Iš koalicijos LSDP traukiasi, bet mažumos Vyriausybę pasirengusi remti
FOTOGALERIJA LSDP taryba (55 nuotr.)
Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) nutraukė beveik metus galiojusią valdančiosios koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), tačiau socialdemokratams aktualiais klausimais įsipareigojo remti Sauliaus Skvernelio vadovaujamą mažumos Vyriausybę.
Gintautas Paluckas, LSDP pirmininkas, šeštadienį žurnalistams sakė, kad tądien partijos tarybos sprendimas trauktis iš koalicijos priimtas nemenka balsų dauguma iš 188 balsavusių tarybos narių net 140 buvo už pasitraukimą. Tai absoliuti dauguma, kuri parodo, kad esme stiprūs ir vieningi. Tokia dauguma turi įtikinti tuos, kurie abejoja mūsų vieningumu, sakė socialdemokratų lyderis.
Jis pabrėžė, kad nors priimtas nutarimas dėl pernai lapkritį pasirašytos koalicinės sutarties su LVŽS nutraukimo, kartu buvo priimta ir rezoliucija dėl paramos p. Skvernelio Vyriausybei, kuri greičiausiai liks dirbti mažumos sąlygomis. Tačiau mūsų parama šiuo atveju bus tuomet, kai bus svarstomi ir priimami socialdemokratams aktualūs klausimai, teigė p. Paluckas.
LSDP frakcija Seime buvo pasisakiusi už tolimesnį darbą koalicijoje ir kitą savaitę gali svarstyti, ar pasirašyti kokį nors dokumentą dėl paramos premjerui deklaravimo. Bet socialdemokratų pirmininkas nemano, kad tai galėtų suskaldyti partiją. Priimtasis sprendimas neabejotinas. Tikrai nei aš, nei visa partijos vadovybė neturi jokių problemų bendrauti su frakcija. Nežinau, galbūt čia konservatoriai nuolat kalba apie kažkokį galimą skilimą mūsų partijoje arba tarp partijos ir jos frakcijos Seime, bet aš jokių skilimų neįžvelgiu, kalbėjo p. Paluckas.
Vis dėlto, jis neatmetė, kad kiekvienas frakcijos narys laisvas savarankiškai apsispręsti, ar likti frakcijoje, bet vykdyti LSDP tarybos sprendimą, ar trauktis iš jos.
Ponas Paluckas informavo, kad kitos savaitės pradžioje bus surengtas LSDP valdybos posėdis, kuriame bus svarstoma, kaip turėtų pasielgti socialdemokratų deleguoti trys ministrai bei šeši Seimo pareigūnai parlamento vicepirmininkai bei komitetų vadovai. Manau, kad bus duotas laikas savaitė ar panašiai, kad kiekvienas apsispręstų, ar dirbti toliau. Kaip bus pasielgta su tais, kurie nuspręstų likti savo pozicijose ateities klausimas, tvirtino jis.
LSDP pirmininkas užsiminė, kad su kiekvienu iš trijų deleguotų ministrų bus kalbama apie tolimesnį jų darbą Vyriausybėje. Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius jau leido suprasti, kad partijai pasitraukus iš valdančiosios koalicijos jis pateiks atsistatydinimo pareiškimą. Toks sprendimas galimas antradienį, kai planuojamas p. Sinkevičiaus pokalbis su premjeru. Tiesa, neatmetama, kad Vyriausybės vadovas netenkins ūkio ministro pareiškimo ir ragins jį likti dirbti.
Tuo metu LSDP deleguoti teisingumo ministrė Milda Vainiutė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo pozicijos šiuo klausimu dar nėra pareiškę, bet spėjama, kad jie liks kabinete, nes pasitikėjimą jais, ypač p. Linkevičiumi, yra išsakę ir premjeras, ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.
LSDP pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį, kad norint pasitraukti iš Seimo komitetų vadovų postų pirmiausia turi būti komitetuose sutarta dėl to, kas socialdemokratus pakeis. Be to, pagal frakcijos dydį (Socialdemokratų frakcija turi 19 narių) jai proporcingai turėtų priklausyti keletas postų Seime, tarp jų bent vienas parlamento vicepirmininkas. Dabar jų yra du. Teoriškai gali atsitikti ir taip, kad bent dalis socialdemokratų Seimo postuose išliks, pastebėjo p. Paluckas.
Algirdas Sysas, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas, šeštadienį žurnalistams sakė, kad jis jau pirmadienį pateiks parlamento vadovui atsistatydinimo pareiškimą. Kartu frakcijoje svarstysime, kaip elgsimės toliau. Bet reikia pripažinti, kad bus sudėtinga būnant opozicijoje pasiekti, kad būtų priimti socialdemokratų siūlomi įstatymų projektai, pvz., mokesčių srityje, teigė jis.
Andrius Palionis, LSDP frakcijos Seime seniūnas, interviu VŽ sakė vykdysiąs partijos tarybos sprendimą, nors ir vadina jį skubotu. Ponas Palionis taip pat pareiškė nematąs daug galimybių partijos atstovams likti postuose Vyriausybėje ir Seime, net ir reiškiant paramą mažumos kabinetui. Jeigu išeiname, tai išeiname, o ne bandome kažkokiais būdais pasilikti, pastebėjo jis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti