Seimas grįžo prie Adomėno teisinės neliečiamybės klausimo

Procedūriniuose ir teisiniuose brūzgynuose pasimetęs Seimas buvo priverstas sugrįžti prie generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymo panaikinti parlamentaro konservatoriaus Manto Adomėno teisinę neliečiamybę.
Ketvirtadienį Seimas pritarė Etikos ir procedūrų komisijos išvadai, kad parlamentarams tenka iš naujo svarstyti šį klausimą. Komisija paskelbė, kad po to, kai praėjusią savaitę Seimas nepritarė išvadai, jog turi būti atmestas generalinio prokuroro prašymas, bet ir nepriėmė sprendimo jam pritarti, parlamentui tenka pareiga grįžti prie teisinės neliečiamybės panaikinimo procedūros svarstymo.
Po neilgų diskusijų sutarta ir balsuota už tai, kad iš įvairių frakcijų būtų suformuota nauja laikinoji tyrimo komisija, kuri turės iš naujo svarstyti p. Pašilio prašymą naikinti p. Adomėno teisinę neliečiamybę.
Šios komisijos išvados laukiama jau kitą savaitę. Tuomet Seimas balsuos, ar jai pritarti. Jeigu komisija ir paskui visas parlamentas pritars generalinio prokuroro prašymui, p. Adomėno teisinė neliečiamybė bus panaikinta. Jeigu nepritars, vėl plenariniame posėdyje bus diskutuojama, kaip derėtų pasielgti.
Praėjusį ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje buvo pateiktas valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo Arvydo Nekrošiaus vadovaujamos Seimo laikinosios tyrimo komisijos išvadą dėl generalinio prokuroro prašymo suteikti leidimą p. Adomėną patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę.
Šio konservatoriaus teisinę neliečiamybę paprašyta panaikinti norint ištirti vienos žurnalistės iškeltą privataus kaltinimo p. Adomėnui bylą dėl šmeižto.
Komisija priėmė sprendimą siūlyti Seimui atmesti generalinio prokuroro prašymą. Esą privataus kaltinimo bylą galima išspręsti ir neprašant teisinės neliečiamybės panaikinimo.
Bet Seimo nariai prieš savaitė nepritarė laikinosios tyrimo komisijos pateiktai išvadai iš 73 balsavime dalyvavusių parlamentarų tik 15 buvo už ją, 46 prieš ir 12 susilaikė.
Po taip pasibaigusio balsavimo paskelbta, kad p. Adomėno neliečiamybė vis vien nėra panaikinta. Kartu paprašyta Etikos ir procedūrų komisijos išvados, kaip derėtų tokioje situacijoje pasielgti. Komisija priėmė sprendimą rekomenduoti Seimui grįžti prie šio klausimo svarstymo ir suformuoti naują laikinąją tyrimo komisiją dėl p. Adomėno neliečiamybės panaikinimo. Tas ir buvo padaryta.
Praėjusį antradienį Seimas nesutiko panaikinti Tvarkos ir teisingumo partijos atstovo Petro Gražulio teisinės neliečiamybės byloje dėl piketo prie prokuroro Irmanto Mikelionio namų.
Į Seimą su dviem prašymais panaikinti teisinį imunitetą p. Pašilis kreipėsi prieš dvi savaites.
Pagal Konstituciją Seimo narys turi teisinę neliečiamybę ir be Seimo sutikimo jo negalima traukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti laisvę.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti