Vilniaus universitetas tarptautiniame reitinge aukštyn palypėjo 80-čia pozicijų

Naujausiame tarptautiniame universitetų reitinge QS World University Rankings 2018 Vilniaus universitetas (VU) atsistojo į 401410 vietas, kai 20162017 m. reitinge buvo pirmą kartą patekęs į 500-tuką, dalijosi 481-490 vietomis. Geriausių universitetų penketuke karaliauja aukštosios mokyklos iš JAV, vieną poziciją palikdamos universitetui iš Europos.
Iš kitų trijų didžiųjų Lietuvos universitetų pasirodyti geriau pavyko tik vienam. Praėjusiais metais į kategoriją 701+ reitinge pakliuvo Vilniaus Gedimino technikos (VGTU), Vytauto Didžiojo (VDU) ir Kauno technologijos universitetai.
Šiais metais šią kartelę perlipo tik VGTU, užėmęs 551-600 vietas, kai praėjusiais metais buvo priskirtas minėtai 701+ grupei. Tų metų reitinge neišskiriamos vietos, didesnės nei 701, todėl tiksliai apskaičiuoti, kiek pozicijų VGTU pakilo aukštyn, neįmanoma. Vis dėlto maksimaliai universitetas savo reitingą galėjo pagerinti 150-čia pozicijų.
Tuo metu Kauno technologijos universitetas (KTU) 2018-ųjų reitinge liko 701750 vietose, o VDU 801-1.000 pozicijose.
Prof. Artūras Žukauskas, VU rektorius, praėjusiais metais VŽ yra sakęs, kad aukštoji mokykla gali patekti tarp 400 geriausiųjų. Tam esą būtų užtekę racionaliai panaudoti išteklius. Po šių metų rezultatų jis kartu su universitetu džiaugiasi, kad pasiektas rezultatas yra geriausias nepriklausomos Lietuvos istorijoje.
Geriausiai VU įvertintas reputacijos tarp darbdavių, akademinės reputacijos bei studentų ir dėstytojų santykio srityse. Jose VU rodikliai buvo aukščiausi tarp visų šalies universitetų, teigia aukštoji mokykla.
Šie pasiekimai per pastaruosius dvejus metus yra sunkaus visos mūsų akademinės bendruomenės darbo rezultatas, demonstruojantis moksleiviams, kad Lietuvoje, Vilniaus universitete, galima įgyti aukštos kokybės, tarptautiniu lygiu pripažįstamą išsilavinimą. Kartu tai ženklas, kad aukštojo mokslo reformos kontekste privalome ieškoti sprendimų, kurie dar labiau sustiprintų mūsų stiprybes, ir pagaliau pradėtume kalbėti apie lyderystę ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, pranešime cituojamas prof. Žukauskas.
Kaip ir praėjusį kartą, pirmą vietą bendrame pasaulio reitinge užima Masačusetso technologijų institutas (JAV). Po jos rikiuojasi Stanfordo universitetas (JAV), Harvardo universitetas (JAV), Kalifornijos technologijų institutas (JAV) ir penketuką užbaigia Kembridžo universitetas (Jungtinė Karalystė).
QS World University Rankings yra didžiausias nepriklausomas pasaulinis universitetų reitingas, sudaromas kasmet nuo 2004 m. Šiemet iš viso svarstytos daugiau nei 4.000 universitetų paraiškos, beveik tūkstantis universitetų buvo įvertinti.
Galutiniai rezultatai sudaromi vertinant akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų santykį padaliniuose, citavimo dažnumo rodiklį, užsienio dėstytojų dalį ir užsienio studentų skaičių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti