STT pareiškė įtarimus Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai

Liberalų sąjūdis ir Darbo partija gavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pranešimą apie partijoms teikiamus įtariamus dėl padarytų nusikalstamų veikų.
Prokuroro sprendimu, ikiteisminio tyrimo medžiaga apie galimą politinės partijos 2016 m. Seimo rinkimų politinės kampanijos finansavimą iš neteisėto finansavimo šaltinio, šiandien buvo perduota Vyriausiajai rinkimų komisijai jos kompetencijai priskirtų sprendimų priėmimui.
Politinei partijai Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis pareikštame pranešime apie įtarimą nurodyta, jog šis juridinis asmuo, veikdamas per partijos pirmininką, 20122016 m. kadencijos Seimo narį E. M. ir partijos valdybos narį, 20122016 m. kadencijos Seimo narį Š. G., padarė sunkius nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 3 d. (stambaus masto kyšininkavimas) ir 226 str. 4 d. (stambaus masto prekyba poveikiu), teigiama STT pranešime.
Eugenijus Gentvilas, Liberalų sąjūdžio pirminko pirmasis pavaduotojas, aiškina, kad partijos paskirtas atstovas vyks į STT atstovauti partijos procesiniams interesams ikiteisminiame tyrime.
Kaip ir anksčiau, bendradarbiausime su teisėsauga. Susipažinę su informacija galėsime komentuoti daugiau. Jei reikės, partijos garbę ginsime teisme ir esu tikras, kad įrodysime tiesą, išplatintame pranešime teigia p. Gentvilas.
Apie tai, kad įtarimai pareikšti ir Darbo partijai savo šaltinių duomenimis remdamasi pranešė naujienų agentūra BNS, kurią cituoja Delfi.
Remigijus Šimašius, Liberalų Sąjūdžio pirmininkas, dar balandį komentavo, kad netikinitis, kad jo vadovaujamai partijai bus pareikšti įtarimai kaip juridiniam asmeniui. Šios pozicijos jis laikosi ir dabar.
Bendradarbiavome ir bendradarbiausime su teisėsauga, neneigsime faktų, tačiau turime teisę kvestionuoti jų interpretacijas ir tai paneigsime teisme. Epizodai, kuriais kaltinama partija yra lengvai paneigiami, ir esu tikras, tai sėkmingai padarysime teisme, savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook skelbia politikas.
Taip pat jis teigia, kad STT įtarimai turi negiamos įtakos partijai, tačiau jai pavyks greitai atsitiesti.
Suprantu, kad sėkmės džentelmenų karčius vaisius dar kurį laiką teks raškyti (ačiū jiems), bet gera žinia ta, kad pusantrų metų ištęsta muilo opera, atrodo, sulaukė finalinio epizodo. Pagaliau baigėsi nežinomybė, ir mums tapo aišku. Aišku, kad žala, kurią partijai padarė buvę kolegos, didesnė nei tikėjomės, rašo p. Šimašius.
Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidentė, spaudos tarnybos išplatintame pranešime teigia, kad tai nuoseklaus ir principingo pastarųjų kelerių metų teisėsaugos darbo rezultatas. Kovojant su korupcija jokių kompromisų būti negali.
Politinės korupcijos skandalas prasidėjo 2016 m. gegužę, kai buvo pareikšti įtarimai kyšininkavimu Eligijui Masiuliui, buvusiam Liberalų sąjungos vadovui. Jis buvo sulaikytas su daugiau nei 100.000 Eur žymėtų pinigų. Juos politikui įteikė koncerno MG Baltic viceprezidentas Raimundas Kurlianskis.
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įtarimus po kurio laiko pateikė ir pačiam koncernui, kurio pagrindinis akcininkas Darius Mockus. MG Baltic tokį pareigūnų žingsnį apskundė.
VŽ rašė, kad ši byla vienaip ar kitaip yra įtraukusi ir visą eilę kitų politikų. LS vicepirmininkas Gintarui Steponavičiui taip pat buvo pareikšti įtarimai, todėl sustabdė narystę partijoje. Apklausose dalyvavo ne tik LS atstovai, paprastaisiais liudininkais buvo apklausti ir politikai iš kitų partijų: socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis ir kt.
Be to, birželį p. Gapšiui Vytautui Gapšiui įteiktas praplėstas pranešimas apie įtarimus kyšininkavimu ir prekyba poveikiu.
Pareigūnai, remdamiesi surinktais įrodymais, įtaria, jog p. Gapšys iš p. Kurlianskio už koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą Seime priėmė 27.100 Eur kyšį.
Už dalį šios sumos padarytos nuolaidos už per koncernui priklausančią televiziją transliuotą Darbo partijos politinę reklamą, kita dalis lėšų buvo užmaskuota kaip parama viešajai įstaigai, rašoma Generalinės prokuratūros išplatintame pranešime.
Iš viso šioje politinės korupcijos byloje įtarimai jau yra pareikšti penkiems fiziniams asmenims, iš kurių keturi yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat trims juridiniams asmenims.
[infogram id="73b38bea-f39c-4d6d-99fe-4cf10e6008e4" prefix="Obn" format="interactive" title="Įtarimai politinės korupcijos byloje"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti