iš koalicijos atveju LSDP gali grėsti skilimas.
Tuo metu LSDP deleguoti teisingumo ministrė Milda Vainiutė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo pozicijos šiuo klausimu dar nėra pareiškę, bet spėjama, kad jie liks kabinete.
Seimo LSDP frakcija su partijos pirmininku aptarti situacijos po tarybos balsavimo susitiks antradienį.
Dėl pasitraukimo iš koalicijos socialdemokratai pradėjo diskutuoti, kai šiemet vasarą valstiečiai-žalieji mainais į paramą mažesniam pridėtinės vertės mokesčiui už šildymą susitarė su opoziciniais konservatoriais dėl urėdijų pertvarkos. Socialdemokratai atsisakė paremti LVŽS teiktą reformą, sakydami, kad ji gali pakenkti smulkiam verslui regionuose.
[infogram id="verslo_aplinka_seimo_frakciju_pokytis" prefix="tKc" format="interactive" title="Verslo aplinka: Seimo frakcijų pokytis"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti