100 Trumpo prezidentavimo dienų: ką pavyko nuveikti

Donaldas Trumpas prezidento pareigas pradėjo eiti po itin triukšmingos rinkimų kampanijos, kurioje buvo išdalinta krūva pažadų. Šeštadienį sueina pirmasis 100 dienų, per kurias jis galėjo įgyvendinti svarbiausius pakeitimus.
Žvelgiant grynai į statistiką, p. Trumpas pirmus tris mėnesius praleido itin aktyviai. Per šį laikotarpį jis pasirašė 28 įstatymų projektus. Palyginti, prieš tai šias pareigas ėjęs Barackas Obama per pirmąsias 100 dienų pasirašė 14 įstatymų projektų, dar ankstesnis prezidentas Georgeas W. Bushas 7.
Apskritai, tai yra geriausias rezultatas nuo 1940 ųjų. Tačiau, žinoma, kiekis nereiškia kokybės ir poveikio. Pavyzdžiui, dalis įstatymo projektų yra tiesiog atšaukiantys tuos, kuriuos savo kadencijos metu pasirašė p. Obama. Tuo tarpu buvęs prezidentas per pirmąsias 100 dienų pasirašė įstatymų projektus dėl 800 mlrd. USD skatinamųjų priemonių.
Pono Trumpo produktyvumui gelbėjo tai, kad Senate daugumą sudaro jį delegavusi Respublikonų partija. Per pastaruosius kelis dešimtmečius situacija, kai vienos partijos atstovai lyderiauja ir Senate, ir Baltuosiuose rūmuose, buvo Jimmyio Carterio ir Billo Clintono vadovavimo laikotarpiais. Šie prezidentai taip pat išsiskyrė produktyvumu, rašo Financial Times.
Taip pat prezidentas išleido 30 vykdomųjų potvarkių. Vienas iš labiausiai nuskambėjusių buvo sprendimas laikinai neįsileisti į JAV žmonių iš musulmoniškų kraštų. Apžvalgininkai kalba, kad šalies vadovas piknaudžiauja vykdomaisiais potvarkiais, kuriems nereikia tiek daug procedūrų ir Senato svarstymų. Beje jis pats tuo kaltino p. Obamą.
Per pirmąsias 100 dienų naujasis prezidentas turėjo 63 pokalbius telefonu arba susitikimus su kitų valstybių vadovais. Daugiausiai, po 5 kartus, jis kalbėjosi su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Japonijos premjeru Shinzo Abe. Po 3 kartus buvo kalbėtasi su Pietų Korėjos laikinuoju prezidentu Hwangu Kyo-Ahn ir Kinijos prezidentu Xi Jinpingu. 2 kartus jis bendravo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.
Tiesa, šalies vadovas vis dar vėluoja paskirti žmones eiti kai kurias svarbias pareigas jo administracijoje. Daliai jų reikia ir Senato pritarimo.
Vienas iš p. Trumpo didžiųjų pažadų buvo mažinti nedarbą. Šioje srityje jam pasisekė, nes pastaruoju metu JAV ekonomika rodo atsigavimo ženklus. Pavyzdžiui, vasarį buvo sukurta 219.000 darbo vietų ir prezidentas tuo iš karto spėjo pasigirti. Kovą šis skaičius sumenko ir siekė 98.000 darbo vietų, taigi, apie tendencijas kalbėti kol kas sunku.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti